Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél az egyik szülő vegetár...

Akiknél az egyik szülő vegetáriánus, a másik pedig nem, hogy alakultak a gyerekek étkezési szokásai? Esznek húst?

Figyelt kérdés
A férjem vegetáriánus, etikai és egészségi okokból. A 4 éves fiam nem akar se húst se halat enni. A lányom 2 éves, ő mindent megeszik. Én nem vagyok a vegaság ellen. Szeretném ha ők döntenének. Nyilván nem tudom beletömni. Hagyjam rá? Másnál hogy alakult? Köszi ha válaszoltok!
2018. jan. 18. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen esetben feltétlen a gyerekekre bíznám, mit akarnak megenni és mit nem - ugyanis igen eltérö, kinek mire van szüksége, és ezt a gyerekek még érzik, ha van lehetöségük szabadon választani.


Ha a gyerek egyébként változatos ételeket kap, akkor semmi baja sem lesz attól, hogy húst/halat nem eszik, a szükséges fehérjéket tojással, tejtermékkel mindenképpen meg tudja kapni.

2018. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Tejterméket, tojást, hüvelyeseket megeszi a fiam.Na meg rengetek diót, mandulát, mogyorót, zöldséget, gyümölcsöt.Úgy gondolom változatosan táplálkozik.Csak hát a húst meg a halat nem.Persze ez is változhat még.Abban meg én is hiszek, hogy a gyerekek tudják mi kell nekik.
2018. jan. 18. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Én nem erőltetném a húst/halat ha nem szereti/nem akar, nézz utána, hogy a vasat/B12 vitamint mivel tudjátok helyettesíteni.

Bár ha a férjed vegetáriánus akkor valószínűleg ezen a téren már tapasztalak vagytok. Tojást és tejterméket eszik (eleget) amúgy?

Az erőltetésnek valószínűleg csak még nagyobb elutasítás és vita lenne a vége. Anyukám mikor ennyi idős volt és a nagymamája ragaszkodott hogy megegye a sárgabab főzeléket, az lett az eredménye hogy kihányta és soha többé nem volt hajlandó enni. Anyósomnak meg mindig egy kanálnyit kellett ennie pudingból hetente pedig utálta, ő úgy oldotta meg hogy kiment a wc-re és kiköpte ...és azóta se szereti/eszi.

Annyit tehetsz még, hogy havonta/ pár havonta rákérdezel, hogy megkóstolja-e.

2018. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

"Abban meg én is hiszek, hogy a gyerekek tudják mi kell nekik."


Hát ebben teljesen igazad lehet.

Én is sejtem, hogy ha diós sütit kívánok csokoládé mázzal, akkor magnézium, vagy kálcium hiányom lehet.

Ha meg a céklát, akkor lehet a vasat kívánom belőle?

Szóval a változatos táplálkozással úgy gondolom, hogy mindent meg lehet szerezni a D3 vitaminon kívül.

Ezt a D vitamint - főleg a téli hónapokban - táplálék kiegészítő vitaminkészítmény formájában külön odafigyeléssel kell bevinni.

2018. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem eszek, szinte csak minimálisat - kéthavonta mondjuk 2-3 csirkeszárny kész -, a férjem húsevő :D


A gyerek is eszik húst, hisz apjától látja, annyi hogy tőlem kérdezgeti, hogy miért nem eszek.

2018. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
7 éve mikor megismertem a férjem rengeteg információt összeszedtem ezzel kapcsolatban. Van legalább 10 könyvem, receptekkel, gyerekeknek is. Tudom mire kell figyelnie egy vegának, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben. Ezért nem is vagyok ellene, hiszen tudom hogy nem ördögtől való dolog. D vitamint születésük óta kapnak a gyerekeim. Már egy ideje a fiamnak olyat veszek, amiben van Omega 3 is. Hiszen diót azért nem eszik annyit, a lenmagot meg nem szereti. A B12 vitaminból összeszed eleget a tejtermékekből és a tojásból, mert abból eszik rendesen. Szóval emiatt nem aggódom, csak kiváncsi lettem volna, olyanoknál hogy alakultak ezek a dolgok, akiknél az egyik szülő vega. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. jan. 18. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!