Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyedülálló anyaként...

Ha egyedülálló anyaként szülök egy gyereket, semmi segítség nélkül, milyen támogatást tudok igényelni?

Figyelt kérdés
tegnap derült ki hogy terhes vagyok de nem várt gyermek...nincs szívem elvetetni,viszont egyedüli anyuka leszek...
2018. ápr. 15. 10:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Kié a 4. gyerek? Emiatt lettél egyedülálló?
2018. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem kértem az életem.firtatását és lehordást sem...de látom itt mindenki szent senki nem hibázik ...vigyáztunk mégis becsúszott nem tervezte senki de megölni egy életet nincs szívem és igen lehet lehordani de mindent meg akarok adni ennek a picinek amit csak tudok magamtól mert ha már megfogant oka van
2018. ápr. 15. 11:04
 13/27 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy oka van, hogy megfogant. Az az ok, hogy dugtok, de nem tudtok védekezni.
2018. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
De nem érted mit kérdezünk? Hogy kié a negyedik gyerek??
2018. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy apatol van mind a 4?
2018. ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván, ha nem védekezel, akkor lehetsz terhes. És az egyedülállók vajmi kevéssel kapnak több támogatást, mint akik nem egyedülállók. Tehát mérlegelni kell. Ha már összejött a terhesség és nem akarod elvetetni, akkor megoldod. Amúgy a terhesség mindig két emberen múlik, ketten kellenek hozzá, tehát a gyerek apjától kérj gyerektartást. Az több lesz, mint a semmi.
2018. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
A másik 3 gyerek hol van? Mi az, hogy marad közösen?
2018. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tedd tisztába a dolgokat. 3 közös gyereketek van és a 4.-et nem akarja, ezért szétmentek? Mert akkor 4-et fogsz egyedül nevelni. Hacsak a bíróság nem helyez el mondjuk kettőt nála, kettőt nálad. Így nem kell fizetni egyikőtöknek sem. Vagy viszi a 3at, te egyedül maradsz az utolsóval, akkor neked kell gyerektartást fizetni neki. Vagy közös felügyeletre gondolsz? Attól még külön fogtok élni, a lakást, rezsit mindenki a saját házára fogja fizetni. Vagy még van pár opció. Tehát ezt nem értjük, melyik gyerek kié, ki hol fog maradni, stb.?
2018. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%

A 4. Gyerek másik apától van, különben nem úgy fogalmazott volna, hogy "van 3 lányom".


Ha a 3 gyerek is attól lenne, mint a negyedik, "3 lányunk"at írt volna.


Nincs semmi gond, legalább nem mindnek más az apja.


Kaphatsz csokot, ha majd nekiállsz dolgozni és lesz x ideje munkaviszonyod.


4 gyerekre gyerektartás, a kicsi gyese, az emelt családi és a főállású anyasági elég akkor, ha nem kell albérletet fizetned. További egyszeri jutattatast kapsz még, az kb 40 ezer ft szülés után.


Igényelhetsz egy rakás kedvezményt, és ha jó helyen laktok, akkor az önkormányzatból is befuthat egy kis támogatás.


Szerintem azért fizetjük az adót, hogy az állam szétossza mindenre, ami fontos. Én még hiszek a nyugdíjunkban, amit a te gyerekeid fognak nekem majd kitermelni, ha én most az adóm x százalékát támogatásra áldozom.


Inkább erre menjen, mint stadionra.

2018. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
nem utolsó, úgy fogalmazott, hogy a 3 gyerek marad úgy, ahogy eddig, közösen, csak a 4. nem. Ebből nekem az jön le, hogy mind a négynek ugyanaz az apja.
2018. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!