Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha tudnátok, hogy...

Anyukák, ha tudnátok, hogy egy év múlva fogtok teherbe esni, mi mindent szeretnétek előtte még megtenni?

Figyelt kérdés

Munkahelyi okokból úgy tervezzük a Férjemmel, hogy nagyjából egy év múlva állunk neki a babaprojektnek, bár már nagyon vágyunk rá. Persze nincs rá garancia, hogy egyből összejön de ez nem is lényeges.

Akik már szültek, biztos ismerik azt az érzést, hogy már nagyon várod és mikot ott a kisbaba, előbb utóbb előjön pár dolog, amire úgy gondolsz vissza, hogy "bár megtettem volna, míg nem volt gyerekem". Mik ezek? Olyanra gondolok, mint utazás kettesben, vagy bikinialak vagy bármi, amire - hiába nem adnád semmi pénzért "vissza" a gyereket - azért hiányzik, vagy úgymond felkészülés gyanánt meg kellett volna tenned a gyerek előtt


2018. ápr. 18. 08:21
 1/10 anonim válasza:
100%
A bikiniaalak majd a szülés utáni tervek között legyen szerintem... De előtte még menjetek el pár helyre kettesben, nem kell nagy utazás, csak legyetek együtt sokat. Nekem most, hogy 2 kisgyermekkel vagyok otthon az hiányzik a legjobban, hogy a férjemmel kettesben elmehetssunk valahová.
2018. ápr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyen.

Sőt! A férjemmel azt szoktuk beszélni, hogy amióta gyerekünk van, azóta nyílt ki a világ.

Előtte sokat punnyadtunk otthon, inkább filmet néztünk, mint sétáltunk.

Most meg rengeteget sétálunk, és mivel sok élményt szeretnénk adni a gyereknek, ezért egy csomó programra elmegyünk.

7 évig éltünk együtt, és utána lett gyerekünk (így terveztük), szóval nem kis idő. Most 5 éves a fiam, és alig vagyunk otthon. Állandóan jövünk megyünk.

Az alakom nem változott, így azt nem is említem.


SZóval nekem nincs ilyen érzésem, hogy valami kimaradt gyerek előtt, amit nem tudok bepótolni.

2018. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy, mint a 2-es válaszoló, csak mi 10 év együttlét után vállalunk gyereket. Mindig inkább otthonulosek voltunk, most meg élvezzük, hogy együtt programozhatunk. A 10 év alatt persze sok helyen jártunk, de nem hiányzik, hogy nem mentünk el még 3 külföldi nyaralasra. Most pedig el sem tudnánk képzelni, hogy ne a fiunkkal együtt tervezzük ezeket az utakat. :)
2018. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi 6 éve vagyunk együtt és hasonlóan sokat inkább otthon töltjük a péntek estéket. Alkatombol adódóan amúgy nagyon vékony vagyok ezért nálam a bikinialak abban merül ki, hogy szeretnék izmot felszedni, arra úgyis szükség van a terhesség és szülés alatt
2018. ápr. 18. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sincs ilyen. 12 év után lett babánk, tervezetten, utaztunk már együtt nyilván, bikinialakom meg eddig is volt és a szülés sem ártott meg neki.
2018. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Én pont a bikinialakkal kezdeném. Két gyermekem van, az első (kisfiam) várandósságom előtt nagyon vékony voltam, jól éreztem magam a bőrömben, de nem voltam sportos. Ha újra kezdeném, kifejezetten sportolnék előtte, szerintem jól jött volna az, hogy egy alapvetően izmos test kevésbé tunyult volna el. A két terhesség között visszafogytam, akkor már jobban odafigyeltem magamra, sportoltam, bár nem annyit, amennyit szerintem szükségszerű lett volna. De már ez is jól jött, könnyebben regenerálódtam, csinosabbnak érzem magam, mint a második gyermekem (a kislányom) előtt. Szval talán nem is annyira a bikinialak, ami sztem cél lehetne, hanem egy jó kondiban lévő test, izomzat kialakítása, hogy minden könnyebben menjen, aztán könnyebb legyen a regenerálódás.

Mivel mi a babáink előtt is nagyon aktívak voltunk, jöttünk-mentünk, nem érzem azt, hogy bármiben változtatnék, most is aktívak vagyunk, imádunk programokra járni, megyünk is a most már oviskorú gyerekeinkkel.

Talán még egy gondolat: egy kicsit jobban takarékoskodtam volna, de csak azért, hogy a gyed-gyes idején egy pillanatig se fájjon a fejem az anyagiak miatt. Jól álltunk akkor is, most még jobban, de azért az évek alatt néha voltak nehéz pillanataink. Mindig megoldottuk, de ha a várandósságok előtt előrelátóbbak lettünk volna, talán még az sem lett volna. De sebaj, nem lehet minden tökéletes, és mindent mindig megoldottunk, ez boldogság.

2018. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért,mert viszonylag ,,öregen" szültem mindent megtettem amit meg akartam már a baba előtt. Ami nekem hiányzik az az utazás.Baba előtt 2 havonta mentem ki a munkahelyemre Skóciába képekért és megbeszélni a következő hónapok eseményeit.Jó kis túrákat tudott az ember tenni ilyenkor..szóval ez hiányzik:D
2018. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyugodt alvas hianyzik, de elore nem lehet 2 evet aludni :D A nyugodt ugyintezes, fozes, eves szinten ilyen. Inkabb ennivalo rendelesre meg babysitterre tennek felre penzt. A wellnessezes is jo dolog, varandosan nem lehet menni, utana meg sokan a babaval nem mennek el. En nagyon szeretek, megis a gyerekem 2 eves koraban voltam eloszor ujra. Az eves ugyanez, van par dolog, amiket nem tanacsos enni babavaraskor (pl. camambert sajt, tatarbifsztek), illetve ha van barmilyen allergia a kozvetlen csaladtagok kozott, akkor eselyes lehet, hogy az allergeneket (osszes tejtermek, olajos magvak, tojas, szoja) kerulni kell a baba megszuletese utan, amennyiben tunetet okoz nala, ha szoptatni szeretned, mert ezek at tudnak menni a tejbe. Nekem nulldietat kellett folytatnom ezekre, ami azt jelenti, hogy meg nyomoban sem tartalmazhat, igy folyamatos cimkeolvasas ment, mig meg nem lett, hogy mit ehetek. Szoval a jokat enni, etterembe elmenni, ezek hianyoznak.
2018. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokat futnék, bicikliznék, túrázni mennék. Élvezném a gondtalan kikapcsolódást gyerekek nélkül. Moziba mennék. Nyári éjszakákon nagyokat sétálnék. Nem is tudom mikor voltam kint utoljára sötétben. Esténként innék egy pohár finom bort. Wellness, masszázs, napozás nyáron, nem pedig a gyerek medencében váll leégetés. Elolvasnék pár jó könyvet. Megcsinálnám a német nyelvvizsgát.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Amúgy nem kell parázni, sok mindent meg lehet oldani gyerek mellett is, csak logisztika kérdése. Leginkább a gondtalanság fog hiányozni.

2018. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 év együttélés után vállaltunk gyereket. Fiatalok vagyunk mindketten, férjem 30 éves, én 26. 2 éves a kisfiunk. 17 voltam mikor összejöttem a férjemmel. Mi sokat kirándultunk, wellnessezni jártunk, nyaraltunk. Ez most sem változott, a gyerek fél éves kora óta amikor csak tudunk utazunk. Ami hiányzik ebből a szempontból, hogy le tudjunk ülni együtt enni. Egyikőnknek mindig a gyerek után kell rohanni. Persze ez nem olyan dolog, amit jó lenne megtenni előtte, mivel megtettük számtalanszor, de azért hiányzik a nyugodt étkezés. Nekem fontos volt, hogy a kisbabám születése megszerezzem a diplomámat. Míg gyeden voltam megcsináltam a német nyelvvizsgát is, magamtól készültem fel. Sosem voltam telt, de most jobban nézek ki, mint szülés előtt (170cm/54kg). Szóval a gyerek igazából nem "akadályoz" mindent lehet amit csak szeretnél és időt kerítesz rá, pedig a kisfiam igazi ragadáncs, mindig engem húz-nyúz. Boldog vagyok, szeretjük egymást a férjemmel, a kisfiunk a mindenünk, anyagi gondjaink nincsenek, jóban vagyunk a testvéreinkkel és szüleinkkel, egymáséval is! Ennek ellenére, ha valamit mondanom kellene, hogy hiányzik az a felelősségmentes élet, mikor a legnagyobb gondom az volt, hogy hanyas lesz a témazáró vagy barátnője van a plátói szerelmemnek. :D
2018. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!