Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a GYED lejárta után felmond...

Alexa890610 kérdése:

Ha a GYED lejárta után felmondtam a munkahelyemen, aztán még maradtam itthon a gyerekkel és most fog lejárni a GYES, akkor hogyan, miből fogják elszámolni az álláskeresői járadékot?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen, mert már nem akartam oda vissza menni.

Viszont még kerestem új munkát, mert maradtam gyesen a gyerekkel.

Sőt most hogy lejár ez az ellátás és szeretném igénybe venni az álláskeresői járadékot, mert a gyerek csak szeptemberben megy oviba.

Van ebben valakinek valamilyen tapasztalata?

Úgy tudom a felmondás előtti 4 negyedévet veszik alapul.

Az én esetemben vajon hogy fog működni?



2018. márc. 3. 11:40
1 2
 11/15 babyboom567 ***** válasza:

Kedve Kérdező!

Gyeden vagyok a kisfiammal.Decemberben megszűnt a cég ahol dolgoztam.Januárban felhívtam a munkaügyi központot ,hogy van e valami teendőm,jelentkezhetek e tanfolyamra,stbstb.

Azt mondták,hogy a gyes lejárta után(ha addig nem helyezkedek el),az összes papírommal kell bemennem regisztráltatnom,akkor fognak kiszámolni mindent,és akkor jelentkezhetek tanfolyamra is ha szeretnék.

Szerintem menj be, vagy hívd fel őket és mondd el a kérdésed.

2018. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10es. A gyed UTÁN mondott fel, alatta volt mviszonya. Tehát az elmúlt 3 évből 2 Gyed, 1 gyes (ez alatt tényleg nem volt mviszony). Tehát megvan a 360 nap, a gyed alatt. Szóval jár neki.
2018. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen befogok menni a munkaügyiközpontba és utána járok a dolognak.

Április közepén jár le a gyes, még előtte bemegyek.

2018. márc. 3. 17:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadékra jogosult:


Az a személy, aki:

•álláskereső, és

•az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik, és

•kereső tevékenységet nem folytat, tehát munkaviszonyban nem áll, és

•vállalkozói tevékenységet sem folytat, és

•munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és

•számára a foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.


JOGOSULTSÁGI IDŐ: amely alatt az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt munkaviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban töltött, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban állt (ha annak időtartama alatt a nevelőszülő álláskeresési ellátásban nem részesült), vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve ez utóbbi esetben, hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.


Ennyi...

Jár, az ellátás alapját fogják másképp számolni, mivel az utolsó 4 naptári negyedévben nincs munkaerő-piaci járulékköteles jövedelmed.

2018. márc. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló. :)

Ez nagyon jó hír nekem.

2018. márc. 4. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!