Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye? Elszegén...

Kinek mi a véleménye? Elszegényedett sokgyermekes család története.

Figyelt kérdés
Még karácsonyi a történet egy ismerős családdal . Van egy sokgyermekes régebben jobban élő magyar család , akiknek mostanában elég szerények a körülményeik, férj munkanélküli lett , anyuka otthon a gyerekekkel. Karácsony előtt egy jó létben élő , gazdagabb hölgy kereste fel a családot , hogy megajándékozza a gyerekeket. A gyerekek nagyon örültek az ajándékoknak, azonban jött a csalódás , amikor elkezdtek volna játszani velük. Nem voltak újak a dolgok , de celluxal szépen leragasztott (körberagasztották a szakadt dobozokat),viszont a puzzle hiányos volt (500 db-ból 130 hiányzott, a tárasjáték szintén , a plüssállat szakadt volt). Véleményem szerint ez igy rosszabb , volt , mintha nem kaptak volna semmit.Szerintem a szegény család nem hülye család , hogy mindenféle szemetet rásózzanak adakozás cimszóval. Kinek mi a véleménye?
2018. febr. 19. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez bunkóság. Nem az a baj, hogy használt volt, hanem, hogy elhasznált.

Egy puzzle nem ér semmit, ha hiányos. Vagy a társasjáték sem, ha nincs meg minden darabja. A plüss meg szakadt.

Ez tényleg olyan, hogy a szemét helyett lepasszolta nekik.

Ha már jómódú és segíteni akart, akkor vehetett volna újat is.

Ez nem segítség. Szerintem tök megalázó.

2018. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy aki az ajándékokat összekészítette, nem volt túl okos. De sajnos sok ilyen ember van, pl. a nagynéném is simán megcsinálta, hogy olyan játékot hozott a gyereknek, ami használhatatlan volt… vette valami garázsvásáron, csak épp nem nézte meg, hogy hiányzik belőle ez meg az.
2018. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz. Így tényleg inkább ne adjon. Tényleg nem az a gond, hogy használt, de nem lenne pofám odaadni másnak szakadt, hiányos, törött stb. játékokat. Az kuka. Ha tök jó állapotban van, szép, egyben van, csak a gyerekeim már nem használják, kinőtték, megunták, akkor oké. De így ez parasztság.
2018. febr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban hasonlóan jártunk. Nem voltunk annyira szegények, de nagynénémék jobban éltek és nem egyszer ők is hoztak át nekünk hasonló helyzetű játékokat. Eléggé rosszul esett, olyan megalázónak tűnt. Inkább akkor ne is hozott volna semmit.
2018. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges ezt "elszegényedett család története" alatt tárgyalni (megtévesztő a cím). Bárkitől bárkinek bunkóság a használt és hiányos ajándék!
2018. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy rosszul sült el a dolog. Aki adományokat gyűjt, annak fel kell hívni a figyelmet arra, hogy jó állapotban lévő holmikat vár. Ha kopott egy játék, vagy kicsit videltes egy könyv, az nem baj, de ha hiányos egy kirakó, hiányos egy kártyacsomag, vagy csontkemény a csokoládé, akkor azt nem szabad továbbítani a rászorulóknak.
2018. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki adományokat gyűjt, annak át kell válogatnia, mielőtt azt kiadná a kezéből...


Én civilként szerveztem jótékonysági napot, és bizony kaptunk olyan játékokat, amik konkrétan használhatatlanok voltak. De átválogattuk, és csak az került ki a kezünk közül, ami megfelelően használható volt, még a koszos plüssöket sem adtuk tovább (bizony, ilyet is ajánlott fel valaki).


Szóval bárki adományoz, az olyat adjon, amit ő is szívesen kapna! A többi színtiszta lustaság, és bunkóság!


(Karácsonykor szoktam "örökbe fogadni" egy szegény gyereket egy ajándék erejéig. Én sem vagyok gazdag, de azt hiszem, ennyi belefér a kasszánkba, és tudom, milyen szegény gyereknek lenni. Ilyenkor mindig üzletben vásárolok, és új játékot ajándékozok. Aki ezt nem teheti, az ne jótékonykodjon, mert bizony visszafelé sül el, mint itt is. Jobb lett volna, ha fel sem emeli a kis popóját...)

2018. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez rettentően gáz, és ebből is kitűnik, hogy sajnos a segítségnyújtásnak, adakozásnak nem igazán van még nálunk kultúrája. Sokan azt hiszik, bármit, ami nekik már nem kell, de anno pénzért vették, azt oda lehet adni adományba, "azoknak jó lesz" felkiáltással, akkor is, ha már semmire nem jó.


Itt van egy érdekes cikksorozat az adományozásról, adakozásról, ez a linkelt cikk ugyan ruháról szól, de ugyanez a logikája annak is, ha valaki játékot adományoz.


[link]

2018. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!