Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Memnyire számított nektek a...

Memnyire számított nektek a baba nevének jelentése?

Figyelt kérdés
Én most néztem meg az általunk választott név jelentését és elbizonytalanodtam
2018. febr. 15. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

Nem az volt az elsődleges, de azért számított, mivel a névhez előbb-utóbb hasonul a személy.

Pl. a Trisztán nagyon tetszik, de jelentése lármás, zajos, szomorú, ezért elvetettük.

2018. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Miért, milyen nevet választottatok?
2018. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem ez az elsődleges,de például az Enikő név nekem anno nagyon tetszett,és a jelentése miatt inkább elvetettem.
2018. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Csak annyira, hogy ne legyen ciki vagy túl negatív.

Itt a gyk-n olvastam, hogy valaki Via nevet adott a lányának. Na az Számomra ciki, ha más nyelven utcát jelent. Vagyis Nagy Via az Nagy utca pl. Az olaszoknál.

2018. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

Semennyire. Nem is tudom, mit jelent. Tiniként megvolt a 2 favorit nevem. Az egyik nem lett jó a vezetéknévhez, így a másikat kapta a fiam (28 évesen szültem).


A kedvedért megnéztem a jelentését: "Bírám az Isten, Isten ítél".

Semennyire nem vagyunk vallásosak, nincs is megkeresztelve a gyerek (5 éves).


Amúgy a másik favorit jelentése (ami kiesett a hangzása miatt): "Erős fejedelem"


Szóval semennyire nem volt jelentősége számomra, hogy mit jelent. Maga a név tettszett. Az sem érdekelt, hogy gyakori (bár nem tapasztalom, csak a statisztika szerint)

2018. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Nem konkrét jelentés szerint kerestünk nevet, de az fontos volt, hogy ne legyen negatív jelentésű.


Elárulod mi a név, vagy legalább a jelentését...? Negatív és "semleges" jelentés között óriási a különbség... ;)

2018. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem néztem meg a jelentését.

Nem is gondoltam, hogy neveknek lehet negatív jelentésük is.

2018. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gáz jelentése lenne csak akkor számítana, amúgy nem érdekel.
2018. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Volt 4 nevünk a listán, megnéztük a jelentésüket és az alapján döntöttünk végül. Nekünk nagyon fontos. 😊
2018. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Semmenyire.

Mindkét gyerekünknek 2 nevet adtunk, egyik jelentését sem tudjuk

2018. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!