Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz türelmetlen és...

Miért lesz türelmetlen és idegbeteg sok ember, ha el kell magyarázniuk valamit mégegyszer?

Figyelt kérdés

Több helyen tapasztaltam már én is, meg ismerőseim is főleg munkahelyeken.

Én is voltam már próbanapon kasszánál. Életemben először kezeltem akkor kasszát. A beosztott egyszer elmagyarázta, azt is gyorsabb tempóban. Majd később, amikor kérdeztem tőle valamit, vagy nem értettem valami, akkor már ment a sóhajtozás, meg az ideges magyarázás.

Van olyan ismerősöm, akinek szintén elmagyaráztak valamit, majd véletlenül hibázott (ki nem hibázik? pláne az első napon), erre nekiálltak üvölteni vele, hogy nem igaz, hogy ilyen szerencsétlen, hogy nem érti meg, mit hogy kell, amikor elmagyarázták neki egyszer!


Én őszintén szólva képtelen vagyok az ilyen embereket megérteni. Miért várják el azt, hogy 1-szeri elmagyarázás után valaki már tökéletesen, 100%-osan csináljon valamit? Miért nem jut eszükbe, hogy nagy eséllyel ők sem voltak tökéletesek az elején?

Miért kell ilyen idegbetegnek, türelmetlennek lenni?

Elhiszem, hogy nekik is lehet rossz napjuk, de nem gondolnak bele a kezdő helyzetébe?


De ugyanúgy például néha ügyfélszolgálatosoknál is. Elromlott valami, felhívtam az ügyfélszolgálatot. A csaj elkezdett magyarázni valamit, azt is felületesen és kissé össze-vissza. Majd amikor szépen visszakérdeztem, akkor is már ment a sóhajtozás, meg a türelmetlenebb hangvétel, meg hogy ő már ezt elmagyarázta, figyeljek oda!


Tudom, hogy vannak olyan emberek, akik a 20-szori elmagyarázás sem segít, de az átlag emberrel miért kell ilyen szinten türelmetlennek és idegbetegnek lenni?

Volt, hogy nekem is el kellett magyaráznom valamit egy kezdőnek, de én sosem voltam türelmetlen vele, és sokkal jobban haladt a dolog megtanulásával, mint az, akivel üvöltöznek.


Miért van ez? Nem elszomorító?



2016. márc. 30. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A szánalmas kis életük által okozta stresszet rajtatok vezetik le.
2016. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Azért lesz türelmetlen, mert már 10-20 éve ezt csinálja és baromira unja. Te viszont helyrerakhatod, hogy változtasson a stílusán, mondjuk nyilván nem első nap egy munkahelyen, de pl. ügyfélszolgálaton nyugodtan.
2016. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sok embernél már az is egyfajta stresszhelyzetet okoz, ha csak rábíznak valami kisebb feladatot. És még több olyan ember van, aki a stresszet képtelen normálisan kezelni, és üvöltéssel, türelmetlenkedéssel, rágalmazással vezeti le.

Velem is volt ilyen, azzal a különbséggel, hogy én nem hagytam magamat. Elmagyarázott valamit az illető hosszadalmasan, de elég pocsék módon. Párszor vissza kellett kérdezzek, erre kikelt magából kissé, nekiállt harsogni meg idegeskedni, hogy én milyen szerencsétlen vagyok, meg "most mondtam el!!" mondatok garmadája.

Én meg a szemébe néztem, és közöltem a bunkóval, hogy állítsa le magát, mert nem azért akarok itt dolgozni, hogy legyen kivel üvölteni, és nem hiszem, hogy ő ezt 10 perc alatt meg tudta tanulni, mert ha ilyen gyors felfogása lenne, nem hiszem, hogy ilyen helyen dolgozna.

Lett is csend egyből, majd sóhajtás, és bocsánatot kért.


Alapba nem szabad az embernek hagynia magát, mert én úgy vagyok vele, hogy MINDENT el lehet normális hangnemben intézni. Üvölteni, trágárkodni csak a buta és harsány emberek szoktak, akik képtelenek máshogy egy problémát lerendezni.

2016. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azok szoktak idegőrlően türelmetlenek lenni (általában mindenkivel), akik már minimum 5-10 éve csinálják nap mint nap ugyanazt, és baromira unják az egészet. Ők azt gondolják, hogy mivel nekik nagyon egyszerű az adott feladat, így másnak sem okozhat az semmilyen nehézséget. Nem gondolnak egyszerűen bele, hogy nekik az adott feladat azért nagyon egyszerű, mert ők már több éve csinálják. Így ha valaki nem érti, akkor felmegy bennük a pumpa, és idegeskednek, hogy egy szerintük nagyon egyszerű feladatot hogy nem érthet valaki.

Az ilyen embereket (ha nem is az első napon, de) nyugodtan helyre lehet (és sokszor helyre KELL) rakni, mert ha az ember hagyja magát, akkor úgy veszik, hogy az illetőn nyugodtan le lehet vezetni a feszkót türelmetlenkedéssel meg kiabálással.

2016. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elszomorító dolog ez.
2016. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!