Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki repült már egy év körüli...

Aki repült már egy év körüli babával, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Igazából minden érdekel, két órás útról lenne szó és nem tudom merjem-e vállalni. Mire kell figyelni? Hogyan lehet segíteni, hogy jól viselje az utat?
2018. ápr. 22. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Sajáttal nem, pár éve a mellettem ülő páréval igen. Szerencsétlen gyerek konkrétan már a beszállás előtt el kezdett sírni és meg akkor is sírt, amikor a bőröndöket szedték össze.... A szülők mindent kipróbáltak, de nem hagyta abba. Szerencsére csak 2,5 órás út volt, nem tudom mi lett volna hosszabb úton. Se nekik, se a gyereknek, se az utasoknak nem volt egy kellemes élmény.

Tavaly is volt egy baba a gépen, annak egy hangja se volt. Gondolom gyereke is válogatja, egy alapból nyugodtabb kicsi jobban viseli, mint egy nyugtalan típus. Én állásidő környékére időzíteném a helyedben, ha lehet.

2018. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En nem de nagybatyam neje igen, 8hós babával és végig aludta
2018. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én sokat repültem a lányommal 3 hónapos kora óta, 1,5 órás utakon. Soha nem volt probléma, vittem olyan dolgokat, amivel le tudtam kötni, a személyzet mindig nagyon segítőkész, és sokszor az utasok is. Mostanában már nagyobb távokon repülünk, 9-10 óra, az enyém már nagy, de szinte mindig van a gépen kicsi, és eddig soha nem volt rossz tapasztalatom.
2018. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Vigyetek új játékot, ami leköti (legalább 2-t nyilván, a visszaútra is), egyen, igyon, hogy a füle ne duguljon be. Ha van járat alvásidôben, azt válasszátok
2018. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer egy 14 órás tengerentúli repülőúton ült mellettem egy pár babával. A kicsi meg se nyikkant egész úton. A személyzet és mindenki nagyon segítőkész volt a baba szülei pedig tényleg nagyon dolgoztak azon hogy ne legyen sírás. Bennem abszolút pozitív élményként maradt meg. :)
2018. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1,5 évessel repültünk először, semmi probléma nem volt, de ő volt az egyedüli gyerek, aki nem sivított. Egy 8 hónapos szegény konkrétan az egész utat végig bőgte, pedig mindent bevetettek.


Idén lehet nekünk se lesz szerencsénk a dackorszakos ördögünkkel, bár nyílt színen továbbra is "tud viselkedni". Idegenek között csendes, nyugodt (mert megszeppen és leköti a sok ismeretlen látnivaló).


Egyébként fel- és leszálláskor cumi, itatás, szoptatás, hogy ne fájjon a füle.

Vigyél enni, inni neki bőven.

Valami kedvencet vagy újdonságot (könyv, játék...).

2018. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most 15 honapos a fiunk, sokat repulunk, egyre nehezebb. Altalaban ugy intezzuk, hogy a delutani alvas alatt repuljunk, igy alszik, es mivel meg szoptatok, fel es leszallasnal adok neki tejet, hogy a nyeles miatt a fule ne duguljon. Ha nem szopizik, de van cumi, az is jo. En nem vettem neki uj jatekot soha, de a kedvenceit kb. egy hettel az utazas elott mindig eldugom, es csak a repulon adom oda. Mi mindig hatra veszunk jegyet, kicsit razosabb, de felallhat, maszkalhat. A szemelyzet mindig nagyon kedves, meg soha nem volt baj. A repuloterre sokkal-sokkal hamarabb erunk ki, nem is a pelenkazas stb miatt..., hanem hogy keressunk egy felreeso helyet ahol szaladgahat, maszhat, hogy joo kifaradjon, ne az legyen, hogy mar a repules elott is orakat ult a bbakocsiban.
2018. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vàlaszokat, rengeteget segítettetek!
2018. ápr. 22. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
14 hónapos lányommal repültem.Amikor szállt fel a gép elaludt kb. 20 percre.Aztán a maradék 2 órában az apja szórakoztatta mert én nagyon rosszul voltam.Picim jobbam viselte a repülést mint én :D Könyvet nézegettek,mesét néztek telefonon,ettek,ittak,néztek ki az ablakon,nem volt gond.
2018. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Külföldön élünk, 3 órás a repülőút, a picit négy hónapos korától pár havonta viszem Magyarországra, és mivel egyedül nevelem, ezért értelemszerűen mindig egyedül vittem.

Egyáltalán nem vészes , tele van a repülő kisbabákkal, kisgyerekekkel. Manapság ez már nem nagy kunszt. Te ismered a gyerekedet, hogy milyen, mennyire nyugodt, mivel lehet lekötni, mikor van az alvásideje. Én legtöbször úgy vettem a repülőjegyet, hogy a kora reggeli járatra, tehát hatkor már felszállt a repülő, ezért a koránkelés miatt várható volt hogy a repülön elalszik szerencsére ez be is jött. Egyébként meg a felszállás után a repülön fel lehet állni, lehet vele járkálni. Olyan másfél éves lehetett, amikor a felszállástól a leszállásig a folyosón sétált oda vissza, na én jól elfáradtam :)

Most már hároméves, úgyhogy most már leköti a tablet, így most egyszerűbb a dolgom.

2018. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!