Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit szokás /illik adni...

Mennyit szokás /illik adni keresztelőre ajándékba?

Figyelt kérdés
Nem én leszek a keresztszülő! Unokatesóm keresztelője lesz!
2018. márc. 19. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk semennyit, a keresztelő nem a pénzről szól.

Sőt kértem hogy senki ne vásároljon semmit, nem azért tartottunk keresztelőt.

2018. márc. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Vegyel ajandekot! Konyv, jatek.
2018. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki vár el bármit is, sok helyen tényleg nem szokás, máshol meg csak a keresztszülők és/vagy a nagyszülők járulnak hozzá. Esetleg körbekérdezhetsz, van-e valami infó vagy közösködés, gyűjtés valamire, vagy ha mégis külön ajándékot vinnél, a szülőket is faggathatod. Ha ezt nem mered, mert hátha valami anyagilag vagy időben teljesíthetetlennel bíznak meg, akkor vásárlási utalvány vagy játékbolt, bababolt eladót kérdezz meg, hogy ennyi idős gyereknek mit ajánl és akkor letudva. De ha nálatok a boríték szokás, szerintem, ahogy esküvőn, minimum annyit rakj bele, amennyit megeszel náluk.
2018. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk ezeket kapta: hinta, brendonos utalvány, pelenka, Fisher Price játékok. Szerintem nem kell nagy dologban gondolkodni.
2018. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Biztos le leszek pontozva, de a keresztelőnek olyan családban, ahol az ajándékok/boríték a lényeg, nincs értelme. Ez egy egyházi ünnep, ahol a keresztszülő megfogadja Isten előtt, hogy a gyermek lelki és hitbéli fejlődését segíti. Egy szép Biblia, esetleg kis keresztmedálos nyaklánc, vagy akár Gyermekbiblia lehet ajándék, de alapvetően ez nagyon nem erről szól. Fisher Price meg pelenka mehet szülinapra, névnapra, de nem keresztelőre.
2018. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Van ahol a keresztelőnek nem a vallási része a lényege, hanem együtt a család barátok és a kicsit ilyenkor mutatják be.

Nálunk ilyenkor 3-40 ezret szoktak adni, vagy minimum annyit ami kifutja az éttermi költségeket

2018. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk nagyon szűk körű volt, két kereszt szülő plusz nagyszülők. A kereszt szülőktől 40-40 ezer forintot kapott a lányunk, a nagyszülőktől az egyiktől 50-et, a másiktól 200-at. Abszolút nem vártunk semmit, nem erről szólt a dolog.
2018. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
És kapjon 10 Bibliát? A kérdező különben se keresztszülő vagy nagyszülő. Ha azok Bibliát vesznek oké, na de egy vendég?! Nálunk a keresztszülők az unokatesóink lettek, rajtuk kívül mindket részről ott voltak a nagyszülők, az én nagymamám és a felnőtt testvéreink baratnővel/családdal. Érdekes lett volna, ha mindenki Bibliát vesz. Különben meg nálunk, református vallás, a gyerek kap a keresztelője napján az egyháztól.
2018. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Páran nem értik a kérdést!

Mennyit!! És nemaz volt a kérdés,hogy kell e,hanem ismét leírom: mennyit szokás?!


Többieknek köszönöm!

2018. márc. 20. 00:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom kivel mész! Ha magadba vagy pároddal 5-10.000 ft.

Ha saját családod van és ők is mennek 10.000 ft.

Ha a szüleiddel (akkor illik kicsit többet, mégiscsak a szülők testvérek) akkor 20.000 ft.

2018. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!