Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mellszívó? Vegyek, ne vegyek?...

Mellszívó? Vegyek, ne vegyek? Ha vegyek, milyet? Kézit, elektromosat?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalatot, tanácsot szívesen vennék. Köszönöm.

29 hetes kismama


2010. jún. 9. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kölcsönöztem egy elektronikusat miután kijöttünk a kórházból.

Vittem be kézit, de az nekem nem ért semmit.A kórházi csúcsszuper volt, úgyhogy egy olyat kölcsönöztem egy hónapra, amíg be nem álltak a dolgok.Utána ha muszáj volt kézzel fejtem.

Biztos ügyetlen vagyok, de nekem a kézi nem szívta ki.

2010. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Hát ez nagyon jó kérdés. Én két gyermeket szoptattam,Az elsőnél fejtem az első öt hétben, mert beteg volt, és nem tudott szopizni, én meg nagyon akartam, hogy anyatejes legyen. A másodiknál viszont elő sem vettem. Tehát szerintem nem érdemes előre megvenni.

De igaz, az sem jó, ha kell, és a párod tanácstalanul áll a kérdés előtt, mert ugye gőze sincs arról, hogy milyet is kellene.

Szerintem a legjobb megoldás, ha a párodat/barátnődet/anyukádat készenlétbe helyezed, körülnéztek a boltok kínálatában, hol is éri meg venni, ha kell és jegelni az ügyet.

Bemész szülni, ott a pár nap alatt kiderül, hogy kell e mellszívó, a kórházban úgyis adnak, tehát oda felesleges bevinni.

Ha szükséged lesz rá, akkor meg a készenlétben levő embert elszalajtod és megveszi.

Azalatt az 5 hét alatt sokfélét pórbáltam.

1. Avent kézi - jó, ha csak ritkán kell fejni egy picit, előnye, hogy egy kézzel lehet használni

2. Medela kézi - inkább nem minősítem, valakinek nagyon bejön, hát nekem nem :-(

3. Medela elektromos - jó, ha nem akarod huzamosabb ideig használni, de akkor meg felesleges ennyi pénzt kidobni rá!

4. Avent elektromos - nekem ez vált be a legjobban. Volt hozzá kézi pumpám is, így akár úgyis lehetett használni (medelához nem adtak!). 4 hétig minden tejem ez szívta le, nem nyekergett, mint a Medela, gyors és hatékony, viszont az ára húzós.

Tehát összegezve: én az Aventre esküszöm. Ha kicsit kell fejni, tehát csak a maradékot, akkor kézi, ha sokat, tehát csak így táplálod, akkor elektromos.

Amúgy szerintem, ha nincs semmi gond, akkor felesleges a mellszívó, mert ha beáll a keresletr-kínálat, akkor nem lesz gond a szoptatással. Viszont ezt csak a baba szája tudja tökéleesen beállítani. Ezért inkább eleinte a gyakoribb mellretételt javaslom, mint a fejést. De a kórházban a csecsemősök minden el fognak mondani és ráérsz utána megvetetni, ha szükség lesz rá.

2010. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Medela elektromosat kaptam kölcsön és nagyon jó volt! Szerintem kell!!! Talán érdemes először kölcsönözni, aztán legfeljebb veszel, ha sokáig lesz tejed, vagy szükséges fejned is.
2010. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!