Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka gyed/gyes után, ti...

Munka gyed/gyes után, ti hogyan döntenétek? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés
Gyerek előtt elég gyakran váltottam munkahelyet, ügyfélszolgálat, óraadás, ilyesmiket csináltam. Ezekkel most kb esélytelen elhelyezkedni, bölcsészvégzettségem van amúgy. 2010-ben és 2014-ben szültem, még itthon vagyok a gyerekekkkel. Azaz a nagyobbik elsős, ő oviba négyéves korától járt délelőttre, a kisebbik pedig ősszel kezdi az óvodát, közel négyévesen. Nekünk szuper volt az így együtt töltött időszak, élveztem ezeket az éveket, a férjemmel direkt így csináltuk, hogy itthon tudjak maradni. Nem vagyunk amúgy egyáltalán gazdagok, most már szükség lenne lassan az én keresetemre is. Sgetítségünk nincs, senki, autónk sincs. És akkor jön a dimellám: most lenne gy lehetőségem egy intenzív és drága nyelvtanfolyamra, amivel valószínűleg bekerülnék egy ügyfélszolgálatos központba. Jó fizetés, stabil munkahely, HA felvesznek. Viszont fél ötig tart a munkaidő, és addig tart a gyerekek ovija-sulija is, vagyis nem tudnék értük menni. Férjem cikk-cakkban dolgozik, vagyis reggel 6-12 vagy 13-18, szval ő vagy vinni, vagy hozni tudja őket. Nekünk meg ez fontos lenne, hogy a továbbiakban is azért mi menjünk értük, meg legyen minden nap valódi közös időnk együtt. Ha nem kezdem el a nyelvtanfolyamot, akkor eléggé lutri, hogy kapok-e egyáltalán állást. Néha meghirdetnek olyat, ami jó lenne, különféle ügyintéző, magyar ügyfélszoli, szervező, de ezek elég esetlegesek. Igazából az ideális vmi 6 órás lenne, na olyan végképp nincs. Ti mit tennétek: kifizetni egy vagyont a nyelvtanulásért, izgulni, hogy felvesznek-e, és ha felvettek, fél ötig dolgozni, meg idegen menne a gyerekekért minden nap? Vagy reménykednétek, hogy találtok vmi családbarátabb, netán kötetlen munkaidejű vagy hatórás opciót?
2018. ápr. 11. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
bocs de az otthon töltött 7-8 év alatt egyedül is megtanulhattál volna bármilyen nyelvet, online felsőfokú szinten
2018. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Az ovi és iskola is 6ig nyitva kell legyen. Én 5ig dolgozom 5:50és 6 között érek a gyerekért.
2018. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ő ovijuk és iskolájuk fej fél ötig van. És nyelvet nem tanultam eddig, nem erre vonatkozott a kérdés.
2018. ápr. 11. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!