Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a GYED lejárta után felmond...

Alexa890610 kérdése:

Ha a GYED lejárta után felmondtam a munkahelyemen, aztán még maradtam itthon a gyerekkel és most fog lejárni a GYES, akkor hogyan, miből fogják elszámolni az álláskeresői járadékot?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, mert már nem akartam oda vissza menni.

Viszont még kerestem új munkát, mert maradtam gyesen a gyerekkel.

Sőt most hogy lejár ez az ellátás és szeretném igénybe venni az álláskeresői járadékot, mert a gyerek csak szeptemberben megy oviba.

Van ebben valakinek valamilyen tapasztalata?

Úgy tudom a felmondás előtti 4 negyedévet veszik alapul.

Az én esetemben vajon hogy fog működni?



2018. márc. 3. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
* még nem
2018. márc. 3. 11:42
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Neked nem jár semmi, mivel egy éve felmondtál és utana gyesen voltál
2018. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért nem jár, mert a felmondás után a gyest vettem igénybe az álláskeresői járadék helyett?
2018. márc. 3. 12:57
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert felmondás után nem mukanelkuli voltal,hanem gyesen voltál. A gyes nem munkaviszony, semmit nem tudszbuztana igényelni. Mondjuk nem értem minek kellett felmondani a gyes lejárta előtt
2018. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De ha nem mondtam volna fel csak a gyes lejárta után, akkor sem kaphatnék semmit a munkaügyi központtól, mert az előző évben nem fizut kaptam , hanem gyest.

Legalábbis az alapján, amit írtál, nekem ez így logikus.

Tehát akkor se így, se úgy nem járna nekem már semmi.

Vagy nem jól gondolom?

2018. márc. 3. 13:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De, jól gondolod. Akik gyesen van, az nem kap munkanélkülit
2018. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. márc. 3. 14:15
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
De jár álláskeresési járadék!!! Ugyanis, ha az álláskeresővé válást megelőző 3 évben volt legalább 365 biztosított napja az álláskeresőnek, akkor jár álláskeresési járadék. Neked Kérdező volt. A gyes időszaka nem számít bele, de kár volt felmondani gyes alatt, ugyanúgy lehettél volna fiz. nélküli szabin. A gyed időszaka beleszámít a biztosított napba, de az összege nem az álláskeresési járadékba, hiszen a gyed is ellátás. Nyugodtan jelentkezz be munkaügyibe.
2018. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én itt nem olvastam, hogy ha lejár a gyes, akkor ne lehetne igényleni. Ha az elmúlt 3 évben megvan a 360 napod, akkor igényelheted szerintem. De legjobb lenne bemenni a munkaügyi központba, és ott megkérdezni.

[link]

2018. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy kulacsot linkeltél, utolso.....


"Honnan tudom, hogy jogosult vagyok rá?


Ilyen például annak a kérdése is, hogy kik azok, akik igényelhetik a járadékot. Az álláskeresési járadékra az az álláskereső jogosult, aki a munkájának elvesztését megelőző 3 évben legalább 360 napig munkában állt és nincs másmilyen munkaviszonya, valamint vállalkozói tevékenységet sem folytat."


2 év gyed, 1 év gyes, nulla munkaviszony, mégis miért jarna ?

2018. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!