Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni. Te...

Tanácsot szeretnék kérni. Te mit csinálnátok a helyembe?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes vagyok. Külön élünk a párommal. Terveztük a babát, a család is örül a babának. De nekem kezd elegem lenni, hogy már most meg akarják mondani, hogy hogy neveljem a babát, mikor vásárolhatok neki, mit ehet majd és mit nem. Nagyon kiborultam ma ezen. Én reagálom túl? Mert már ezt is megkaptam hogy amióta terhes vagyok azóta túl reagálok mindent. Meg se született a baba és már most nem hagynak békén. Meg már most megy a vita hogy ki mikor viszi majd sétálni. Sajnos ezek miatt nem is tudok örülni a babának, pedig nahyon várom, de már attól félek hogy ha megszületik mi lesz.

Teljesen magamalatt vagyok. Nem tudom mit tegyek.



2018. márc. 4. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Állj a sarkadra. Mást nem tehetsz. Vagy zárd magatokra az ajtót,és dobd el a kulcsot.

Én is rengeteg sértő megjegyzést kaptam a közvetlen rokonoktól is (én éreztem sértőnek igazán,de nem volt mind az, csak a szoptatást okolták azért,mert májbetegen született a lányom...mintha lenne hozzá köze...na mindegy,de akkor rosszul esett. Elég volt megemészteni a betegségét,hát még a kéretlen jótanácsokat...).

Készülj fel,hogy bele fognak szólni mindenbe. De TE vagy ott a babával 0-24ben,és úgy csinálod,ahogy akarod igazából.

2018. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne idegeld magad. Te vagy/leszel a gyermek szülője, meg kell szépen mondani, hogy köszönöd szépen de ha lesz kérdésed szólsz, illetve majd ha eljott az ideje annak, hogy más sétáljon vele / vigyázzon rá, jelezni fogod. Jobb ha most tisztázzátok ezt, mert amikor majd a kedves rokonok abba szólnak bele, hogy szoptass meg kikapkodjak a pár hetes gyereked a kisagybol meg a kezedből, el fog durranni az agyad. (nekem ez volt)


Én erősen gondolkozom, h ha lesz második gyermekünk előre szólok h az első hat hétben csak a párommal és max a nagymamakkal szeretnénk találkozni, mert az emberek finoman szólva nemnormalisak. Mindnek van valami formabonto ötlete, meg a sok bezzeg a mi idonkben..

2018. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy elrontsák ezt a szép időszakot. Add a tudtukra, hogy ez a baba a ti gyereketek. Örülsz, hogy mindenki ilyen lelkesen várja de szeretnétek ti az apjával ketten eldönteni, hogy mit hogyan fogtok csinálni. Nekem hamar sikerült ezt összeveszés nélkül tisztázni. Egyszer még volt egy nőrokonnal kis "vita" (igazából nem vita csak erőszakos véleménytukmálás felszólító módban) Rövidre zártam azzal, hogy ő a saját gyerekeinél úgy csinálta ahogy akarta, a saját gyerekeimnél pedig csinálom úgy, ahogy én látom jónak.
2018. márc. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezeket mond el amit leírtál, hogy ez a baba még meg sem született, mit kell már most beosztani az időt ki hova vigye, mikor mit egyen....
2018. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért vagyok 0százalékos? Más is annyinak látja? 71 vagyok amúgy...mindegy,csak fura
2018. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mese nincs,allj a sarkadra!:) Te leszel az anyukaja.. Vagy hagyd egyszeruen figyelmen kivul..igy teszek en is :) 15+2 hetes vagyok ,de peldaul nekem mar a legelejen elkezdtek ezt:) jaj nehogy uj ruhakat vegyel,mert penzkidobas.. Ezt se csinald,azt se.. Szoval en ugy dontottem, hogy meghallgatom de egyszeruen kizarom ezeket!:) Persze kapok hasznos tanacsokat is,azokat probalom kiszurni magamnak,de az ilyesfajta 'enjobbantudomenmarfelneveltemharmat'-bol nem kertem es tartom is magam hozza. Mert en leszek az anyukajuk,nekem kell kovetkezetesnek lennem veluk,ertuk es nekem kell oket megvedeni :) Es nem nem reagalod tul:D rettento idegesito es en szabalyosan orjongtem peldaul :D

Boldog babavarast kivanok neked!:)

2018. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!