Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet (több) százezer...

Hogy lehet (több) százezer forintot elkölteni egy gyerekre egy hónapban?

Figyelt kérdés
Természetesen a másik kérdés ihlette. Akárhogy matekolom, nem tudunk ennyi pénzt elverni. Nem azért, mert nem volna, vagy mert rongyokban járnánk meg ülnénk a négy fal közt zsíroskenyér mellett... Nyilván egy magánintézmény vagy fizetős foglalkozás alaposan megdobja a költségeket. Vagy adott esetben tényleg napi szinten minden xart megvesznek a gyerekeknek?
2018. márc. 9. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Én is láttam ezt a kérdést, és csodálkoztam, mert mi külföldön élünk, és még így is max. 100-120 ezret költünk a gyerekre. Oké, ha valami fejlesztésre vagy extra diétára van szükség, az érthető. Mondjuk 2,5 évest 1700 Ft-ért angolra járatni... a gyerek 7 éves korára kifizetnek kb. 400 ezer forintot. Én nyelvtanárként ennyi pénzért nulláról középfokúra felkészítek.
2018. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Étkezés heti 6000ft reggeli v tízórai

Utazás 2900ft bérlet

Matek heti 3x2500 ft

Osztálypénz havi 2000 de azt év elején letudtuk egész évre

Tavaszi kabát, két farmer, két póló, 4 pulóver, két ing c&a ban, nem is márkás 75000 ft


Havi prémium world of tanks játékban 3000ft

havi 10 eu kb 3000 ft steam feltöltés


Ruhákon kívül ami egyszeri, ezek a fix kiadások rá.

12 éves fiú

2018. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nálunk van bölcsis, ovis, iskolás 2 is, nem kell diétázni (a minőségi étkezés sem olcsó), egy csomó külön programjuk nem is kerül pénzbe vagy csak pár 1000, ami nem tétel. Igaz én nem is csinálok presztizs kérdést ezekből a különórákból, edzésekből. A kicsi még pelenkás, mégse kerül vagyonokba, de amikor 2 pelenkás volt egyszerre, akkor is inkább okosan vásároltunk (nagy tételben, kedvezményekkel). Ruhákra nem vagyok hajlandó nagy összegeket szánni, mert nem vigyáznak rá, hamar kinövik, megunják. Napi szinten sincs csokika chips űdítő, mert egészségesen igyekszünk étkezni (a víz meg a gyümölcs olcsóbb valamivel, de nem feltétlenül). Játékokat max szülinap karácsony, de még ezt is túlzásnak érzem, mert egy csomó csak a helyet foglalja meg vonzza a port. Játszóház nagyon ritka (igazából miattam, mert én utálom azt a közeget, de van színház, kiállítás, kirándulás). Szóval lehet megvan a hiányzó költekeznivaló 😊
2018. márc. 10. 00:09
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Csak a fejlesztésekre és sportra illetve az ovis ebédre 70 ezret lerakok hónap elején. (logopédia 5ezer/alkalom, ayris 5000/alkalom, úszás 13ezer, tsmt 4ezer, angol 5ezer,lovaglás 6ezer, kaja 10ezer). Szinte minden hónapban kell egy cipő mert vagy a benti szandált nőtte ki vagy evszakváltás van vagy kinőtte az aktuális cipőt 20-30ezer. Ruha havonta átlag minimum 30 ezer és akkor még nem voltunk sehol, nem kapott semmit.
2018. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Miért kell ezen ennyire hüledezni?:D


Mindenkinek más a fontos. Van, aki turiban vásárol, mert feleslegesnek tartja, hogy új ruhákat vegyen, hiszen a gyerek kiszakítja, kinövi hamar. Én nem így gondolom, mindig is szerettem öltöztetni a fiamat. Ha meglátok valamit, ami tetszik, akkor megveszem. Ugyanúgy, ahogy magamnak is.

Valaki szerint felesleges az angol óra... Szerintem viszont fontos az, hogy szeresse nyelveket, ne azért tanulja, mert "muszáj". Tudom, hogy nem fogja középfokú nyelvvizsgával indítani az iskolát, de amíg szeret járni és jól érzi magát ott, addig hordom.


Játékból is sok van itthon (mind normális, minőségi), nem szoktam kikötni, hogy csak szülinapra, vagy karácsonyra kaphat valamit. Nyilván a nagyobb dolgokat akkor kapja, de ha szeretne egy könyvet, vagy autót, ilyesmiket, az mehet.

2018. márc. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Drága hobbi, magániskola, drágább sport, valami képzés, valami olyan tábor-kirándulás, lakástakarék fizetése, stb.. ilyesmik eléggé megdobják.


1-2 hetente valami program, valami családi program-programok is megdobhatják, bár azt nem csak a gyerekre költik.

2018. márc. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
#5: ez amit te leírtál nem többszázezer. Vagy teljes szekrényt cserélsz minden hónapban? Én szeptemberben költöttem 150et ruhára a 2 gyerekre, azóta se kellett 40-50-nél többet. Persze ami tetszik megveszem. Mondjuk 10-20 ezerért. De 100-200 ezerért meg 400 ezerért MINDEN hónapban?
2018. márc. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Hát nálunk a magánbölcsi 80 ezer, mert nem vették fel államiba túljelentkezés miatt, én meg dolgozni akartam mert azért jobb a 20onpár ezer forintos gyes helyett a közel négyszázezres fizetésem


fejlesztések:a kettő együtt 24 ezer kb, ezeket se jókedvemből csináljuk, hanem mert normális életminőséget akarok neki adni.


az egyetlen ami szórakozás az a 10 ezres játszóházbérlet.


bőrápolásra is sok elmegy, mert az én bőrömet örökölte, és kénytelen vagyok drága krémekkel kenni, ha nem akarom hogy véresre vakarja magát.


A rezsit, étkezését nem számolom bele, de az is megdobja. nem hiszem hogy eszetlenül költekeznénk, de ha megtehetjük, miért ne adnánk a legjobbat a gyereknek?

2018. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem 100eFt simán összejön minden szirszar megvétele nélkül is.

Én csak az oviban otthagyok havi 20 eFt körül és ez nem magán. (Majdnem 9eFt az ovis étkezés, csoportpénz, gyümölcspénz, bábszínház, tisztálkodási szerek, stb. Ezek kötelezők.)

Van néhány nem kötelező ovis foglalkozás, az kb. havi 5 eFt. Balett havi 5 eFt.

A cipők átlag havi 10 eFt-ban biztos benne vannak. (évi 6 Szamos - 4 kinti, 2 benti-, illetve az egyéb, pl. alkalmi, hótaposó, gumicsizma, stb.)

Már 40 eFt-nál járok és még ovin kívül nem evett, nem kapott ruhát, gyógyszert, vitamint. Én ezeket meg sem tudom saccolni. A rezsiről, lakhatásról, utazásról ne is beszéljünk. Vannak olyan "apróságok" is, hogy átlag egy szülinapra meghívnak. Oda is párezer Ft az ajándék. Szoktunk menni programokra, veszünk ajándékot eseményekre, de kap valamennyit azon kívül is, főleg könyvet. Szerintem ez simán van 100 eFt. Úgy érzed van benne felesleges költés?

2018. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Melyik kérdés ihlette ezt a hüledező kérdést?

Csak hogy értsem, hogy most szàzezer vagy többszàzezer, mert odaírtad zàrójelbe hogy több. Nem mindegy hogy szàzezer vagy hàromszàzezer veri ki a biztosítékot? Mert szàzezer nem sok, örüljön aki megteheti. Többszàzezer nekem sok, de mi jogon turkàljak màs pénztàrcàjàban hogy mire költ?

2018. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!