Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki látott/hallott...

Van olyan aki látott/hallott olyan gyerekekről akik titokban esznek csokit/csipszet?

Figyelt kérdés

A sztori lényege, hogy a barátnőm ilyen teljesen egészségesen neveli a gyerekeit. 0 csoki 0 nasi. A kislány 7 éves, és nagyon kis vékonyka, viszont a 11 éves fiú nagyon elhízott, és nem értette az anyja, hogy mitől, hiszen ő mindig tudatosan eteti. A lényeg az, hogy bevallotta a kisfiú, hogy a szobájában rejtegeti a sok csokit amit a kapott zsebpénzéből vett, és dugiban eszi. Mondtam a barátnőmnek, hogy elég durva ha idáig fajult a dolog, mert nálunk rendszeresen van édesség, és még sem gulurnak el a gyerekeim, mert nem nem csokit esznek csokival, hanem szépen beosztják.


Szerintetek itt az anyuka rontott el valamit hogy a kisfia titokban dugdossa és eszi a nasit?



2018. márc. 23. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elképzelni, hogy egy 11 éves hónapokig tud rejtegetni akkora mennyiségű édességet, ami elhízáshoz vezet. Biztosan nem napi egy balaton szelet volt.

Nálunk egyébként nincs tiltva az édesség, de nem édesszájú a fiam. Talán pont ezért.

2018. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, férjem gyerekei az előző házasságából. Főleg a lánya. Náluk is tiltva van otthon minden, ezért ha kikerülnek anyuka látószögéből, próbálják bepótolni a lemaradást. Nagymamáknál, szülinapokon, ovis, iskolai rendezvényeken hányásig falják az édességet, meg amihez hozzájutnak. A lánya a farsangon a zsebeit tömte tele csokis kekszel, hogy majd otthonra is legyen.
2018. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok, úgy nőttünk fel, hogy minden nap kaptunk édesseget. Már gyerekem van, de ha hazamegyünk még mindig kapok én is valamit. Mi mindig beosztottuk, pedig Mikulasra is 8-10 csomagot kaptunk fejenként, 2en vagyunk tesók. Az öcsém imádja a csokit és alapból az evést, focizik, edzésre jár, jó formában van, rendőr. Én 170 cm és 56 kg vagyok, 14 éves korom óta tornázok itthon amikor csak tehetem. Annak ellenére, hogy minden nap kaptunk édességet és most sem vetjük meg, nem gurulunk. A kisfiam 2 éves, nem tiltom tőle, de nem is szereti. Ő inkább a ropizik. Az unokatesóméknál volt az, hogy a cigit úgy dugták előlük, mintha valami kincs lenne. Én tizenévesen töltöttem édesapámnak a cigit egy kis zsebpénzert, soha életemben nem próbálnám ki, a rokon "gyerekek" meg mint a gyárkémény.
2018. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat.

Nekünk is tiltva volt, azaz nem is tiltva, hanem szimplán nem volt rá pénz. Ezért kb csak mikuláskor és húsvétkor kaptunk csokit, édességet.


Nálunk ez ahhoz vezetett, hogy ritka kincs volt, habzsoltunk ha olyan helyen voltunk, ahol lehetett édességet enni.


Amikor már nagyobb iskolás lettem, volt, hogy pénzért karkötőket csináltam az osztályban és a pénzből krémes kakaós csigákat meg más édes dolgokat vettem, amiket azonnal meg is ettem.


Tudom, hogy mindez amiatt volt, mert nem volt lehetőségünk ilyeneket enni. Amint meg volt rá a lehetőség, már nem volt olyan csábító. Akkor már megszokottá vált az elérése és leszoktunk róla.


Megjegyzem, a "tilos a hűtőben turkálni" és más hasonló tiltás vagy mérték betartás is ahhoz vezetett, hogy sutyiban loptuk a kaját és a lekvárt a pincéből. Pedig nem voltunk éhesek. Minden nap rendszeresen ettünk, otthoni főtt ételt és iskolai menzát.

2018. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Az én gyerekeim szoktak néha titokban csokit enni. Néha kapnak édességet, nagymamánál többet, Mikuláskor, húsvétkor is kapnak egy csomó csomagot, amit aztán beosztunk, de nincs mindennap édesség, és egyszerre nem ehetnek meg egy csomót. Főleg a kisebbik lányom, ha rájön, hogy a kamrában édesség van, titokban rájár, és ráveszi erre a testvéreit is. Ha észreveszem, rájuk szólok, de nem szoktam rajta kiakadni, nem leszek mérges rájuk. A 8 éves lányomnál nemrég vezettük be a zsebpénzt, és ő eddig mindig nasit vett rajta, amit szintén nem tiltok, hiszen az ő zsebpénze. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy fajulhatott odáig a helyzet, hogy egy 11 éves gyerek titokban annyi csokit tudott felhalmozni, hogy rendszeresen degeszre tudja magát enni vele...
2018. márc. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokszor ettünk kisebb korunkban de egyszerre keveset, sose sóvárogtam érte. Majd anyagi helyzet miatt nem lett se csoki se pepsi stb, nekünk zseppénz se, na az rossz volt. Ahogy elkezdtem dolgozni durva túlzásba estem, mindennap ettem és nem keveset, hanem sokszor rengeteget. Na erről nem volt könnyű leszokni.
2018. márc. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Mostohagyerekeim sem kapnak otthon édességet se üdítőt. Mikor itt vannal literszámokra fogy az üdítő, zacskószámra a rágcsa,gumicukor. Én is mondjuk víz párti vagyok- néha egy egy pohár szörp belefér. Most csak a kislány van itt, egész nap eszik,pedig vékony. Fogalmam sincs mi mehet otthon. ( nem, nem sajnálom tőle, szeretem csak félek,rosszul lesz )
2018. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es ez annyira tipikus. Az sem jó ha teljesen tiltják de az főleg nem normális, ha engeded, hogy betegre zabálják magukat gumicukorral. Annyira végletes. Mégis hogy tanulnak ezek a gyerekek önuralmat?
2018. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nem én veszem- az apjuk.
2018. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!