Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miután végzek az iskolával...

Miután végzek az iskolával szülhetek egyből vagy előnyös lenne munkát vállalnom előtte? (27 leszek)

Figyelt kérdés

Tanárnak tanulok, a 27.évem lesz a gyakorlati év.

Sajnos 21 évesen kezdtem el az egyetemet. 19 évesen egy olyan szakon tanultam amit nagyon nem szerettem. 20 évesen 1 évig dolgoztam és emelt érettségire készültem.

Szerintetek szülhetek így egyből mire végzek vagy előbb igyekezzek elhelyezkedni és 1-2 év után.

Csak már annyira nem szeretném tolni, szeretnék több gyereket is. Minimum kettőt, de legszívesebben 3-at.

Mit gondoltok?



2018. ápr. 7. 20:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Szülhetsz, de csak gyest kapsz
2018. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy csak gyes-t kapsz, ez hülyeség. Diplomás gyed fog járni, arra keress rá, és nézd meg, hogy mennyit fogsz kapni, illetve mennyi ideig. Valószínűleg az összeg magasabb lenne, ha előtte dolgoznál, bár a tanárok gyakornoki fizetése nem túl magas, de azért mégis valamivel több gyed-re lennél úgy jogosult.
2018. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A diplomás GYED-re jogosult az is, akinél a szülésre munkaviszony hiányában a diploma – vagy annak hiányában az abszolutórium – megszerzését követő 1 éven belül kerül sor.


A 2018-as változások alapján az eddig a gyermek születésétől egyéves koráig járó diplomás GYED a gyermek kétéves koráig jár majd a felsőoktatás magyar nyelvű képzésén, nappali tagozatán már legalább két félévet eltöltött női hallgatóknak. Ez tehát azt jelenti, hogy a diplomás GYED időtartama 1 évről 2 évre növekszik.


Emellett, mivel 2018-ban nő a minimálbér és a garantált bérminimum összege is, a képzéstípustól függően az ezek 70 százalékában megállapított diplomás gyed összege is emelkedik: az összeg 89 200 forintról 96 600 forintra, illetve 112 000 forintról 126 350 forintra.


Ezt találtam, 2018-as!!

Ezek szerint kapok diplomás támogatást és 2 éven át. Már csak azt nem tudom melyik összeg vonatkozik rám?

2018. ápr. 7. 21:07
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Igen, aztàn ha lejár a 2év mehetsz munkát keresni!

Tippelj, mennyire leszel kelendő a munkaerőpiacon 0tapasztalattal,egy 2éves gyerekkel úgy, hogy még akarsz is szülni... Semennyire!

2018. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Rosszindulatú az előző válaszoló, hagyd figyelmen kívül!

27 éves leszel, több gyermeket szeretnél, és megvan a megfelelő anyagi háttér, segítő ferj, akkor bátran vágj bele.

2018. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Ez a valóság!

Ha most terhes lesz 28évesen szül, 2év otthon, 30évesen még csak 1,azaz egy évet dolgozott valamikor fényévekkel ezelőtt!

Inkább előtte kéne dolgozni pár évet, mert ez így nagyon necces!

2018. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Lehet h durván hangzott az előttem szóló, de igaza van. Munkaviszony nélkül szülni szerintem is rizikós. Ha meg több gyereket tervezel, akkor lehet h 35 éves korod után ott állsz majd pályakezdőként....

Inkább legyen meg 1-2 év munkaviszonyod szülés előtt.

2018. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
5-os.Nem rosszindulatú.2-3gyerek..lesz 35eves mire dolgozni kezd,szinte 0tapasztalattal és két-harom gyerekkel.Nem szeretik a munkáltatók a sokgyermekes anyukákat.Ez csak realitás.
2018. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ahj ez borzalmas!!!!!!!!!!!

Köszönöm a válaszokat:(

2018. ápr. 7. 23:36
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem szülj suli utàn.A munkakeresést-talàlást simàn megoldod,de a csalàdalapítàs nem tolható ezer évig.Ne félj,aki akar dolgozni,el tud helyezkedni.
2018. ápr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!