Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok a nagytesó mennyire...

Nálatok a nagytesó mennyire szólhatott bele kistesó érkezésénél a névválasztásba? Kikértétek a véleményét vagy csak közöltétek, hogy az lesz és kész?

Figyelt kérdés
2016. szept. 4. 12:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Nekem pl tesóm adott nevet, mert az utolsó napon is azt mondták, hogy fiú leszek, így csak fiú név volt a talonban. Három napig csak a család nevem volt a karszalagon, meg az, hogy lány, érted, x y helyett x lány. :D
2016. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%
Semennyire.Nem ő szüli,nem ő neveli.
2016. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Mi nagyon lányt szerettünk volna, neki meg is volt a neve határozottan, de kiderült, hogy fiú lesz - legalábbis 20 hetesen uh-n mondták, és a nagyobbik gyerkőc eléggé el van kenődve, hogy nem kislány lesz. Kinéztem 3-4 nevet, amit el tudok képzelni, ő pedig határozottan kiáll az egyik mellett. Én meg tanácstalan vagyok...

Lehet, majd nálunk is szülésnél kiderül, hogy lány :D

2016. szept. 4. 12:19
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezért lett 2 nevem.A nővérem ragaszkodott egy névhez,a szüleim nem akarták.Ezért úgy döntöttek, két nevet kapok.A férjemnek 2 húga van.A nagyobbik 2 nevet kapott,pont azért amiért én is.A kicsinél a nagyobbik hug és az apuka nem tudott megegyezni,így anyuka választott.Szóval nálu k ki volt kérve.
2016. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két keresztnevem van, mert a szüleim nem tudtak dűlőre jutni. De van még két nagyobb testvérem, ha ők is elkereszteltek volna külön, az vicces lett volna. :)

Ha a szülőknek nincs ötletük, akkor szerintem jó dolog belevonni a nagytesót, de amúgy is, csak senki ne legyen túl makacs.

2016. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Csak közöltük. Persze volt ötlete ami mellett nagyon kitartott,egy mesébe hallotta,de hát nem volt az anyakönyveztethető nevek között és nem is engednének olyat,de nem is adtuk volna.

De mint írtad benne van azokba a nevekbe amiket ti kinéztetek... szóval akár az is lehet vagy 2 keresztnév.

2016. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Két keresztnéven gondolkodtunk mi is, de mivel eléggé hosszú a vezetéknevünk, így nagyon hosszú lenne két vezetéknévvel.

Én eleve úgy álltam oda a nagyobbik gyerkőc elég, hogy van ez, az meg amaz és ebből a háromból válasszon :)

2016. szept. 4. 12:53
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem kértük a véleményüket. Majd lesz saját gyerekük, remélem, majd őket elnevezhetik. :)

De csak hogy tudd, mennyit ér egy 3-4 éves szava: amikor kitaláltuk az öcsi nevét, a 4 éves nővére közölte, hogy ez oly csúf név, hogy inkább mégis legyen hugi! :D Kb. egy éves volt az öcsi, amikor kifejtette nekem, hogy a tesója nevénél szebb a világon nincs is... ;)

2016. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ez aranyos :)

Nálunk már 7 éves a nagyobbik, azért az más, mint egy 2-3 éves :)

2016. szept. 4. 12:58
 10/28 anonim ***** válasza:
39%
Nem az ő gyerekük. Majd felnőtt korukban adhatnak a sajátjuknak.
2016. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!