Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak írásban tudom értesíte...

Ha csak írásban tudom értesíteni a munkáltatóm, hogy újra babát várok, és eltelik pár nap a GYED lejárta és a táppénzes papír postázása között, abban a pár napban kirúghatnak? (az új törvény szerint ugyebár. ) Köszi.

Figyelt kérdés

2012. máj. 17. 15:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az új törvény július 1-én lép életbe, addig a régi szabályok az irányadók.


És nem akkor szűnik meg a védelem, ha nem ér oda időben a táppénzes papír, hanem akkor, ha nem értesíted a munkáltatót a babáról.

Teljesen felesleges a táppénzes papírral egyidejűleg értesíteni, szólj neki hamarabb, írásban, vagy személyesen szóban.

2012. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, bocs látom, csak írásban tudod - akkor értesítsd időben. Nem kell megvárni a táppénzes papírt ehhez.
2012. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mikor jár le a GYED? Elvileg a GYED lejárta előtt 60 nappal írásban értesítheted a munkáltatót, hogy miután lejárt, mik a terveid. Vissza mész e dolgozni, szülsz e még egyet vagy GYES-re mész. Szólj , értesítsd a munkáltatót előbb, ne a táppénzes papírral együtt, mert így koprrektebb szerintem Nekem április 26-án járt le a GYED,február közepén írtam, hogy a GYED lejárta után szeretném kivenni a szabit szülési szabiig,de nem lett volna elég, így abban maradtunk a munkáltatóval, hogy táppénz... Nem akartam erre a 2 hónapra megigényelni a GYES-t.Mire utalnák, le is mondhatnám. Júli elején-közepén szülök.

Ha véletlen kirúgnának táppénz alatt, akkor is jár majd Tgyás, GYED csak passzív. Keress rá az OEP honlapján. Vagy GOOGle-ba írd be passzív GYED, Passzív TGYÁS. Én is körbe jártam minden lehetőséget, mindenre felkészülve, nehogy váratlan meglepi érjen....

2012. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de milyen új szabály van július 1-től?
2012. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó előtti! :-) Ha telefonon beszélek a közvetlen főnökömmel táppénz előtt,az is elég? Utolsó : júli 1-től kirúghatnak gyes és táppénz alatt is. :(
2012. máj. 19. 21:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Július 1-től csak akkor nem rúghatnak ki a gyerek 3 éves koráig, ha fizetés nélküli szabin vagy. Ha felveszed a munkát, akkor kirúghatnak, megszűnik a védelem.


Utolsó előtti:

"Ha véletlen kirúgnának táppénz alatt, akkor is jár majd Tgyás, GYED csak passzív. "

Ez így nem pontosan igaz.

Ha kirúgnak táppénz alatt, akkor tgyás akkor jár, ha 42 napon belül szülsz - de ekkor gyed már nem jár automatikusan!

Ha a kirúgás és a szülés között 42 napnál több telik el, akkor már a tgyás sem jár automatikusan.


Ilyen helyzetben annak, aki tgyást, és gyedet is akar, az álláskeresési támogatással lehet sakkoznia, hogy mindkettő járjon, alapesetben ugyanis egyikre se lesz jogosult.

2012. máj. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Táppénz alatt kirúghatnak? Ilyet még nem hallottam. Ennek hol tudok utána nézni? Egy veszélyeztetett kismamát kizárt, hogy táppénz alatt kirúgjanak.


Ha felveszed a munkát, akkor igen, kirúghatnak, na de ha nem, addig nem. Ezt olvastam.

2012. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen kirúghatnak táppénz alatt, csak nem egy veszélyeztetett kismamát.


A jogszabály változása arról szól, hogy megszűnik a védettség a keresőképtelenség időszaka alatt, és kismama esetében csak onnantól él, mikor bejelenti, visszamenőleg nem - tehát ha kirúgják terhesen, és még nem jelentette be, akkor bukta, mert ne védett.

Csak onnantól védett, amikortól bejelenti. És 3 éves korig is csak akkor marad, ha nem veszi fel a munkát gyed után.


Tudod táppénzen nem csak veszélyeztetett terhes kismamák vannak, így a jogszabály másokra is kitér - alapesetben szünteti meg a keresőképtelenség idejére a védettséget.


Amúgy interneten tudsz utánanézni, számtalan helyen fentvan a jogszabály tervezete.

2012. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Igen is járhat passzív TGYÁS és passzív GYED is. Tb ügyintéző rokon mondta, akiszintén GYED-en van most ugyan, de naprakész mindenben. Nem írtam egy szóval sem hogy ez csak úgy jár, azt is leírtam, hogy járjon utána ennek hogy is van pontosan.

A 42 nappal is vitatkoznék, mert pl a szülési szabit , ha az illető úgy kéri, kiveheti a szülés előtt 28 nappal is. Nem kell kivárni a szülés napját. Csak ebben az esetben korábban kezdődik a TGYÁs .És akkor meg megint nem rúghatják ki. Meg akkor mihez viszonyítanák a 42 napodat???Meg ugye van egy gyermeke a kérdezőnek, volt GYED-en is és a GYED első évében még jár alapszabi, amit most akár ki is vehetne. nem tudjuk mennyi ideje van még a szülésig a kérdezőnek. Mert ha a szabi+szülési szabi fedezi a köztes időszakot, akkor nem kell kijátszani és variálni. Szóval számos lehetőség van. És amennyire én tudom, lehet hülyeség, akkor a passzív TGYÁS és GYED csak annál zavar be, mikor már lejár, és nincs hova vissza menni dolgozni, és munkanélküli lesz az ember.... Na akkor kell variálni az álláskeresésivel. ha nagyon rosszul tudom, akkor a barátnőm is rosszul tudja, de ő is benne volt januárban ebben a variálásban.

Kedves kérdező! ha gondolod, szóljál telefonon, de szerintem, ha megoldható, mindenképpen szólj személyesen.

Korrektebb így szerintem.

Mikorra vagy kiríva?

2012. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja 9 vagyok.

Még annyit, hogy jár neki mindkettő, mert biztosított időszaka van előtte. Ha álláskeresésin lenne, akkor is biztosításban eltöltött időről van szó.

2012. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!