Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy egy szülő...

Létezik olyan hogy egy szülő gyűlölje gyermekét?

Figyelt kérdés
Engem szerencsére nem vertek a szüleim de ismertem,sőt ismerek olyan családokat ahol (gyakoribb esetben az apa) biztos megölné a gyerekét ha az visszabeszélne. Itt most nem a neveletlenségből visszaszólásról beszélek hanem amikor tényleg a gyereknek van igaza,vagy egyszerűen kiáll magáért. Elgondolkoztam hogy aki ilyen szigort tart fenn a családjában az kell hogy érezzen bizonyos fajta haragot,gyűlöletet.Persze nevelni kell a gyereket de csak szeretettel és főleg következetességgel. Nem pedig mint egy diktátor akinek ha ellent mondanak annak kampec. A családon belüli erőszak a legundorítóbb társadalmi probléma ami ki tud borítani bár nekem soha nem volt benne részem de a szar is felfut az agyamba ha olyan családot látok ahol az apa (gyakoribb esetben) így hatása alá vonja az egész családját.

2018. febr. 9. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nem tervezett gyerek vagyok, apám azt hitte hogy nem ő az apám, nem akarta hogy anyám megtartson. Ez lehet oka, bár én nem fizikai hanem lelki terrorban éltem a gyerekkorom.
2018. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik hát. Az csak mítosz, hogy egy szülő mindig, minden körülmények között szereti a gyerekét. Azon meg felesleges vitát indítani, higy jogosan e , vagy sem. Egy kívülálló szerint nyilván sosem jogos, de egy személy érzelmek mindig szubjektív. Nyilván jobb lenne, ha ezek szülők, akik már a kezdetektől gyűlölik a gyereket egyáltalán nem is vállalnak gyereket, de sajnos ilyen törvény nincs és nem is nagyon lenne kiszurheto. Azt gondolom, én akkor tudnám gyűlölni a gyerekemet, ha gyilkosságot követne el
2018. febr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám részéről éreztem sajnos. Valószínűleg haragudott rám amikor váláskor kis ovis koromban apával mentem. Aztán a bíróság anyának ítélt (sajnos). Hát megkeserítette s gyermekkorom, pont a fent említett példák miatt: ha nem értettem egyet vele, vagy volt valami rossz megmozduláson, akkor kaptam. Sokszor napokig nyoma is maradt. Alig vártam, hogy elköltözhessek otthonról. Apának csak nem régen meséltem ezt el, mert ugye meg voltam fenyegetve, meg úgy volt előadva, hogy ezért nekem kell szégyellnem magam, ezért senki nem tudott róla. A kis testvéreimmel amúgy nem ilyen volt.
2018. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Igen, én vagyok! :) válasza:
66%
Egy fontos szabály, hogy ne tegyél semmi olyat, ami miatt megutálhatod a gyereked. Mert te sokkal erősebb okosabb és gonoszabb tudsz nála lenni. Ez meg tudjuk hova vezet.
2018. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!