Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Megéri" gyereket vállalni?

"Megéri" gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nem anyagilag, hanem érzelmileg. Tényleg minden negatívumot túlszárnyal az a szeretet és boldogság, amit a gyerek nyújt?

Annyit hallok mindenhonnan a nehézségekről, a felelősségről, arról, hogy kőkemény meló az egész. De megéri?


2018. ápr. 8. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen.
2018. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem
2018. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem ez csak egy érzes néha olyan mint a szerelem de a hétköznapok már nem olyan csodásak és rengeteg lemondással jár lehet hogy nagykorában meg majd pont lexar a gyerek. Na akkor megérte?

Én nem szülök az biztos nem vagyok rossz ember de konkrétan lexarom anyámat pedig tényleg lemondott értem sokmindenről nekem még is csak nyűg a nyakamon a szeretete így 30 évesen.

2018. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Mintha ezt tudhatná olyan, akinek nincs gyereke. 3-as, fogalmad sincs a témáról.
2018. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

"Mintha ezt tudhatná azt, akinek nincs gyereke."

De sok eszed van haver.

Még sosem vágta le a lábam a vonat, mégis tudom, hogy szar.

A gyerekvállalásról pont ugyanez a véleményem.

2018. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

5-ös stílusából is látszik, hogy neki a neveltetése volt xar. Aki rossz családból jön annak nem releváns a véleménye.


Igen, megéri.

2018. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
75%

Miért merült fel ez a kérdés?

Mi van akkor ha nem éri meg?

Vállalnád e úgy ha nem éri meg?


Miért fontos hogy megerősitést kapj másoktól!


Ezek szubjektív vélemények, nem hiszem hogy ha kialakul egy nagyobb tábor az alapján lenne szűrhető hogy megéri e.


Van akiknek nem, van akiknek igen.


A kérdés hogy neked miért lenne fontos? Mit tudna adni egy gyermek neked?

2018. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Mi számít nehézségnek? Hasfájós volt a lányom, a fogakkal is nagyon szenved, de ez igazából neki rossz, nekünk csak rossz nézni. Nappal nehéz őt letenni, sír, ha nem vagyok vele, emiatt csak este tudok főzni, miután hazaért a férjem és játszik vele ő. De ez csak másfajta ligisztika. Rugalmasnak kell lenni és akkor nincs nehézség (nyilván egészséges gyerekről beszélek, ha fejlesztésekre kell vele eohangálni, az más). Csodás dolig anyának, szülőnek lenni, alug várom a lányom tesóit! 😊
2018. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Amellett, hogy kalkuláld bele, hogy mi magyarok szeretünk panaszkodni :), a gyerek nem jelent boldogságot (mindenféle felmérések is kimutatták a nagyon ellenkezőjét). De hát állandó boldogság nem is létezik, boldog pillanatok, percek vannak, akár van gyerek, akár nincs, a belső elégedettség vagy hála "túlsúlya" meg sokszor inkább a személyiség, mint körülmények vagy pláne elhatározás kérdése. Én azt mondanám, örülök, hogy nem tudtam előre, mik várnak rám, mert akkor nem merek belevágni és nem léteznének a gyerekeim. Összehasonlítani sem tudom, mert ha nincsenek, most valószínűleg más ember lennék (kevésbé erős, de kevésbé alázatos, később felnövő, kevésbé összeszedett, kevésbé kreatív és más értékrendű... magamhoz képest:)). Sokkal kényelmesebb és irányíthatóbb az élet gyerek nélkül, és ez néha gyerekek mellett is hiányzik, de akkor nem ismerem meg őket, kimaradt volna az az igazi intim kapcsolat, amit csak ilyen relációban lehet átélni, és kimaradt volna tán a próbatétel része is, meg hogy ömlengjek, átélni azt, amire végül is "kitaláltak" minket, civilizációs izék ide vagy oda. Hogy neked ezek hiányoznának-e, azt te tudhatod csak - jobban mondva te sem. Mert senki nem próbálhat ki két életutat, mindig megmarad a "mi lett volna, ha..." Max. azon gondolkodhatsz, melyik verzióval tudna a mostani éned jobban együtt élni.
2018. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

Meg,normális családban nem sz@rja le a gyerek a szülöt.legalábbis felénk ilyen nincs


De ha lesz@,akkor is megéri, az a szeretet amit a 3 lányunktol kapunk utánozhatatlan

2018. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!