Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam ezt ép ésszel?

Hogyan bírjam ezt ép ésszel?

Figyelt kérdés

Kéne valami... Meditáció.... Weboldal.... Film.... Akármi.

Nem bírom ezt az állandó hisztit, bőgést, földhöz verést a 2 évestől. Komolyan mondom, 1 hós kora óta ilyen, segítség reggeltől estig nulla, kikapcsolódás lehetetlen. Néha abban sem vagyok már biztos, hogy épeszü...


2018. márc. 19. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekj bölcsőde, neeked meg munka
2018. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ne így állj hozzá! Azért ilyen, mert visszatükrözi a te idegállapotodat. Holnap reggel kezdj el mosolyogni, élvezd a játékot, menjetek új, kalandos útvonalon sétálni, mondj el neki egy titkot, készítsetek a férjednek együtt vacsit, sütivel! Olyan lesz, mintha kicserélték volna, hidd el!
2018. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Séta? Most pont nem a legjobb az idő, de jól felöltöztök és ebéd után berakod a babakocsiba és céltalanul sétálsz.

Engem ez kikapcsolt, a gyerek meg aludt addig. Vigyél csokit is és így duplán jó. 😊

2018. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Minél idegbajosabb vagy vele, annál idegbajosabb lesz ő is. Sajnos ez ördögi kör.


Tudom, tudom. Mondani könnyű. De tényleg, próbáld meg, hogy türelemmel szeretettel fordulsz felé, és csináltok valamit közösen. Kirakózás, gyurmázás, festés, játszóterezés...


Nem hiába mondják: a gyerek a szülő tükörképe. És tényleg.

Nem a levegőbe beszélek: 5 éves fiam van.

2018. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A 4-es válaszolónak nagyon igaza van. Nekem 2,5 évesem van, 1 éve voltam így, hogy nem bírom, kezelhetetlen. Próbálj türelmes lenni, nagyon nehéz, de csak a kezdet, utána már könnyebb lesz. Meg ha jön a jobb idő, többet lenni kinn vele a szabad levegőn. Ez nálunk bejött, délelőtt és délután sokat voltunk kint, itthon sokkal nyugisabb lett. (A ló túl oldalára se érdemes átesni, mert ha meg túlságosan lefárad, azért hisztis...)

Bébiszitter nem opció? Csak néha pár órára, hogy kikapcsolj.

2018. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézz Szuperdada videókat!

[link]

Videót nem találtam de biztos tudsz letölteni!

2018. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem jutottunk le sétálni, mert csak a földön verte magát, pedig próbáltam nagyon higgadtan és elpoénkodva megtudni, mi a gond, de elmentek otthonról teljesen. Ezután jöttem fel kérdezni... Később kicsit jobban megvizsgálom, miket írtatok, most csak kutyafuttában néztem át.

Köszönöm a válaszokat.

2018. márc. 19. 12:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban sok gyerek csinálja a földhözverést, a fiam is csinálta, mondjuk nem sűrűn. Én úgy fogtam fel, ezen minden gyerek átesik, majd kinövi és úgy is lett. De azért ne hidd hogy 5 évesen nem tudnak hisztizni :) De mivel jobban megértenek dolgokat, már kevésbé jön elő.


Jóbarátok sorozat? Szerintem vicces, és kikapcsolja az embert.

2018. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon a legkönnyebb kivitelezni: hagyd ott! Verje magát, majd megunja. Addig van cirkusz, amíg van közönség.

Ilyenkor mentem főzni egy kávét. Engem az megnyugtat. :)

A gyerek meg hamar megtanulja, hogy amikor hisztizik, nem figyel rá senki oda. (De, csak messzebbről.) Mivel a figyelemért tesznek meg bármit, inkább abbahagyja a hisztit.

2018. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mikor már totál szarul éreztem magam tegnap, akkor csoda történt: végre tud bólogatni is, nem csak fejet rázni mindenre meg "nem, "nem". Esküszöm, már ettől könnyebb lesz az élet, hogy legalább igennel és nemmel tud válaszolni. És egyáltalán, hogy lesznek igenek!


Bölcsiben bent a jelentkezésünk pár hónapja, de legkorábban szeptembertől tudják felvenni. Ennyit kell várakozni. Bébiszittert próbáltuk, de nagyon sokszor nem tud jönni (már akkor sem, ha esik), ő az egyedüli a városban, akit hosszú keresés után találtunk. Én az utolsó pillanatokban lemondós napokon én kikészültem attól, hogy ma sincs fél órám, így ez nem működik.


Anyósom lenne még, de rá nem számíthatok. Hosszú...

2018. márc. 20. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!