Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek a dolga szerintetek a...

Kinek a dolga szerintetek a gyerekekre figyelni a játszóházban?

Figyelt kérdés

Kétéves a kisfiam, tegnap voltunk megint játszóházban. Egyszercsak jött nehány szülő 6-7 kisfiúval, 5-10 eves korosztály. A szülők leültek az elkülönített kávézós részlegre, a gyerekek meg elkezdtek játszani, majd rohangálni, majd őrjöngeni. Az elso kettő meg oké, voltaképpen a harmadik is, életkori sajátosság, tisztában vagyok vele. De elegge lefarasztott, hohy egyfolytában loholtam a gyerekem után, hogy el ne gazoljak, le ne lökjek, fel ne boritsak, ra ne ugorjanak, es ne lokdossek, ha odamegy hozzájuk es ez oket zavarja. A műanyag labdas medencében ugy hajigaloztak, hogy az egyik bőgni is kezdett, mert fejen találtak. Akkor ment oda az egyik vehemensebb dolgozó, amúgy ők a pult mögött ülnek.

Szoval tudom, hogy a gyerekek, pláne fiúk hajlamosak a vadulasra (3 öcsém van es en sem voltam piskóta), de kiakaszt hogy a szülők nem jönnek oda. Egyik anyuka masfel órán at ugykodott a laptopján, más az iPhone-t nyomogatta, a tobbiek kavezgattak es sztoriztak.

Ilyenkor mindig zavarban vagyok, hogy szóljak-e nekik, vagy az alkalmazottaknak kene szolnom, mit tegyek.

Nem balhézni akarok, de olykor kevésnek ereztem, hogy rohanok folyamatosan a gyerekem után es probalom a minden irányból leselkedő veszélytől megvédeni, es en szóljak ra a jelenlevő szülők gyerekeire.

Amúgy fura jelenség: múltkor egy másodikos iskolás csoportot vittek oda tanárok, akik közül egy (!) aktivizálta magat, az egyik no például végig háttal állt a gyerekeknek es csevegett a kollégájával.

Szoval ti szólnátok? Es kinek? A szülőknek vagy az alkalmazottaknak? Amúgy semmilyen házirend nincs kirakva.

Szeretem azt a helyet, nagyon jo, leszámítva ezeket a szitukat.


2018. márc. 7. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Elkezdesz rászólni a nagyokra, de erélyesen ám, és hidd el, anyuka másodperc tört része alatt ott lesz, hogy miért bántod a gyerekét. Na, akkor szépen előveszed a paraszt éned és megmondod neki, hogy minek szült, ha nem képes a gyerekére figyelni, hogy normálisan játszon, ha meg nem, akkor én nem fogom hagyni, hogy baja legyen a kisebb gyerekeknek, főleg a sajátomnak. A


Különben tök mindegy, hogy kinek szólsz, anyukának vagy a gyerekét állítod le, mindkét esetben megsértődik, hogy hát hogy képzeled, hogy nem engeded kibontakozni a kölykét, hiszen ő sem szól rá az enyémre.

Erre meg lehet mondani, hogy mert az enyém nem bánt más és figyel másra, nem úgy mint a te neveletlen kölyköd.

2018. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Magyarul álljon neki tapló módra vitatkozni idiótákkal? Ez lenne a megoldás? Én biztos nem tenném. Mert rosszul vagyok az ostoba modortalan neveletlen hülyéktől, meg a kölykeiktől is. Fogtam volna a gyereket és elmegyek onnan.


Szánalmas dolognak tartom leállni ilyen stílusban veszekedni. És nem is szülök gyereket, mert meghalnék, ha nekem meg neki ilyen emberek között léteznünk a mindennapokban.

2018. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, akkor te sosem állsz ki magadért? Figyu, a te gyereknek is joga van ott lenni, erre te elviszed és azt tanítod neki, hogy ne próbálja meg megoldani a dolgokat szép szóval/erőszakkal vagy ahogy tetszik? Akkor van egy hírem, nagyon sok helyre ne vidd a gyereked, még játszóra sem, mert mindenhol vannak taplók.


Én nem lennék hajlandó elmenni, csak mert ők nem tudnak viselkedni. Akkor megoldom, hogy ők húzzák el a csíkot, és ha ezzel le kell ereszkednem a szintjükre, mert csak azt értik meg, akkor le fogok.


Van már tapasztalatom ezzel, ráadásul nem csak én voltam az egyetlen szülő, akinek tele volt a puttonya a kicsiket fellökő, őrjöngő nagyoktól. Csak én voltam, aki odament szépen szólni, amin anyuka besértődött és hogy a gyerekének joga van játszani. Erre mondtam neki, hogy lerúgni viszont a kicsiket nincs joga a csúszdán, és ha nem szól rá, akkor ugyanazt fogom a kicsi fiával tenni, amit ő az én gyerekemmel. Persze itt elszállt az agya, meg rendőrséggel fenyegetőzött, mikor is egy apuka mellém állt és mondja, hogy fogja vissza magát, mert nekem van igazam.

2018. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
1,3-as válaszolónak van igaza. Nehogy már a normálisan játszó gyereknek és a szüleiknek kelljen megfutamodni a parasztok miatt... A parasztok eközben észre sem veszik, hogy parasztok. Igenis jelezni kell a másik irányba, ha kellemetlen a viselkedése.
2018. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha van a szülőknek kávézó, akkor a személyzet dolga a gyerekekre figyelni. Itt én inkább a korkülönbséget látom problémának és azt, hogy odaengedted hozzájuk a kisfiad, a nagyobb gyerekek a leírás szerint a korosztályuknak megfelelően játszottak, ami bizony kicsit "durvább", mint az ovis játék.
2018. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem oda engedtem, hanem ez egy egy terű helyiség es ő közlekedett, mint máskor. Amúgy az elso félórában egyedül voltunk, azután jöttek.

Nekem az a kérdésem magamban ilyenkor, hogy mivel az en gyerekem a sérülékenyebb ebben a helyzetben, ezert az en dolgom megvédeni, es a másik félnek nem dolga ott lenni? Ez most egy tárgyilagos kérdés.

Az elkülönített rész is ugyanabban a helyiségben van, csak egy kötéllel leválasztották a jatszohaz többi részétől.

2018. márc. 7. 11:16
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Aki ennyire nem képes kinyitni a száját 2-es ha gond van, az ne is szüljön mert nem lehet így gyereket nevelni. A munkahelyed3n sem állsz ki magadért, inkább eloldalogsz? (mit keresel amúgy a gyereknevelés topikban?!)


1. és 3. véleményét osztom.

2018. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

5-ös ez nettó butaság....azért mert van kávézó (asztal van és kikerhetsz kavét) akkor már nem kell a gyerekedre figyelned?! A jatszóház nem baby sitter vagy ovi, hogy a "személyzet" figyel amíg anyucika drága a mobilt nyomkodja.

Illetve nem, nem minden óvodás gyerek őrjöngő vadállat, csak amelyik azt szokta meg. Mondjuk pont azért mert anyuci sose szol rá mert mindenhol keres mást aki majd rászól...

2018. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem 2 évesnek nem való még a játszóház. Max. akkor, ha van külön kicsiknek való rész, de akkor csak oda engedem.
2018. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

A játszóház nem gyermekmegőrző, ahol csak úgy otthagyhatod a gyereked, amíg kávézol. Akkorsem, ha van kifejezett kávézó a szülőknek.


Egyértelműen a szülőknek kell szólni, hogy figyeljenek jobban a gyerekekre. 1-es,3-as véleményét osztom.

2018. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!