Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai családokban miért ilyen...

Deákné Vászna kérdése:

A mai családokban miért ilyen szelektív az anyák, apák emlékezete, ha a gyerekekről van szó?

Figyelt kérdés
Én és a feleségem szintén szülők vagyunk. De eszünkbe sem jut azt szajkózni a gyerekünknek, hogy mi mennyivel jobbak, erkölcsösebbek voltunk az ő korába. Hogy miért nem mondjuk? Mert egyszerűen nem igaz. De nem csak mi, hanem a többi mostani szülő is kb. ugyanazt csinálta ifjú korában, mint a mostani fiatalok, csak akkor még nem került ki minden 1-2 órán belül az internetre.

2014. nov. 20. 14:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%

Kevered a szezont a fazonnal. És nem, nem mindenki viselkedett ugyanúgy mindenben, mint a mostani fiatalok, ennyi.


Mindenki a saját erkölcseit és nevelési módszerét akarja követni, és átadni a gyermekének.

2014. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Személyesen ismerek olyan anyukákat, akik úgy beszélnek a lányaiknak a saját fiatalkorúkról, mintha ők lettek volna a földre szált angyalok. Több is van köztük, akiről eltudnám mondani hol vannak rajta anyajegyek.
2014. nov. 20. 14:38
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Azért a mai szülők többsége nem 13 évesen kezdte a szexet, és nem maszturbáltak állandóan. Sőt, a többség szűzen ment férjhez. Nem volt ennyire laza az erkölcs, mint most.

Ez nem emlékezet kiesés, hanem tény.

2014. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

#1 "Mindenki a saját erkölcseit és nevelési módszerét akarja követni, és átadni a gyermekének." - na látod, pont ez a tragédia, hogy a saát elveit és erkölcseit a saját gyereke FÖLÉ helyezi... holott inkább arra kellene törekednie, hogy minél inkább megismerje azt a másik embert, ki NEM AZ ÖVÉ, NEM A TULAJDONA, CSAK RÁ VAN BÍZVA, hogy az ő személyiségének megfelelő nevelést nyújtsa neki...


Kérdező, igen, ezen én is gyakran szoktam lamentálni, utoljára a berúgott 16 éves fiú kérdésnél dobtam fel, hogy ilyenkor lenne jó valami igazság-szérum, és részemről például mindjárt úgy hangzana a leszúrás, hogy "kisfiam, én az apád, aki 17 évesen olyan tökrészegen jött haza, hogy a küszöbön orra bukva az előszoba kövén aludt el, és rohadt nagy mázlija volt, hogy már nem volt otthon senki, most felpofozzalak-e azért, mert te 1 évvel korábban ittad magad fele olyan részegre de peched volt, mert itthon vagyok? És nem, én sem lettem ugye se züllött, se alkoholista, de rólad azt feltételezem azért, hogy egy züllött alkesz leszel..."

Nevetséges....

2014. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"nem maszturbáltak állandóan. Sőt, a többség szűzen ment férjhez."

Ne haragudj 3-as, te melyik korban voltál fiatal?

2014. nov. 20. 14:53
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

3 " Sőt, a többség szűzen ment férjhez. Nem volt ennyire laza az erkölcs, mint most.

Ez nem emlékezet kiesés, hanem tény." - hogyne, csak a generációt lőtted mellé kissé, én már a nagyszülőséghez közeledve bőven az a generáció vagyok, akik a mai átlag 16 évvel szemben átlag 17 évesen szabadultak meg a szüzességüktől - ugye KISZ-táborok, építőtáborok, és környéke... amit állítasz, hogy a "többség szűzen házasodott", nos az a mai ÜKszülők - na jó, vidéken tán a DÉDszülők - generációját kjellemezte, a mai nagyszülők (50-es, kora 60-as évek szülöttei) már a "17-es átlagba" tartoztak zömmel... de tény, mi azért többnyire még házasodtunk... utána valamikor, átlagban a 4. szexuális partnerrel:))) A mai szülőknél a gyerekek harmada-fele már házasságon kívül születik...


Szóval hagyjuk már az "o tempora, o mores - ó idők, ó erkölcsök" siránkozást, ez már 2000 éve, Ciceró korában is rohadt unalmas volt....

2014. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok öreg, de már én is másnak látom a mai fiatalokat.

Mi is jártunk bulizni, iszogattunk, néha nem tudtuk, hol a határ és berúgtunk.

De nem szexeltünk általános iskolában, sőt nem is foglalkoztatott akkor még minket a szex, nem drogoztunk, nem is kerültünk kapcsolatba droggal, nem direkt ittuk le magunkat, nem rendeztünk rohamivást, hanem csak véletlenül berúgtunk időnként. És persze a világ is már volt. Nem kellett félni, hogy valaki, valamit belecsempész az italunkba. És szerencsére nem volt fb, és hasonló oldalak, épp hogy csak elkezdtük használni a netet, nem volt mobil, nem kellett félni, hogy egy rossz pillanatunk, döntésünk felkerül a netre és az egész világ életünk végéig nézegetheti.

2014. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
... aki a 6-osra pirosat nyomott, azért javaslom, picit gondolkozzon... a mai NAGYszülők kamaszkora az pont a 70-es évek, a "szexuális forradalom", a fogamzásgátlók elterjedése, és a magyar viszonylatban a 200 000/év abortusz kora... azért nem árt a víziókat szinkronba hozni a tényekkel.
2014. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
38%

Azért mert valaki csinált hülyeségeket, vagy rossz dolgokat fiatal korában, még nem fog vele dicsekedni a gyerekének, vagy nem fogja ajánlani, hogy te is nyugodtan csináld azt :D

És valóban, azért ez nem igaz, hogy mindenki olyan volt és olyanokat tett, mint most a gyereke.

2014. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"De nem szexeltünk általános iskolában, sőt nem is foglalkoztatott akkor még minket a szex"


Azt mondod a mai anyukákat, apukákat nem érdekelte a sex. Igazad lehet, csak a szeretkezéssel, nemi örömszerzéssel foglalkoztak akkor.

2014. nov. 20. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!