Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisebb korkülönbséges (2-3...

Kisebb korkülönbséges (2-3 ev) anyukák nem aggódtatok ezen a kistesó vállalása előtt?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, most kezdünk neki a kistesóprojektnek. De én sokat gondolok rá hogy nem lesz-e rossz a nagynak hogy nem csak ő lesz a középpontban és nem csak vele foglalkozunk. A kicsire is jó lenne annyi időt forditani mint rá, de nyilván megértem hogy ez lehetetlen nagytesó mellett, meg neki talán ez igy lesz természetes mert csak ezt fogja ismerni. De nektek nem voltak ilyen aggodalmaitok? Elmúlik ha meglesz a pici?
2017. júl. 29. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem volt, én úgy éreztem többet ártanék neki ha nem lenne testvére vagy túl nagy lenne a korkülönbség..

20 hónapos volt mikor megfogant a kicsi.

Én arra nem számítottam, hogy ilyen jól fogadja majd és így szeretik majd egymást (bár még csak 1,5 éves a kicsi)

2017. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Jobb, ha otthon megszokja, még a közösségbe járás előtt, hogy nem ő az egyetlen kis középpontja a társaságnak. Nagy koppanás lehet oviban, hogy hirtelen ott van 30 másik rajta kívül. :)
2017. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt. Szeretettünk volna másodikat és célszerűen gyes alatt kellett érkeznie. Bennem inkább az motoszkált, hogy lehet -e egy másodikat úgy szeretni mint az elsőt. Lehet. Természetes, hogy nem fogsz tudni annyi időt foglalkozni az elsővel, mint korábban, de működött a dolog. Pontosan 2,5 év van közöttük.
2017. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem terhesen volt, de inkább az, hogy a nagyobbal mi lesz, a kicsit is lehet e ugyanúgy szeretni. Én nagyon beparáztam, sőt.. 2,5 év a korkülönbség. A kicsi már 8 hós. Lehet ugyanúgy szeretni :) a kicsi imádja a nagyot, szerencsére nem volt testvérféltékenység, de a nagy nem rajong a kicsiért. Inkább mondanám, hogy elviseli. De majd összenőnek, nem erőltetem.
2017. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves volt a nagy, mikor megszületett a kicsi (most 3 hónapos). Nagyon szeretik egymást (illetve a kicsi már észreveszi a nagyot, mikor az szeretgeti, szórakoztatja) Úgy terveztük, hogy legyenek egy kicsit együtt, mielőtt jön az ovi. Minden jónak tűnik.

A naggyal is foglalkozunk, de nagyon megértő, ha épp várnia kell rám vagy az apjára. 2 év múlva szuper csapat lesznek

2017. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Még a 2-3 év is elég kevés ilyen szempontból. 7-8 évesen oké, már konkrétan megfogalmazódhat, hogy ő mellőzve van amíg a kicsi annyira kicsi (mert akárhogyan is, nem jut megfelelő figyelem mindig mindenkire), de 3 évesen ez nem hiszem, hogy akkora trauma lenne, hogy megmaradjon benne. Később sokkal rosszabb lenne neki. A kicsi miatt meg főleg nem kell aggódni. Ami figyelmet tőled elvon a nagy, azt a nagytól kapja meg, majd meglátod :)
2017. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, mert tudom hogy neki lesz nagyon jó hogy lesz egy testvére, viszonylag kis korkülönbséggel. Nekem is van egy nővérem de köztünk 7 év van és nagyon sok volt...

Biztos más lesz mint eddig, de azt hiszem csak beleszokunk mind.

2017. júl. 29. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a korkülönbségtől függ, hogy ki milyen testvér. Csak a nevelés számít és hogy mennyi sz@rok a szülők. Én ismerek olyan testvérpárokat, hogy kis (1 / 2 / 3) év korkülönbséggel ölik egymást. Nekem van tesóm 1, 3, 10, 14, 15 év különbséggel is. Mindegyikkel szeretjük egymást és nem érezzük soknak. 7 évvel kisebb is volt, de ő meghalt sajnos baleset miatt. Vele kifejezetten jól elvoltam. Szóval baromi nagy hülyeség, hogy a korkülönbségtől függ hogy jönnek ki a testvérek.
2017. júl. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!