Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy mondtátok mg a főnököt...

Ti hogy mondtátok mg a főnökötöknek, v mit csinálnátok a helyembe?

Figyelt kérdés
Még csak tervezzük a babát, de előre tartok a főnököm reakciójától. eladó vagyok és még szinte szabit is alig kérhetek, mert akkor nincs aki itt legyen. állandón ordít, kiabál velem, pedig minden tőlem telhetőt megteszek, régi főnökeim sose pnaszkodtak rám inkábbmegsirattak, de ő kibírhtalan, állandóan streszzel, persze el zeretnék menni amint adódik egy máik lehetőség, de h nem tudok, akkor nagyon félek attól, h h közlöm vele ha sikeül a baba!
2011. dec. 28. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ahogy megmondod, számíthatsz rá, hogy megpróbál kirakni. A lényeg, hogy ne hagyd magad, törvényes indoka nem lehet rá, hogy rendes felmondással elküldjön, ha nem bírod, írasd ki magad táppénzre.
2011. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen kiabálós, akkor azzal nehéz mit kezdeni. Valószínűleg nem fog örülni, hogy pótolnia kell téged. Én biztos nem szólnék előre, hogy tervbe van véve a baba, még csak az kéne, hogy kirúgjon. Ha meg már összejött, akkor el kell dönteni, meddig akarsz/tudsz dolgozni, és időben szólni, hogy utánpótlás után nézzen.
2011. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Én is ki íratnám magam, egy boríték a dokinak(ha másképp nem megy) és táppénzen tart, ilyen körülmények között nem dolgoznék terhesen.
2011. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk (nem MO-n) az anyuka köteles írásban bejelenteni a terhességet az alkalmazónak, és ez nagyon sok szempontból előnyös, mert onnan kezdve, hogy az ember beiktatja, nincs mit tegyenek vele.

A főnököm amúgy jól fogadta, a kiírásomat viszont kevésbé, de erről ő tehet, ha mindenféle mérgező anyagokhoz kezdett kiküldeni, így járt :) bár lehet, ez is a vénkisasszony kolleginák "bűne".

2011. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi h írttok! persze adig semmi esetre nem szólok míg 3 hónapos min nem leszek, és utána már nem rúghat ki ugye? és ez szerintetek nem szemétség?? rosszul érezném magam tőle, hisz akkor vehet fel valaki mást és közbe nekem isfizetnie kell ha táppénzre meyek. akkor a teljes összeget kapom?

szerinte mondjuk kapásból elküldene akkor mit tegyek?

2011. dec. 28. 12:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szóltál neki és bizonyíthatóan terhes vagy, akkor nem rúghat ki. Hogy mikor szólsz, az rajtad múlik. Ha még csak tervezitek a babát és szólsz neki, hogy tervezésben vagytok, akkor val.szeg kirúg valami indokkal. Én a 12. hét után szóltam a munkahelyemen, hogy babát várok, szerencsére nem volt belőle probléma, fel tudtak készülni a távozásomra, bár igaz, én a 35. hétig melóztam.
2011. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köze nincs hozzá, hogy babát terveztek. Ha terhes vagy, kiírathatod magad táppénzre, főleg, ha stresszes a melóhelyed, vagy pakolászni kell, sokat állni, hajolgatni. Ha táppénzre mész azt a TB fizeti, nem a munkáltatód, ahhoz sincs köze, ha a doki kiír. A táppénz a fizetésed 60%-a és nem a főnököd fizeti neked, hanem az állam!!!! Nagy különbség!
2011. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá, hogy az nehogy már a te lelkiismereti problémád legyen, hogy fel kell vennie mást. Oldja meg! Ha már főnöki székben ül a segge, ez a dolga!
2011. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nem egészen igaz, mert a táppénz 1/3-át a munkáltató állja, a többit az állam. De ez nem kell téged izgasson.

A terhesség alatt a vélelmezett fogantatás időpontjától él a felmondási védelem, nemcsak akkor, ha szóltál, de értelemszerűen csak akkor tudod érvényesíteni, ha a főnököd is tud róla:)


Várd meg a 3 hónapot, és utána közöld. Biztosan ki akar majd rakni, de nem szabad bedőlni neki, törvényesen erre elég kevés lehetősége van.

2011. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az 1/3-os befizetés viszont olyan kötelessége, mint az, hogy járulékokat és adót fizet. Az állam kéri tőle, nem a dolgozó. Gondolom azért nincs lelkiismeret furdalásod, mert járulékot fizet utánad.
2011. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!