Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok a helyembe?...

Ti mit csinálnátok a helyembe? Csak én nem bírom. Én vagyok túl gyenge? Ti hogy bírnátok? Önzőség, hogy így döntöttem?

Figyelt kérdés

A párom külföldre ment dolgozni, anyagi okok miatt.Két gyerekkel maradtam itt.A pici 8 hónapos.Nincs senki segítségem.Anyukám dolgozik messze lakik.A kicsinek asztmatikus hörgőgyulladása van.Sokszor fullad.a Nagy is elég beteges.Minden hivatalos ügyet egyedül intézek a babával.Egyedül csinálom végig a fulladós köhögős éjszakákat.Tulajdonképpen hónapok óta nem aludtam át egy éjszakát és hajnal 5 kor kelek.Hónapok óta nem voltam a gyerekek nélkül egy percet se.Fizikailag és lelkileg is kimerültem.Beteg lettem,de nem tudtam kezelésre járni,mert a kicsit nem akartam beteg emberek közé vinni.Napi szinten fájdalom csillapítón élek.Ami másnak természetes,mint például elmenni ruhát venni az nekem szóba se jöhet.Nem szeret a fiam vásárolgatni))

Azelőtt volt életem.Imádok tanulni.Mindig is jártam suliba.Most egy fodrász is hatalmas szervezés kérdése.

Mivel nem vagyok kedves és bájos a párommal a telefonba így a kapcsolatunk is kezd megromolni.Már nem érzem azt a biztonságot mellette amit régen éreztem.

Így úgy döntöttem nem csinálom tovább ,jöjjön haza.Mi nem tudunk kimenni sok egyéb ok miatt.

Ti meddig mennétek el a pénzért.Tudom a pénz nagyon fontos.De nekem ennyit nem ér!


2012. máj. 18. 10:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Én is így döntenék. Mi is nehéz anyagi körülmények között élünk, de szóba sem jöhet az hogy párom kimenjen dolgozni!!! Még hetelni sem! A család a legfontosabb, együtt minden könnyebb. És lehet lepontozni, de ez a véleményem! Inkább együtt kevesebb pénzből mint hogy külön, elhidegülve.
2012. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen egyet értek ,jöjjön szépen haza.Így van pénz de nem vagytok boldogok...Akkor pedig mit ér????
2012. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen megértelek, nekem egy picivel (9 hónapos) is nagy szervezés pl a fodrász... Úgy, hogy a párom fél7-7 körül szokott hazaérni sokszor mondom neki, hogy nem bírom egyedül. Néha olyan jó lenne csak úgy sétálni egyet, EGYEDÜL, hogy szellőzzön a fejem. Mindenképp meg kell oldanotok a helyzetet, nem mehet a családotok kárára. Vagy mennetek kell, vagy neki kell haza jönni. Tudom, hogy a férfiak máshogy gondolkodnak, míg a te gyerek egészségéért aggódsz, megy hogy jól csinálsz e mindent, ő azért, hogy ne kopjon fel az állatok.
2012. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Minden elismerésem a Tiéd, hogy eddig is bírtad. Ezek szerint én még gyengébb és önzőbb vagyok, mert én 3 egészséges gyerekkel nem tudnék belemenni, hogy kimenjen külföldre dolgozni...

Azon a véleményen vagyok én is, hogy inkább szegényebben de boldogabban, mint gazdagon de magányosan.

Bízom benne, hogy jóra fordulnak a dolgaitok és újra megtaláljátok az egymás melletti boldogságot, biztonságot.

2012. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Ha itthon, kora reggeltől késő estig dolgozna, mennyiben lenne neked jobb? Akkor mennyit tudna segíteni? /jóval kevesebb pénzért?/ Keress egy diáklányt, aki olcsó pénzért időnként átvállalja a gyerek megőrzést, pár órára, amíg elmész fodrászhoz, vagy bevásárolni. Nincs egy barátnőd, egy jó szomszédod akit megkérhetsz erre?
2012. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
A 2. válaszoló tömören röviden de a legeslegfontosabbat írta szóval nem vagy önző,nem csinálhatod egyedül hisz belerokkansz,a gyerekeket ketten terveztétek hát kettőtökön legyen a teher és igenis segítsen ahol tud,pl:még egy du kis alvás is nagy segítség lehet!!!Az anyagiak nagyon sok családot szétmarnak de ha a ti köteléketek erős akkor megtaláljátok az arany középutat.És minden elismerésem neked mint anyának!!!:))
2012. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz. Ha itthon van, nem keres annyit hogy az ember ki tudja fizetni a hitelt, a számlákat, a kaját, akko meg azon megy a veszekedés, hogy kevés a pénz.

Egyébként ha fél évet kint dolgozik a párod Németországban, van ott bejelentett lakcíme, akkor kérheted a gyerekekre az ottani családipótlékot, ami 150 euró/ gyerek.

De heti 1-2 alkalommal 2-3 órában egy egyetemistát, vagy anyukát vagy egy nénit megkérhetsz hogy 1000ft/ óráért vigyázna-e a gyerekekre, amíg elmész vásárolni, vagy fodrászhoz, vagy akár csak barátnővel kávézni!

Gondolom Nincsennek barátnőid kisgyerekesek, akik néha átjönnének, vagy átmennél, az is felüdülés, ha van kivel beszélgetni.

Hívj át valakit, akár a játszótérről akivel azoktál beszélgetni, nekem is így lettek gyerekes barátok!

Gondolom nyomasztó az egyedüllèt a gyerekekkel.

2012. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
28%
Az én fiam is kora reggeltől, késő estig dolgozik, de még soha nem hallottam a menyemet panaszkodni, pedig két gyerek van és a kicsi asztmás. Ő sem aludt már vagy 7 éve át egy éjszakát sem, mert mire a nagyobb kezdte volna átaludni az éjszakákat, jött a kicsi. Ők a barátnőjével közösen vigyáznak felváltva a gyerekekre, ha valami gyerek nélküli programot szerveznek. A barátnője sem panaszkodik soha, pedig a kisebbik gyereke agyvérzéssel született, és 3 évesen, se ülni, se állni, se beszélni nem tud, és az ő férje is reggeltől estig távol van. Ő ugyan úgy elkíséri a nagyobbat az iskolába, edzésre, külön órákra, és érte is megy, mintha egészséges lenne a kicsije. Segíts magadon, az Isten is megsegít!
2012. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Apám kiment külföldre dolgozni, amikor 12 éves voltam, az öcsém is 10 volt már. Akkor nagyon nehéz volt, mert hiányzott, és volt olyan időszak, amikor két havonta találkoztunk, és akkor se otthon, mert nem jöhetett haza a háború miatt.

Borzalmas időszak volt, de akik otthon maradtak, és elmentek harcolni sokkal rosszabbul jártak. Az utóbbi 10 évben csak a pénzért maradt kint, meg hogy jó legyen a nyugdíja. Annakidején anyám mondta neki, hogy menjen ki, és apám emiatt azóta is hibáztatja. Talán az a baj, hogy nem teljesen volt közös döntés.

Megértem, hogy nem bírod ezt a helyzetet, de közös megoldást kell találnotok. Nem tudom mik az egyéb okok, ami miatt ti nem mehettek ki, de azokra is lehet megoldás (mégha most nem is látszik) Ha a férjed itthon is lenne, egyáltalán nem biztos, hogy olyan segítséget nyújtana, amilyet te szeretnél. Tapasztalatból mondom, hogy a pici babákhoz inkább női segítségeben gondolkozz, a férjed max annyit tudna nyújtani, hogy veled lesz és bátorít. Ha hazajönne, és ilyen betegesek vagytok, nem biztos, hogy jobban alakulna. A helyedben én kimennék hozzá, amúgy.

2012. máj. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A barátnőm akire számíthatok nagy pocakú kismama.Annyit segít nekem,hogy este elment az ügyeletes gyógyszertárba.De egy 12 kilós gyereket ne emelgessen a kedvemért.

Nem bíznám a gyerekemet egy diáklányra,új nekünk is még ez az asztmás dolog ,félek, hogy befullad.Így idegenre nem bízom.Azért ha Mo.dolgozna a párom lenne hétvége.Az előtt is estig dolgozott,de azért megoldhatóak voltak a dolgok.

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 18. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!