Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor még nem volt gyereked...

Amikor még nem volt gyereked miben lelted örömödet?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor olvasom itt, hogy amikor valaki írja, hogy nem sikerül a baba, azt válaszolják, hogy ne görcsöljön rá, mert úgysem attól lesz teljes az élete.

Érdekelne ilyenkor ki mire gondol? Akkor mitől lesz teljes?

Mert nyilván nagyon sok örömöt ad pl ha előléptetnek a munkahelyeden, házzasság, egy jó nyaralás... De ezek még mindig nagyon messze vannak azoktól az örömöktől amit egy gyerek adhat.

Lehet úgy valakinek ezektől teljes élete, ha nagyon vágyik a babára, de az nem jön mondjuk évek óta?

Személy szerint amikor nem volt gyerekem nem is igazán élveztem semmit, azóta nyílt ki a világ mióta megszületett a fiam, már szeretek kimozdulni otthonról, kirándulni, nyaralni, előtte sosem mentem.


2018. ápr. 20. 14:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Hát elég szörnyű élete van annak, akinek csak a gyerekében van öröme. Az ilyenből lesznek a mártír anyák a 40 evésen még otthon ülő kisfiúval, vagy a horror anyósok, akiknél jobban senki nem tud semmit.

Örömet okoz a férjem, a házam, a kértem, a munkám, az hogy tanulok, a barátaim, a családom, a hobbijaim

2018. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
33%

Elotte csak ugy voltam. A szuletesi csaladom az hagyjuk, valtozo parkapcsolatok stb.. annyi hogy nagyobb volt a szabadsag de ez is relativ.

Aztan megismertem a ferjem hamar jott a baba, eskuvo, 2. Baba es vegre igazi eletet elek, nyugodtat, boldogat, vegre kiegyensulyozottak a dolgaim. Ami elotte volt azt inkabb kitorolnem.

Nekem innentol kezdodott a teljesseg osszessegeben, nem csak a gyerekek miatt

2018. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Hobbi, munka, tanulás, család, ismeretek szerzése, nagyon sok minden lehet örömforrás. A gyerek egy ezek között, de nem az egyetlen.

Az más, ha valaki nagyon vágyik gyerekre, és nem lehet neki, vagy csak nehezen jön össze, akkor hiába mondják, hogy addig is foglalkozz mással, mert attól még ő pont azt az egyet akarja, amit nem kap meg.

Viszont nekem nagyon sivár életre vall az, ha valaki a gyerekén kívül semmiben nem leli örömét, nincsenek az életében olyan dolgok, amiket szívvel-lélekkel csinálna, csak és kizárólag a gyereke.

A gyerekeim előtt, és mellettük is nagyon sok mindent csinálok/csináltam, ami az életem része, amitől én én vagyok. Felfedezni új helyeket, rátalálni egy nekem nagyon tetsző könyvre, úszni, alkotni valamit, nyelvet tanulni, új és érdekes emberekkel megismerkedni, ezek nekem mind fontos dolgok és ezek is örömet okoznak, nem csak a gyerekeim.

2018. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Na azért nem kell mártír anyázni, nem az a célom, hogy otthon ültessem 40 éves koráig a gyerekem.

Az unokákban is sok örömöm lesz biztosan. :)

2018. ápr. 20. 14:58
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljes életet éltem a gyerekeim előtt.

Jutott idő mindenre, főleg magamra, soha nem kellett sietni, mindig minden be volt fejezve, sokáig lehetett aludni, azt csinálni, oda menni ahová, amikor akartam.

A gyerekekkel ez megváltozott. Tervezett gyerekek voltak, de így is teljes fordulat.

Eljártunk velük is pl csecsemőkorukban tengerpartra, de ez már nem volt olyan, mert nem lehetett egész nap heverészni önfeledten. Viszont bejött az, hogy megismertettem velük a világot. Ahogy rácsodálkoztak dolgokra, ahogy tapasztaltak, okosodtak. Imádtam.

Most, hogy nagyobbak és egyre önállóbbak minden sokkal könnyebb.

Az a sok pici kori emlék... még most is emlegetik, olyat amire én már nem is emlékszem.

Az biztos, ha nem sikerült volna teherbe esnem és megszülnöm őket, én abba belebetegedtem volna.

2018. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Gyerek, meg unoka. Ez ám az élet. Tehát ha a gyereked 20 évesen elköltözik és soha nem lesz gyereke, akkor vége az életednek?
2018. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Meglehetősen sajnálom azt akinek az egyetlen öröme az életben a gyereke. Az vagy nem jó helyen van, vagy nem jó párt választott stb. Elég sok mindenben tudom örömömet lelni pedig még nem született meg a kisbabánk.

Onnantól amikor a kiskutyám megtanult pacsit adni odáig hogy megkel rendesen a fahéjas csigához a tészta. A férjem egyetlen mosolya is olyan örömmel tölt el hogy nem tudom elmondani. Nyaralni gyerek nélkül is szuper (ha nem jobb mert vitathatatlanul egyszerűbb), és a kutyát csak úgy gyerek nélkül sétáltatni és kifejezetten örömteli.

Tehát kérdésedre a válasz: marha sok mindenben örömömet lelem már a gyerek előtt is és nem rá helyezem a nagy nyomást hogy igenis tegyen boldoggá mert nem azért szülöm elsősorban. Nyilván ha látjuk 4D UH-n az megint csak boldoggá tesz de nem ez az egyetlen örömforrásom.

2018. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom mit kell lepontozgatni..
2018. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes ez. Én boldog voltam gyerek nélkül a férjemmel, fesztiválozni jártunk, szórakoztunk, éltük a húszas éveik elején járó fiatalok életét. Főleg a buliról, haverokról szólt a dolog. Hétközben viszont munka után kb. csak döglöttünk, főleg én, ő aktívabb volt kicsit, zenélt, próbákra járt. Azóta, hogy van a lányunk, én 180 fokos fordulatot vettem olyan értelemben, hogy lett hobbim, kinyílt a világ, sokkal aktívabb vagyok. Már nem tudom elképzelni, hogy nem untam halálra magam régen, hogy képes voltam egész nap itthon fetrengeni anélkül, hogy bármi érdemlegeset csinálnék. Utólag jöttem rá, hogy mennyi mindenre lett volna rengeteg időm, amikre most sokkal nehezebben találok. Csak akkor ezekre nem volt igényem. Szóval érdekes módon pont a gyerekem születése óta jöttem rá, hogy mit kezdjek magammal, ha ő már nem igényel engem állandóan. De ez még odébb van, előbb még lesz egy tesója is :D
2018. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nen azt írtam, hogy boldogtalan voltam, mert nagyon sok jó dolog történt velem, mint ahogy írta a 7-es egy kutya is nagyon sok örömöt tud adni, de pl egy kutyának is jobban tudok örülni, ha a fiammal együtt simogatom, mintha egyedül :)

A gondtalan élet számomra valamilyen szinten unalmas volt :D szeretem a gyerek nyüzsgést és biztos rossz lenne valamilyen szinten, ha mondjuk az unoka kimaradna, de nem a világ vége az se.

Egyébként a fiam születése előtt én teljesnek éreztem az életem, csak most látom a különbséget, hogy az elmúlt 4 év mennyivel tartalmasabb volt.

2018. ápr. 20. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!