Kistesó kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon sokat gondolkodom a kistesó vállalásán, és érdekelne a ti tapasztalatok is. Szóval érzem, hogy hárman nem vagyunk teljesek, imádom a kisfiam, de úgy érzem, hogy még valaki hiányzik, vagy valakik hiányoznak innen. Szóval érzem, hogy szeretnék még szülni..De honnan tudja az ember, hogy mikor a legoptimálisabb? 2,5 év lenne a gyerekek között, ha most esnék teherbe, a férjem már most szeretné. A barátnőim szerint viszont halál a 2-2,5 év (vagy kisebb) korkülönbség, ők inkább 3-4et javasolnak. Mindenhol azt látom, hogy nagy szívás, amikor még mind a két gyerek otthon van.. De nem vagyok már 20 éves, és nem szeretnék kifutni az időből sem, főleg, ha még több gyereket szeretnénk. Nem tudom mikor lenne jó. Ti hogy tapasztaljátok?
2018. márc. 19. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Neked kell ismerned a gyerekedet és a saját és a férjed tűrőképességét, fáradtsági szintjét, stb, hogy elbírtok-e plusz 1 fővel. Az én kislányom pl tök nyugis, kedves, imádja a gyerektársaságot. Fél éves korában szeretnék teherbe esni. De pl az öcsém ADHD-s, hát mellé még tizenévesen se biztos, hogy beleférne még egy. 😊
2018. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ne várj, fôleg ha mindketten szeretnétek. Az elsôre is szokták mondani, hogy nehéz lesz. Úgy érzed jobb lett volna várni vele? Gondolom nem :)

Akik szerint a kis korkülönbség halál, azok szerintem akkor is ezt mondanák, ha késôbb lett volna tesó. Akkor más miatt lett volna nehéz... És a te gyerekeid meg nem a másé, nem tudhatja senki, hogy milyen lesz.

Én belevágnék az alapján, amit írtál!

2018. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazából 50-50%, ami ellene és mellette szól. :) A kisfiammal nincs gond, de azért eléggé igényli, hogy foglalkozzak vele és még 1 éjszakát sem aludt végig, úgyhogy eléggé fáradt vagyok. A férjem sokat segít, de azért sokat is dolgozik. Nyugdíjas nagyszülő nincs a közelben, de azért van aki tud segíteni, persze nem minden nap, de mondjuk havonta 1X.
2018. márc. 19. 11:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a kisfiam előtt is bizonytalan voltam, és persze nem bántam meg. De azért az egyértelmű, hogy megváltozott az életem, és néha hiányzik a régi gondtalanság..:)
2018. márc. 19. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

16 hónapos a kislányunk, 11 hetes kismama vagyok. Eredetileg 3 év korkülönbséget terveztünk, de mindketten úgy voltunk vele, hogy hamarabb szeretnénk még egy babát. Azóta megbeszéltük, hogy egy harmadikat is, de azt 4-5 év múlva. Én se vagyok fiatal, de nálam ez nem volt szempont. Az én kislányom is kel még éjjel, így terhesen kicsit nehezebb, mert állandóan aludnék, de nem félek, hogy mi lesz. Lesz két csodálatos gyerekem és ez mindent megér! Én belevágnék a helyetekben!


31/N

2018. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok. Segítségem nekem sincsen, májusban államvizsgázni is fogok, szóval nem egyszerű, de megéri tényleg!
2018. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
29 hónap van a gyerekeink között, így terveztük, teljesen tökéletes!
2018. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ne a korkülönbségre menj, hanem vágjatok bele mikor úgy érzitek szeretnétek tesót és ha most összejönne bírnátok anyagilag, testileg, lelkileg.

Én az első gyerekkel elég hamar terhes lettem, a másodikkal 1,5 év volt.

2018. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Én magam körül azt látom, amit te is leírsz, hogy 2-2,5 év halál. Elég sok anyukát látok a környezetemben, nagyon sokan azt mondják, hogy várni kellett volna, amelyik megteheti, annak heti 2-3 napot csanába jár a nagy, mert nem bírja. Őszintén nem tudom, mennyi ebből a rinya és a túlzás, és mennyi igaz. Kettőnek látok bele komolyabban az életébe, az egyiknek szerintem egy se kellett volna, a másik egész jól kézben tartja őket, de mondja, hogy nagyon elege van. Hozzáteszem, a férjével egyik se megy sokra segítség tekintetében, azért az sem mindegy.


Mi menet közben döntöttük ezt el. Mikor meglett a lányunk, sokáig csak élveztük, hogy ő van, hogy tudunk rá figyelni, nem is hiányzott még egy. Annyira, hogy az is felmerült, hogy egyedül marad. Béke volt, nyugi, harmónia, emellett nagyon erős kontrasztban ott volt az említett kis korkülönbséges anyukák élete, és úgy voltam vele, hogy nekem ez nagyon nem hiányzik, férjem detto.

Aztán most januárban volt 2,5 éves a lányunk, csak elkezdett érni a gondolat, hogy legyen még egy. Most próbálkozunk vele, ha gyorsan sikerül, 3,5 év lesz a korkülönbség. Ennél kevesebbet én nem vállaltam volna, magamról tudom, hogy hülyét kapnék attól, hogy valamelyik mindig ordít, és egy perc nyugi sincs, mert egyik kicsi, másik pici, mindkettőnek kellek állandóan. Van, akinek ez jól megy, én nem az vagyok. Szóval nekem alap volt, hogy a minimum, hogy a nagy már óvodás legyen, és jól megértse a dolgokat. Könnyebb jóval.


Egyébként maximálisan egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írja, hogy ne azt nézd, hogy mekkora lesz a különbség, hanem azt, hogy TI mikor vágytok még egy gyerekre. Annyit tennék hozzá, hogy mérd fel a határaidat, legalábbis próbáld, annak semmi értelme, hogy bevállalod a kettőt kis különbséggel, aztán full idegbaj leszel tőlük.

2018. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Mi is nagyon szeretnénk tesót, de nálunk még nem jött el az ideje. A mi esetünkben 3-5 év korkülönbséget gondolom most ideálisnak. Persze, mint írták ez rajtatok múlik, tőletek függ. A kisfiammal nagyon nehéz, akaratos, anyás, biztos, hogy egy kicsi mellé nekem most nem hiányzik egy pici.
2018. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!