Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tehet ilyet egy anya?...

Hogy tehet ilyet egy anya? Nem tudom épp ésszel felfogni! Ki kell magamból beszélnem!

Figyelt kérdés

Anyósom háziorvosi rendelőben aszisztens. A gyerekorvosi rendelő a ház másik végében van. Rohantak át hozzájuk,hogy menjenek,mert egy apuka összeesett. Átmentek észhez térítették és elmondta,hogy teljesen kikészült kontrollra jöttek,mert a 7 éves kisfiáról kiderült,hogy izomsorvadása van. Biztos,hogy megfog halni.aztán mivel anyóssal ismerősök elmondta neki,hogy az anya ezmiatt elhagyta őket mondván,hogy neki nem kell beteg gyerek,meg nyűg a nyakára. Otthagyta a kisfiút az apjával. Nem hívja nem keresi tudomást se vesz róla. Jah és az hozzátartozik a sztorihoz,hogy nagyon várt gyerek volt. Sokáig próbálkoztak,hogy összejöjjön.

Van egy 3 hós kislányom és a szívem szakad meg,ha belegondolok ebbe a helyzetbe,hogy sose tudnám ezt megtenni se a lányommal,aki a világon a legnagyobb kincsem se a férjemmel.

Szerintetek mi játszódhat le a fejébe?


2014. okt. 8. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is akarom tudni mi játszódhat le a fejébe!

Reméljük csak bepánikolt, s majd észhez tér...

2014. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak megnézni a gyerek otthonok is tele vannak ilyen sérült (vagy még sérültebb) gyermekekkel.Szomorú :(
2014. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Sztem azért hagyta ott a kisfiát mert nem akarja elfogadni h beteg és így úgy érzi könnyebb ha nem látja " ha nem látom nem zavar a tudat h beteg"- gondolom ez lehet sokkal könnyebb nem venni tudomást a dolgokról ... -.- viszont önző dolog is .. mivel itt kiderül h a saját érdekeit tartja a legfontosabbnak
2014. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
nem véletlenül nem akart nekik összejönni..
2014. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismertem egy családot, ahol 2 gyerek volt súlyosan beteg. Az egyik enyhén értelmi fogyatékos, a másik mozgás sérült.

Az anyuka a kisebb1 éves korában eltűnt a gyerekei életéből, az apára hagyva őket.

A nő összeállt egy jómódú férfivel és élte a világát.

2014. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
4- es, hogy te mekkora hülye vagy! Kár, hogy te össze jöttél annak idején...
2014. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon szomorú és én sem értem, DE nem szabad ítélkézni! szerencsére neked nincs beteg gyereked, így nem tudhatod i lehet a nő lelkében!

barátnőmnek beteg babája született, évek óta ő az élete, a nap 24 órájában ápolja, mert sajnos nagyon súlyos fogyatékos, enni, mozogni se tud egyedül, pedig már nagy.

látom rajta, hogy tönkrement, megszűnt létezni, nincs élete, küzdelem, szomorúság a mindennapjai.

őszintén, én megérteném ha eltűnne egy időre... :(

2014. okt. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nem mindenkiben van eleg erő ahhoz, hogy beteg vagy fogyatékos gyereket gondozzon - nem véletlenül választják sokan az abortuszt, ha kiderül hogy beteg a baba. Nem szabad elítélni.
2014. okt. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem itélkezem csak egyszerűen nem értem. Ha valaki 7 évig neveli a gyerekét egyik pillanatról a másikra,hogy tud úgy tenni,mint ha sose létezett volna. Ma mondták,hogy összeállt egy 3 gyerekes apával. Inkább neveli más gyerekét,mint a sajátját.
2014. okt. 9. 09:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a mas gyereke nem beteg, nem kenyszerul hamarosan toloszekbe es nem kell vegigneznie a haldoklasat. Nem vagyunk egyformak. Van, aki kepes beteg gyereket nevelni, van aki nem. Aki nem kepes ra, az jobb is, ha tovabball, akkor a gyereknek is lehetosege van ra, hogy olyan emberek vegyek korul, akik megfeleloen tudjak gondozni.

Itelkezes, amit csinalsz. Nem tudhatod, hogy te mit tennel a helyeben, amig elesben elo nem all az adott helyzet. Nekem volt olyan ismerosom, aki azt mondta, soha nem vallalna fogyatekos gyereket - aztan amikor az ultrahangon kiderult, hogy vegtaghianyos a kicsi ledobbent egy picit, aztan minden ment tovabb. A gyerek azota mar 4 eves, egy karja van, de nagyon nem zavarja - ahogy anyukat sem, aki boldog a kislanyaval. De olyat is hallottam, amikor a par evekig probalkozott, aztan vegre lombik programmal teherbe esett a no, aki nem volt hajlando genetikai tesztre, mert ugyis megtartja a babat- aztan ott hagytak a korhazban, mert Down koros....

2014. okt. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!