Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a nőkről akik vállalták a babát, terhesség alatt várták is, viszont amikor megszülték nem kellett nekik?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz ennyi alapján véleményt alkotni, esetleg ha az indokot is leírnád..
2010. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Őszintén?Az olyat feltudnám rúgni!1 normális nő ha megszül 1 gyereket akkor imádja!Mi az h nem kell neki?Ha vállalta a gyereket akkor törődjön vele ha pedig nem kell neki akkor adja örökbe.De az biztos h az olyan nőről meg van a véleményem amelyik eldobja a gyermekét!
2010. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Milyen indokot? Csak megkérdeztem. Senki ninc silyen a környezetembe. Az utolsónak igaza van. Magamra ismerek a válaszban.
2010. jún. 9. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy vagyok vele, hogy erkölcsileg különbnek tartom azt a nőt, aki beteszi a picijét egy inkubátorba, megnyomja a gombot és otthagyja, mint azt aki beleteszi szülés után egy nejlonzacskóba , és élve!! otthagyja valahol a sorsára. Azt én is legszívesebben 60 év börtönre ítélném. Szerintem olyan nincs, hogy vki teherbe esik, várja is a babát, majd mikor megszületik azt mondja, hogy dee ééén neeem ezzt a lovat akartam! Olyan lehet, hogy teherbe esett, vmi miatt megtartotta, de már terhesség alatt is tudta, hogy ez egy nagyon nehéz ügy lesz, és inkább lemond róla. Végszükség esetén elfogadom. (senki nem támogatja, fiatalkorú stb.)
2010. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
általában szülés utáni depresszió vagy pszichózis az oka az ilyen negatív érzéseknek. Nem elítélni kell ilyenkor az anyát, hanem segíteni neki!
2010. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

egyet értek az utolsó válaszolóval. Rengeteg érzés zúdul a szülés után az anyára. Sokan vannak akik csak hónapokkal a szülés után válnak anyává!! addigra tudják elfogadni a kicsit. Majd ha terhes leszel és urambocsá lesz egy iszonyat kemény szülésed sok mindent máshogy fogsz látni!

Van olyan lehetőség, hogy 30 napra otthonba viszik a picit, csak szoptatni kell naponta egyszer bemenni. Olyanoknak van akik nem tudnak mit kezdeni a babával akár anyagi akár lelki vagy egyéb okokból.

2010. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom olyan válaszokat vársz, mint a második. Ha kell, bemásolom négyszer, és akkor meg lehetsz elégedve, hogy mindenki mélységesen elítéli az ilyen szülőket.


Amúgy meg egyértelmű, hogy normális esetben egy tervezett és várt babát nem szoktak sorsára hagyni. Ha mégis ilyen történik, annak elég komoly oka lehet, ahol semmit nem segítenek az ilyen "fel tudnám rúgni" jellegű megnyilvánulások.

2010. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
13:04-es aki a szules utani depressziot emlitette igaza van. Sajnos tenleg van ilyen anya es segitsegre szurol. Nallunk kulon felhivtak a figyelmet a korhazba, hogyha barmi ilyen elofordul, hogy pl ugy erezzuk nem szeretjuk a megszuletett babat stb. Akkor azonnal kerjunk segitseget, senki nem fog elitelni miatta de ritkan elofordul ilyen. Olyan is elofordul, hogy az anya orokbe akarja hirtelen adni megszuletett babajat. :( Persze ez csak azokra vonatkozik akik igen sulyos depresszioban szenvednek. Aki mas miatt gondolta meg magat azt inkabb nem minositem. :(
2010. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ilyen nincs. HA valaki várta, megszülte nem kevés fájdalommal, nem fogja utána vakargatni a fejét, hogy mégsem kell.

És igaza van az inkubátoros válaszolónak, az ilyen nőknek legalább van gerince és bátorsága, legalább az életet nem veszi el a babájától, a lehetőségéhez képest a legjobbat adja neki, nem úgy, mint aki berakja a fagyasztóba, aztán beszámíthatatlanságra hivatkozik.

2011. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek azok a kismamák,akiket valaki rábeszélt a terhességre,és a gyerek szülésre.Hosszú évekkel ezelött a szomszédságomban lakott egy fiatal lány akit a félhülye barátnője rábeszélt arra,hogy tartsa meg a gyereket egy nős embertől.Persze ő 18 évesen azt hitte,hogy ezzel ő fogja irányitani a menetrendet.Aztán a gyerek megszületett és három héten belül a "kismama"elkezdett csavarogni, az anyja neveli a mai napig a kislányt.
2011. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!