Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Illik mindenkit visszahívni...

Illik mindenkit visszahívni szülinapi zsúrra, akik meghívták egyik vagy másik gyermekemet?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyok. Két gyermekem van. Az egyik tavaly novemberben volt 4éves. A másik március végén lesz 7.

A nagynak szeretnék tartani egy szülinapi bulit itthon nálam.


Ti mit tennétek az alábbi két esetben?


1. Tavaly októberben meghívták mindkét gyerekemet egy kisebbik ovistárs szülinapi bulijára, aki akkor töltötte a 4. évét. Ő a kisebbik gyermekemmel van jóban, játszanak, a naggyal nem szokott. A bulin csak kicsik voltak, a nagyobb gyermekem egyedül volt, de azért el tudott lenni.

Őt nem hívnám meg. (ti? lenne sértődés szerintetek?)


2. Bonyolultabb. Szintén tavaly novemberben volt az 5. szülinapja és a McDonalds-ban tartották, ahová szintén meg volt hívva mindkét gyermekem. Ő is a kisebbik gyermekem barátja, vele játszik legtöbbször, de már itt elő fordul, hogy néha a naggyal is. Ő jóban van azzal a gyerekkel, akit viszont meghívtam a buliba, mert annak a testvére is nagy,(elballagott) ő is jön, jó barátja nagyobbik gyermekemnek, a kisebbik meg a kisebbikemnek.

Őt se hívnám meg. (ti? lenne sértődés?)


Így is 7-t tudtam meghívni. férjem szerint ez se kevés.


Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm!



2018. febr. 13. 09:28
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
58%
Mi van? ... Akkor most kit akarsz meghivni egyáltalán?...
2018. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Tehát a fenti két esetben ti mit tennétek? Rosszul írtam le? Alapból már megvan hívva 7 fő. Viszont a fenti két esetben nem tudom, hogy mit tegyek
2018. febr. 13. 09:50
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem hívnám meg a nagy szülinapjára a kicsinek a barátját, hiába hívták meg akkor a nagyobbat is.


2. Meghívtam volna, ha barátok. Ha amúgy nem szoktatok találkozni, meg nem vagytok szomszédok, meg amúgy nem keresik egymás társaságát a gyerekek az ovin kívül, akkor nem hívnám meg egyiket sem.

2018. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
69%

A kerdesre valaszolva: illik, igen.


A leirasod meg zavaros.

Egyebkent, hogy 7 vagy 9 kisgyerek negy, az mar ilyan mindegy ... nem azon a plusz ket pohar uditon es ket szelet tortan fog mulni a megelhetesetek.

2018. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
ha mindenki mindnekinek a barátja és jól érzik magukat együtt és a te gyerekeid ott voltak az ő bulijukon illenék a visszahívás kulönben sértődés volna.
2018. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
87%
Igen, illik mindenkit visszahívni.
2018. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
A kicsinek a haverját nem muszáj meghívni a nagy szülinapjára, majd a kicsiére meghívjátok. A te nagyobb gyereked mint tesó volt jelen náluk, ha jól értem, a havernak is van tesója, majd jöhet a kicsi szülinapjára. Persze, ha a kicsi ragaszkodik hozzá, szeretne ő is kortárssal bulizni, akkor elhívnám. A 2-es testvérpárt viszont mindenképp elhívnám.
2018. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
73%
*HA a havernak is van tesója - kimaradt:-)
2018. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
66%

Az én fiam is most lesz 5 éves, népszerű a csoportban, folyton szülinapi bulikba hívogatják. És van egy bölcsis, 3 éves kislányom, akit volt már, hogy meghívtak a fiammal együtt a fiam kisbarátjának a bulijába. Nálam alapszabály, hogy aki minket meghívott, azt mi is visszahívjuk.

Ha mindkét gyerkőcömet meghívta egyikük vagy másikuk kisbarátja, akkor a tesoval együtt várjuk őket a mi bulinkba.

A két konkrét esetre válaszolva:


1. Én biztosan meghívnám a kisgyereket a nagyobb gyerekem bulijába, hiszen ő is elhívta a te nagyobb gyerkőcödet dacára annak, hogy nem is csoporttársak és nem szoktak együtt játszani. Legalább lenne a kisebbik gyerekednek játszópajtija (feltételezem, hogy a 7 évesed bulijába az ő barátait hívjátok meg). Szval, igen, visszahívnám a kis 4 évest, hiszen ő is meghívta a te 7 évesedet. Majd ő és a szülei eldöntik, hogy elmegy-e, de én a lehetőséget megadnám neki.


2. Feltétlenül meghívnám ezt a kisgyereket is, hiszen ő is meghívta a te mindkét gyereked, pedig szintén nem a nagyobb fiad csoporttársa. Nem is kérdés, főleg azért, mert ennek a kisfiúnak a barátját és a nagyobb tesóját meghívjátok. Biztosan visszajutna a kisfiú és a szülei fülébe, és rosszul esne nekik.


Szval, sztem alapszabály, hogy aki meghívott, azt visszahívjuk. Egy gyerek már nem oszt, nem szoroz a létszám tekintetében.

Sztem érdemes komolyan venni ezt a dolgot, ugyanis nekünk, felnőtteknek lehet, hogy "csak" egy szülinapi buli, jelentéktelen dolog, másnapra el is felejtjük, de a gyerekeink életében ezek meghatározó élmények. Ha a gyerek számít rá, és mástól meghallja, hogy van buli, csak őt kihagyták, az nagyon rosszul eshet neki. Tiszteletben kell tartani a gyerekek érzéseit, hiszen a mi gyerekeink érzéseit is védeni akarjuk.

Ők most szocializálódnak, tőlünk kapják a mintát. Ha azt látják, hogy kényelmi szempontok miatt simán átgázolunk valakin, akkor ők is ezt fogják tenni.

Én személy szerint nagy hangsúlyt fektetek a gyerekeim társas kapcsolataira is.

2018. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
81%

Igen, illik..

Az én lányom egyke, de ahol van tesó, ott tesóstól hívjuk meg mindig a gyerekeket. Mások is általában így.

2018. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!