Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodás korú gyermeketeknek...

Óvodás korú gyermeketeknek milyen gyogyszert irt fel az orvos köhögésre?

Figyelt kérdés

Kislanyom 3, 5 eves 2,5 hete kohog, ugy erzem az orvos csak kiserletezget.

Eloszor szedtuk:

-ambroxol teva

-diaphilin hörgőtágító

-aerius

-calcium


Most felirta:

-rhinathiol

-sninupret horgotagito

-aerius


Semmi javulas hetek ota, hurutosan kohog, ilyenkor nem kellene valami mas a kopteton es horgotagiton kivul?


2017. jan. 27. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerinted mi kellene neki?
2017. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szia, én hurutos köhögésre adom neki nappal a sinupretet, bár én azt köptetőnek tudom, nem hörgőtágítónak, de ez lehet az én tudatlanságom is, éjjelre csillapításnak sinecodot, nálunk ezek eddig még mindig beváltak, orvos írja fel őket, kisfiam szintén 3,5 éves, esetleg sószoba nem segíthet ilyenkor?
2017. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én Prosban köptetőt szoktam adni köhögéskor. Teljesen jó az orvos szerint is.


Köhögésre eddig még nem kellett gyógyszer. Elég volt a köptető.

2017. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó gyógyszereket írt fel, de nem használtak, ezért kapott másikat. A Sinupret nem hörgőtágító, hanem egy gyógynövényes nyákoldó.

Amit Te tehetsz érte, hogy sokat itatod, mert az kell ahhoz, hogy a köptető/nyákoldó kifejtse a hatását. Én inhalálni szoktam még a gyerekeimet, az nagyon sokat segít.

2017. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
második vagyok, még eszembe jutott a Stodal szirup, az jó hurutos és száraz köhögésre is
2017. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bocsanat, eltevesztettem, spiropent hörgőtágító. En is porlasztom sos vizzel napi 2-3-szor.


Egy masik orvost felhivtam telefonon, most mondta, hogy ennyi utan esetlegesen mar felmerulhet az antibiotikum.

A haziorvos azt mondta jovo heten menjunk vissza, ha addig sem javul, akkor is csak valamilyen szert fog adni, amit inhalalni kell.


Masfel evesnek milyen koptetot adtok? (A kicsi is kohog mar)

A legtobbet 2 eves kor alatt nem lehet adni (acc, rhinathiol, fluimucil) az ambroxol teva-t elvileg igen, de a gyogyszertarban nem adtak, mondvan, hogy azt sem lehet.

2017. jan. 27. 13:37
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4,5 éves, minden köhögéses betegségnél más válik be. Hol az Ambroxol, hol a Mucopront, hol a Rhinatiol, hol a Fluimucil. Ki kell kísérletezni, bár ha valami pár nap alatt nem hat, akkor én váltol, 2,5 hétig felesleges várni. Nem Spiroprentre gondoltál a hörgőtágítónál?
2017. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
az Aerius allergia elleni gyógyszer, fontos lenne tudni, miért köhög a kislányod
2017. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én abban az orvosban nem bíznék, aki làtatlanba antibiotikumot ajànl. Honnan tudja az az orvos hogy bakteriàlis a probléma?

Vannak betegségek, amire "semmi" nem hasznàl. Most szedtünk hurutos köhögésre antibiotikumot. Nem hasznàlt. Jött még egy adag antibiotikum. Az sem hozott tökéletes vàltozàst, de jobb lett. Majd visszaestünk. Megint antibiotikum. De nem javul kellően.

Ezt csak azért írom le, hogy értsd nem mindig az az orvos jó aki azonnal antibiotikumokkal tömi a gyereket, mert lehet nem is hasznàl az adott problémàra.

2017. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az az igazsag, hogy nem bizok az orvosunkban, mert tavaly mind a ket gyerekem korhazba kerult miatta, mert nem volt hajlando gyogyszert adni nekik influenza-szeru tunetekre, 40 fokos lazra, amikor a kicsi is beteg lett, kihivtuk hazhoz es egybol irta inkabb a beutalot a korhazba, ahelyett, hogy azon lett volna, hogy egy 8 honapos ne keruljon korhazba.


Szoval ezert ketelkedem most is benne, a korabbi rossz tapasztalat miatt. Nem akarok minden aron antibiotikumot, de most gyakorlatilag ugyanazt a gyogymodot kell alkalmaznunk, ami eddig nem hasznalt, csak pepitaban.


Es rosszabbul kohog, mert azt mondta, hogy mar többzörejes, ami mult heten még nem volt.

2017. jan. 27. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!