Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják önzőnek, aki...

Miért gondolják önzőnek, aki tudatosan nem vállal gyermeket?

Figyelt kérdés
Szerintem ez mindenkinek a magánügye. Pláne hogy sok gyermektelen karitatív munkát végez, jobban odafigyel a barátokra vagy idős szülőt gondoz. Másodszor, miért ne lehetne egy gyerekes önző? Ha csak azért szül, hogy legyen ki eltartja, magához láncolja a párját, elhallgattassa a rokonokat...

2018. márc. 15. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Az indokok miatt amit felhoznak ilyenkor.

Nem szeretnék gyereket, mert...

-csak nyűg

-munkámra akarok koncentrálni

-túl sok bajjal jár

Stb stb

2018. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Társadalmi elvárások miatt szokták az ilyeneket önzőnek gondolni, meg sokan a saját családjukból indulnak ki, hogy az jó minta volt, de arra nem gondolnak, hogy másnak nem ilyen jó közeg jutott, és vannak, akik úgy vannak vele, hogy ha ők is szívtak a gyerekvállalással, akkor szívjon más is, és mi az, hogy valaki merészel ebből kimaradni, csak persze ezt nem szokás így kimondani... :-)


Én meg úgy gondolom, hogy ha valaki belátja, hogy ő nem alkalmas szülőnek, vagy olyan az élethelyzete, hogy abba egy gyerek nem férne bele, vagy tudja, hogy olyan betegsége van, ami súlyos, és biztos, hogy öröklődne, és nem akarja továbbadni, akkor még jó is, hogy így nem vállal gyereket. Persze, van, ami változhat idővel, de van, ami nem, és nem jó, ha egy gyerek olyan helyre születik, ahol szenvedés lenne az élete, csak azért, hogy a szülő elmondhassa magáról, hogy teljesítette a normát...

2018. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
24%
Szerintem az az önző, aki erre a világra gyereket szül, hogy kiélhesse anyai ösztöneit, vagy megkapja a támogatásokat.
2018. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
28%
Szerintem te is tudod a választ.A család értèket kèpvisel erkölcsileg is.Akinek fontos a családalapítás feltehetőleg önzetlen és harmóniára törekvô.Persze a valóságban mindenre van pèlda,arra is amit te írtàl.A női tulajdonságok:gondoskodás,szeretet,érzékenység,alázat,ragaszkodás ,nőiesség nagyon hiànyzik a mai világból.A nők próbálnak férfiasan viselkedni karrier,magas fizetés rendszertelen pörgés, sikerorientàció arról nem is beszèlve hogy mennyire beparàznak az emberek a normális párkapcsolat gondolatától,mindent csak használni,kihasználni,fogyasztani akarnak.Akiknek saját maguk az első azok nem értik azt hogy vannak fontosabb dolgok is ,érettlen,felelősségmentes önző személyiségre vall ez a:”ide nekem mindent” ,törtetni előre és mindenkit visszataposni aki útban van.
2018. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Szimplán azért, mert az emberek többsége szeret belepofázni olyan dolgokba, amihez semmi közük :) Szerintem indok se kell arra, hogy miért nem akar valaki gyereket, abszolút magánügy és nincs ezzel semmi baj, szerencsére egyáltalán nem kötelező a gyerekvállalás.
2018. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az az önző, aki csak azért szül gyereket, hogy aztán még 25 évesen is beleugathasson a fia-lánya dolgába, vagy élni sem hagyja, esetleg a segélykék (CSOK) miatt vállal.


Egyébként meg senkinek semmi köze hozzá.

2018. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
39%
A 2-esnek nem étek egyet azzal az állításával,hogy az egy indok hogy valaki nem alkalmas gyerekvàllalásra,sajnos sokan vállalnak gyereket akik tènyleg nem alkalmasak.De aki ilyet állít magáról, szerintem kizárólag hárít ,egy egészséges normàlis ember akar gyereket,nem a tàrsadalom miatt hanem mert egy NEM pszichopata embernek szüksège van ilyen szeretet kapcsolatra az életében.Aki azt állítja hogy őt csak az anyagi boldogulása érdekli semmi más,és hogy ezért a gyerek tenné tönkre az életét sosem lesz magával tisztàban:hogy ő egy lelkiszegény.
2018. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
"Aki azt állítja hogy őt csak az anyagi boldogulása érdekli semmi más,és hogy ezért a gyerek tenné tönkre az életét sosem lesz magával tisztàban:hogy ő egy lelkiszegény." - És akkor tönkre kell tennie egy gyerek életét, csak hogy megfeleljen a társadalomnak, és lepottyantson egy kölyköt? Anyám pedagógus, rajta keresztül egy rakás félrecsúszott gyereksorsot látok idióta, szülőnek alkalmatlan szülők miatt... Miért is baj, ha valaki érzi, hogy ő tényleg nem lenne jó szülő, és inkább nem is kezd bele? Persze, lehet, hogy pont azért, mert problémája van, és ezt tudja is magáról. De legalább nem keseríti meg egy gyerek sorsát azzal, hogy mégis megpróbálja.
2018. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Unalmas már, hogy ezen az oldalon folyton provokál valaki ezzel a témával. Aki nem akar, minden alkalommal hangoztatja. Oké, elhisszük, te életed, de ha szerinted ehhez senkinek semmi köze, akkor miért tetted fel a kérdést? Itt te vagy az, aki támad, nem a gyermekre vágyók.
2018. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
90%
Mindegy minek gondolnak vagy mondanak mert ha nem akarok nem lesz és pont. Akinek nem tetszik keressen magának elfoglaltságot ne engem elemezzen.
2018. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!