Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakókocsis nyaralás kisgyereke...

Lakókocsis nyaralás kisgyerekekkel? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

A kisfiunk 5 éves, a kislányunk 3 éves. Szeretünk jönni-menni, nyaralni szoktunk járni. Tavaly autós utazáson voltunk Szlovéniában és Olaszországban. Nagyon élveztük, de hosszú volt az autóút két ekkora gyerekkel. Eszembe jutott a lakóautóbérlés. Ahogy láttam a neten, viszonylag elfogadható áron lehet kölcsönözni.

Ezen a nyáron a költségcsökkentés és persze a kényelem a fő cél, ugyanis építkezünk, jó lenne minél kevesebb pénzből eljutni valamelyik közelebbi tengerpartra.

Tavaly az egész utat két tankból megjártuk, kb. 40 ezer volt az útiköltségünk. Ehhez hozzájönne a lakóautó bérleti díja kb. 50 ezer ft. És így lenne szállásunk is (ezért külön nem kellene borsos árat fizetnünk). Nyilván kempingben szállnánk meg, annak biztosan lenne valamennyi díja.

Tehát ahogy számolom összesen olyan 100 ezer ft-ből meglenne az utazásunk, szállásunk. Erre jönne még rá az étkezés, ami kábé annyi lenne, mint tavaly, amikor önellátó apartmanban voltunk.

Mit gondoltok, kivitelezhető?

Egyáltalán ki szokott lakókocsis nyaralásra menni? Én még sosem voltam.

Gyerekkoromban sokat kempingeztünk, de sátraztunk a szüleimmel. A lakóautó az utazás miatt jutott eszembe, abban azért talán mégis kényelmesebb utazni, persze, gondolom, a balesetek lehetősége miatt a lakókocsiban is bekötve utaznának a gyerekek. De mégis talán szabadabb, én legalább tudom étellel kínálni Őket, nem piszkos pihenőkben a kocsi mellett állva kell megennünk a szendvicset.

Kényelmesebbnek tűnik, de nagyon szívesen olvasnék személyes tapasztalatokat.

Akik szoktak lakóautóval kempingezni, hová szoktak utazni mind belföldön, mind pedig külföldön?


Köszönöm.


2018. ápr. 6. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Kemping helyeket ne becsüld le anyagilag túlságosan, mert bizony azok sem olcsóak. Annak járj utánna elöször.


Mi külföldön élünk így évente 3-4x teszünk meg a gyerekekkel 500-1000km között.

De kemping nem az én világpom, gyerekként voltam kempingezni, meg fiatalként, de kisgyerekkel nem igazán tudnám kikapcsolódni egy kempingben...


Mi soha nem étkezünk koszos parkolókban, mi bele kalkuláljuk az utazásba, hogy 1000km -el egyszer megállunk egy teára, és egyszer egy ebédre(meki és hasonló gyors éttermek minden országban vannak az autopályákon), és mivel mi egyébként nem járunk gyorsétterembe a gyerekek imádják ezt... Ok az autóban sok morzsa van a kekszek és ropik miatt, de azt a célnál kiporszívozzuk.


Ha lakoautót bérelsz az csak akkor éri meg, ha minden nap vagy párnaponta útrakélsz ´es másik szállodába szállsz meg. A kempingben nem vagy mobil, ha egy hétre letáborozol, akkor minden bevásárlás vagy autós városnézésnél mindent össze kell pakolnod. Szomszédainknak van lakókocsijuk, ök minden évben aprócska gyerekekkel(2,5,7 most a gyerekekek)mennek, de ök spanyolországban letáporoznak egy kaempingbe és autóval tudnak mindenfele menni, a lakókocsit nem kell mozgatniuk. Viszont az autó út ugyan olyan mintha szállodába mennének... Viszont a szomszédom kisgyerek kora óta csinálja ezt, ö imád fözni, és teljesen be van rendezkedve mini sószorotól a mini fazékig mindennel, és ö élvezi, hogy ott fözhet a lakókocsiban...


Nekem a nyaralás az, ha kikapcsolodhatom, és a fözés és az önellátás nem kikapcsolódás, azt itthon is csinálom, és itthon sem szeretem.

ìgy kisgyerekkel nekünk csak is tengerpart, medence és minimum félpanzió jöhet szóba. Repültünk már többszlör 10 órát is velük. Megbeszéljük velük, hogy habár az utazás sok, de a hotelbe lesz medence, homok, és kaja minden mennyiségben.


Szerintem kezd ott, hogy nézd meg mennyibe kerülnek a kepming helyek egy lakókautónak ott ahova menni akarsz. Majd ezután gondolkodj tovább.

2018. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, csak a technikai részéhez tudok hozzászólni.

Számítsd bele, hogy a lakóautó az egy (kis)teherautó, vagy 2x (vagy többször) annyit fog fogyasztani, mint a személyautótok.

2018. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!