Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi idegbeteg,...

Miért van ennyi idegbeteg, türelmetlen anyuka?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyet látok az utcán. Kiabálnak velük, rángatják az utcán van hogy meg is verik (pedig 2010 óta törvény tiltja). Úgy beszélnek a 2-3-4 éves gyerekkel mint más a kutyájával sem... Lekezelőek velük stb. Az ilyen minek vállal gyereket?
2018. ápr. 10. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert nincs segitségük. Nincs pénzük,nincs jövőképük. Vagy plusszban mentális problémáik is vannak,alkohol v gyógyszer stb. Sok mozaikból összeadódik a dolog :(
2018. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Van gyereked? Hány?

Próbálj meg az utcán, boltban, tömegközlekedésen egyszerre legalább két gyereket felügyelni.

2018. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Régebben ha valakinek tele volt a bucija, rábízta a teendőket (gyereket, munkát, bármit) a család többi tagjára, kölcsönösen segítettek egymást a nehéz időszakokban.


Most a nagyszülők dolgoznak és ált. messze laknak, apa dolgozik, mindenki este ér haza. Anya küzd egyedül a gyerek(ek)kel. Napi darálóban van mindenki. Csak amíg apát kirúgnák, ha így viselkedne a munkahelyén, cserébe x óra után hazajöhet és mást csinálhat, az anya heti hét nap minden percében a gyerekkel pörög, és sokszor senki nincs, aki legalább pár óra időt adna neki, hogy mondjuk megmossa a haját és pihenjen egyet.


Szóval ha látsz üvöltöző nőt kisgyerekkel, akkor először kérlek, gondolj ebbe bele.

2018. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%
2-es, 2 gyerekem van, de SOHA nem csináltam ilyet egyikükkel sem.
2018. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Furcsa az előttem levőt olvasni, mivel a szomszédban egy három gyerekes magyar család lakik fiatal szülőkkel. Nap mint nap álmélkodva figyelem, mennyire szépen beszélnek a gyerekekkel (szomorú, hogy ez számít szép hazánkban kirívó esetnek, holott ez lenne a normális) és milyen jól neveltek a kicsik is. Hangsúlyoznám, a szomszédban laknak, de amíg nem találkoztam velük, meg se mondtam volna, hogy kisgyerek is lakik a házban.

Sajnos az ellenpéldát is látom utcán, buszon, és az első hozzászólónak lehet valami igaza abban, hogy a szülőknek sincs jövőképe, így a gyereknek sem tudnak mutatni egyet.

2018. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha a gyerek ki akar rohanni az utra ha szépen gügyögsz neki, azzal az életét kockáztatod es legközelebb is ki fog lendülni. Ilyenkor este már nehéz velük birni.

Engem ma az huzott fel hogy játszott volna egy kisebb gyerekkel az utcán, ment utánuk közel hogy versenyezzenek(kismotor bicikli kombo)de a kisebbek rendszerint csak lesnek hogy most mi van anyuka neki áll védelmező magatartásba, nem egyszeragyaráztam csendesen hogy keruld ki, haladjunk, a 600. alkalommal már erélyesebben szolok hogy Nem kell idegenekkel barátkozni az utcán. Es akkorén vagyok a gáz ugye.már nem erdekel. Nem fogok minden anyucimanyucinak magyarázkodni hogy a gyerekem csak jatszani akar es leállni gügyögni a gyerekéhez hogy most mi anugy tűzoltok vagyunk etc. Én csak haza akarok menni ovi munka után.

2018. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Sosem ütöttem még meg a gyerekemet. Ordibálni sem szoktam vele. A hangom fel szoktam emelni indokolt esetben....Viszont volt már olyan, hogy olyan vállalhatatlanul viselkedett pl. boltban, hogy bizony úgy mentünk végig az utcán hogy magán kívül hisztizett, én pedig húztam kézen fogva.. külső szemlélő pont azt látja amit leírtál... Én pedig tudom, hogy egy bolti hiszti hiszti helyszínéről hoztam el, és nagyon is megérdemli a fejmosást, és nem azért megyünk így mert rángatni akarom, hanem mert a hisztizés miatt nem jön normálisan... Ne ítéljük egy kiragadott jelenet alapján elsőre. Nem tudod mi van a háttérben. Vannak persze udegbetegek, aláírom... De akinek gyereke van tudja hogy vannak néha embert próbáló helyzetek....
2018. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Szoval a gyerekem rendszerint megközelit futobicajjal pl kisebb motoros gyerekeket, nínozik, várja hogy együtt száguldozzanak, a kisgyerek persze soha nem érti, anyuka azt hiszi el akarja ütni a gyerekem az övét és én minden áldott alkalommal magyarázkodok, jopofizok ahelyett, hogy egyszerűen hazajutnánk csak. Ezek a kellemetlen szituk nekem nem hiányoznak, sokadjára már nem tudok jopofizni vékony hangon vadidegenekhez melo utan fáradtan.

Szoval ilyesmik miatt

2018. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Múltkor megjegyezte a szomszéd, hogy hallotta ahogy kiabálok a gyerekkel.

Én visszakérdeztem, hogy azt is hallotta, amikor vagy 20x szépen kértem?

Éppen a fél éves tesóját ugrálta át. Szépen elmagyaráztam miért veszélyes, miért nem jó ez a játék. Csakhogy a kétéves annyit látott az egészből, hogy mind a ketten kacagtak rajta. De ha 1x ráugrik, a kicsi gerincének annyi.

2018. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Most 2 eves a 3. gyerkocom.eszmeletelen makacs,onfeju,akaratos gyerek.

Az elso ketto ennyi idosen szepen setalt,boltban is tudtak viselkedni,kismotorral maguktol megalltak az utnal,vagy megbeszelt dolog mellett(oszlop,kuka,fa)

Most a 3.teljesen kikeszit az utcan.megall az ut kellos kozepen es az uton akar tovabb menni,nem hajlando megfoni a kezem,nem all meg fotobicoval,fel orat konyorgok mire elindul ha valami nem tetszik neki.neha bizony raverek a seggere,vagy epp ingerultebben raszolok ha ilyet csinal.nala sem a turelem,sem a szep szo,sem a szia elmentem nem hasznal.

Ha 2 gyereket tudtam rendesen nevelni akkor nem en vagyok a hibas v.szinuleg.

O ilyen,nehez eset.neha mar eleve idegesen indulok el,hogy aznap epp mennyi hiszti lesz.ha idore kell mennem akkor kenytelen vagyok meg most is b.kocsival vinni.az,hoy a futobicoval messzebb is elmenjunk egyenlore kizart.nem tudom egyszerre cipelni a gyerekkel.boltba eyedul megintcsak nem tudok vele menni,mert javareszt fel kell vennem,hogy hazaerjunk meg sotetedes elott.

Es igen,van amikor torka szakadtabol ordit,en pedig a kezenel fogva "rangatom"(igazabol nem en rangatom,hanem o maga csinalja,elengedi magat,osszerogyik).

Mar mindent probaltam de eddig semmi nem hasznalt.majd talan az ido.levegozni pedig kell,ha a vege orditas is.

2018. ápr. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!