Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes a bárányhim...

Mennyire veszélyes a bárányhimlő? Érdemes beoltani ellene a gyerekeket? Mikor kaphatja meg a kicsi és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
most 22 hónapos a lányom
2010. jún. 11. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyermek korban nem annyira veszélyes, sőt, viszonylag enyhe lefolysú betegség, de felnőtt korban súlyosabb, és veszélyesebb lehet. Ha túl fiatalon esik át rajta valaki, akkor még később visszatérthet a betegség. Én nem tudom, van-e ellene oltás, de ha van, akkor szerintem adasd be a picidnek, ha gondolod.
2010. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pont az elmúlt hetekben érdeklődtem meg ezt a kérdést. Az oltás 7000-7500 Ft, ugyanaz gyakorlatilag felnőtteknek és gyerekeknek. Nekem kötelező beadatnom magamnak, mert babát szeretnénk és nem voltam bárányhimlős, viszont gyerekek között mozgok. 2 oltás kell, tehát összesen max. 15 000 Ft. Ha orvos kezeli, akkor egyáltalán nem súlyos betegség a bárányhimlő, sokan átestek már rajta... Beoltatni kb. 10 éves kortól érdemes, hiszen akkor már nehezebben viselik a gyerekek a betegséget. Addig viszont nyugodtan elkaphatja. Kap a kiütésekre krémet, antibiotikumot és ennyi. De van, aki egy kis lázzal átvészeli.
2010. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kap antibiotikumot csak vm krémet!

Nem hiszem, hogy érdemes lenne beadatni mert az oltás nem egy életre szól(nem olyan régi szer,hogy erre vonatkozó adat hiteles lenne)kisgyerekkorban kevés a szövődmény felnőtt korbqan viszont veszélyes főként fiúkra.

Mi most estünk túl rajta.

Van egy újfajta hab nagyon jó!

2010. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia,az én kislányom is ennyi idő mint a Tiéd,én nem oltatom be,max majd ahogy korábban is írták,ha x idős koráig nem kapja el...Jobb szerintem ha átesik rajta,így is annyi féle oltást kapott már:(
2010. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 6700 ft-ért vettem az oltások darabját (2-t kap a lányom).

Bátyám gyerekkorában kapta el a bárányhimlőt és agyhártyagyulladás lett a szövődménye, kis híján belehalt.

Szerintem veszélyes betegség, ahogy a többi is (mumpsz, kanyaró, stb....)

2010. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindenképp beadatom a kislányomnak(most 20 hónapos) mielőtt szeptemberben elkezdjük a bölcsit.

Amúgy az oltás ellenére is elkaphatja max. enyhébb lefolyással és szövődménymentesen!

2010. jún. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most adattam be a 23 hónaposomnak, 6700.- ft egy oltás. Az én dokim azt mondta, hogy nem "kötelező" egymás után a két oltás, ráér a 2. akkor is, ha oviba, vagy suliba megy. Én tartok a szövődményektől és lehet, hogy hülyének néztek, de én arra is gondoltam, hogy lány létére ne legyenek rajta sebhelyek csak azért, mert a bárányhimlőit elvakarkatja...
2010. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beadattam a fiamnak úgy 6 éve korában. Nem maga a betegség miatt hanem a ritka de súlyos szövődmények miatt. A lányomnak nem épp elkapta mielőtt be oltattam volna, de szerencsére nem volt szövődménye és gyenge lefolyású is volt. Túl gyenge szerintem. Én az oltás mellett vagyok.
2010. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!