Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veletek hogyan viselkedik a...

Veletek hogyan viselkedik a főnökötök, amikor bementek a munkahelyetekre meglátogatni a kollégákat, megmutatni a babát?

Figyelt kérdés

Az enyém elképesztően bunkó. Behív a szobájába, és előadja hogy mennyire nehéz lesz visszaállnom, darabokra fog szedni, fájni fog, meg ilyeneket. Meg hogy égnek állt a hátán a szőr amikor meglátta a régi munkáimat. Eléggé magam alatt vagyok, mert amíg dolgoztam sok pozitív kritikát kaptam, szépen alakult a pályám. Most is tanulok a kicsi mellett, hogy ne maradjak le teljesen. Ja, a gyerekemre meg rá sem néz, mintha nem is létezne. :(( És ez sajnos már nem az első alkalom volt. :( Én most fogadtam meg hogy soha többet nem megyek be amíg itthon vagyok. :(

Az ilyen viselkedés máshol is szokás? A helyzetemen persze nem változtat, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mi a tapasztalatotok.


2010. jún. 11. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Sajnálom,hogy ilyen fönököd van!Én is munkaadó vagyok de allig vártam,hogy behozza az alkalmazottunk a babáját és a kollégák is mind örültek,mindig megdajkáltuk a picit stb.Közben én is szültem és a lányok mindig nagyon aranyosak,kedvesek ha bemegyünk hozzájuk.És teljesen biztos vagyok benne,hogy nem azért mert én vagyok a "fönökasszony"!!!

Hanem azért mert mindannyian családbarátok mindegyiknek van 2-3 gyereke.Lehet jobban jársz ha más munka útán nézel ha lejár a gyesed mert én ilyen helyen nem dolgoznék!Sok sikert és fel a fejjel meglátod mindenre van megoldás!Üdvözletem:Zsuzsi

2010. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd bunkó. Egyszerűen úgy tekint rád, mint dolgozóra, nem mint emberre, akinek bármi más is fontos lehet a munkáján kívül. A gyermeked számára "ellenség", aki elvett egy jó munkaerőt. Sajnos, vannak ilyen tapló hozzáállású emberek, ez ellen nem lehet mit tenni. Inkább munkahelyen kívül tartsd a kollégákkal a kapcsolatot, ha el akarok kerülni az ilyen incidenseket.
2010. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én nem is vittem be a kicsit, mert már előtte, mikor szóltam, hogy maradok GYes-en (2,5 év van a gyerekeim között), benyögte, hogy "Akkor én még addig tartsalak???!?"... Pedig egyáltalán nem ő tartott el, mert egy önkormányzati óvodában dolgoztam... Szóval, neki egy fityingjébe se került. A Gyes/ Gyed alatt meg én is tanultam, szóval nem igazán maradtam le semmiről... azért az oktatásban nincsenek akkora változások néhány év alatt, mint mondjuk az adózás szabályaiban :)))) Mikor meg lejárt a GYES, bementem hozzá megbeszélni a tvábbi teendőket (előtte ő mondta, hogy elég akkor mennem!), azt mondta, ő év közben nem tudja kiadni az addig felhalmozódott szabadságaimat, még aznap menjek be dolgozni... (reggel 9 volt, a gyerek velem!) 1/2 11-re... Ugyan kire bízhattam volna a kicsit??? Ugye bölcsibe nem is vittem, mert 6 év után elég sok szabi jött össze, így erre nem is gondoltam... Amikor ezt megkérdeztem, meg azt, hogy aznap ugyan kit fog elküldeni, hogy engem felvehessen... A válasz annyi volt, hogy a gyerek az én gondom, az, hogy kinek a helyére megyek, az övé... (utólag, már tudom, nagy marha volta, hogy hittem neki, hisz ilyen hirtelen nem is tudott volna senkit elküldeni, még a határozott idejű szerződéssel dolgozó kolléganőimet se). Ez után felajánlotta, hogy ÉN Mondjak fel!!! Én meg megírtam a felmondást (ÉN nagy marha!!!)
2010. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
3. vagyok. Bocsi, hogy hosszú lett, csak máig bánt a dolog és jó volt kiírni :(((
2010. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó hogy vannak normális munkaadók is! :))) Remélem Ti vagytok többségben és az enyém a ritka kivétel! Mindenképpen váltani fogok, ez az utolsó incidens pláne megerősített az elhatározásomban. Az a vicc, hogy ez egy új főnök, azt akitől eljöttem szülni kirúgták egy fél év múlva, szóval ez az új arc még csak nem is ismer. Össz-vissz 3x találkoztunk és az mind ilyen "remek" hangulatban telt :(( Sajnos ezeket a dolgokat sosem felejti el az ember.
2010. jún. 11. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a főnőknőmmel anno együtt dolgoztam alkalmazottként.Majd egyszer felmondott és elment.1év mulva visszajött vezetőként,majd én mentem el egy jobb ajánlat miatt.Pár év mulva nagyon hiányzott a régi munkahelyem és örömmel visszavett.Mikor bemegyünk,mindig viszünk neki valamit.Csokit,virágot...Mindig örül nekünk,fényképet is szoktunk vinni,látom kiteszi az irodába.Bármiről lehet vele beszélni,mindig meghallgat és olyan okosakat tud mondani.Persze nem vagyunk barátnők,megvan köztünk az a bizonyos távolság.Voltak vitáink,de kikell mondjam kedvelem.
2010. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!