Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás alatt mennyire...

Szoptatás alatt mennyire hatásos fogamzás gátlót szedni?

Figyelt kérdés

3 hete szültem(első baba)

és gondolkodom mi lenne a jó védekező eszkösz,hogy ne essek ujra teherbe. Gumin gondolkodtam,de azt nem mert próbáltuk már néhányszor egyikünknek sem volt jó. Meg nemis nagyon bizom benne. Spirál is kilőve. Fogamzás gátlón gondolkodom de szoptatás alatt enyhébb gyogyszert irnak fel. Ugy gondoltam hogy szedem majd a fogamzás gátlót,de megszakítással védekezünk hogy a spermium ne menjen belém. Lehet hülyén hangzik de egy jó ideig nem szeretnék szülni, vetetni végképp nem. Ki mit tanácsol? Kinek mi vált be?

( bocsi ha rossz kategóriába irtam a kérdést)


2018. márc. 17. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 6 hete kontrollon írt a dokim szoptatás mellett szedhetőt. 2 évig szoptattam, addig szedtem, semmi gondom nem volt vele, nem alkalmaztunk sem megszakítást sem mást mellette, de nem lettem terhes.
2018. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ha az óvszerben nem bízol, akkor inkább ne élj sehogyan nemi életet, ha nem akarsz terhes lenni. Az óvszer sokkal biztonságosabb védekezési módszer, mint a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló. Meg az egyik nagy előnye, ha kiszakad, azt azonnal észreveszed és még el tudsz menni esemény utáni tablettáért, de a fogamzásgátlóról nem fogod tudni, hogy mikor hat és mikor nem.

Mellesleg nekem soha nem volt kiszakadt óvszerrel tapasztalatom, pedig hosszú-hosszú évek óvszerhasználatáról beszélhetek.

Mi óvszerrel védekeztünk ahogy nemi életet élhettünk szülés után, utána tértem vissza a fogamzásgátlóra, amikor már nem szoptattam, viszont a terhesség és a szülés hormonhatásai annyira hatással voltak a szervezetemre, hogy minden bajom volt a tablettától, örökös fertőzés, irritáció, megduzzadt mirigyek a melleimben, fájdalom, szóval abbahagytam. A problémáimat mintha elvágták volna. Azóta is óvszerrel védekezünk, mindennek már csak a szülés utáni állapotot nézve is több, mint 5 éve. És ez idő alatt sem szakadt ki egy sem. De még a korábbi években sem, amikor ez volt a védekezési módszer. És teljesen élvezhető vele az együttlét.

2018. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Az óvszer megbízhatóság szempontjából szerintem az egyik legjobb, de megértem, hogy miért nem akarod, mi sem szeretjük...

Ha aktívan szoptatsz, akkor a fog. gátló teljesen jó lesz, van akinek alapból olyat írnak fel pl trombózishajlam miatt, pedig nem szoptat, annyival nem rosszabb, csupán 1-2 %-al gyengébb, a simához képest, ha nem szoptatsz, de szoptatás alatt megbízható, beszélj majd dokival!

2018. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem jöttek be a szoptatás alatt szedhető tabletták. 18-20napig véreztem tőlük,két hét szünet aztán megint... Borzalmas volt. Az orvosom javasolta a spirált,az jó volt. Te miért nem szeretnéd?
2018. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Parom is ezt mondta hogy az ovszerek eleg biztonsagosak. Kb 2% az esely ra hogy kiszakad es ha igen akkor vagy nem jo minosegu vagy lejart szavatossagu. Lehet van benne valami.

Csak az elvezet sem olyan jo vele valoban. Igazabol majd az orvos biztos tudja mi a jo es mi nem bar mindenkinek mas es mas a szervezete. Utolso valaszolo a spiraltol is tartok mert a kornyezetemben elok kozul mindegyik masodik ember teherbe esett mikozben fent volt a spiral. Meg azt mondjak van akinek folyamatosan faj tole a hasa😏😏😏

2018. márc. 17. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!