Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek dysmatur, IUGR...

Volt valakinek dysmatur, IUGR (kisebb születési súlyú) babája, aki megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Kisbabám a 35. hét elején született a kelleténél jóval kisebb súllyal, a kórházban dysmaturnak mondják ezt. Valószínűleg méhlepény elégtelenség miatt nem kapott elég tápanyagot odabent.

Olyan szülők tapasztalataira lennék kíváncsi, akiknek szintén kisebb súllyal született gyermekük. Mozgásfejlődésben volt-e lemaradásuk az első évben stb.? Későbbiekben hogy teljesítettek?



2017. máj. 7. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Semmi extra, annyi, hogy eleinte "kettő helyett ettem" = hoztam be a súlylemaradásomat csecsemőként, de a mozgásaim ugyanúgy fejődtek, mint normál súlyú társaimé.


Nincs semmi diszem, sem tartós betegségem, 28 vagyok, az orvos ha háromévente lát, akkor sokat mondok :)

2017. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt esetleg tudod, hogy kb. mennyivel születtél és a terhesség hányadik hetében?
2017. máj. 7. 10:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 38+4-re született a kislányom, farfekvés miatt programozott császárral. Volt meglepi, mikor kivették, mert 2200 gramm és 44 centi volt csak, tudtuk, hogy kicsi lesz, de ennél azért nagyobbra számítottunk. A zárójelentésén neki is szerepelt a dysmatur szó, meg az első 6 hétben hordanom kellett kontrollra, különböző vizsgálatokra, de minden negatív lett.

Szóba került, hogy a keringéssel lehetett gond, mert a végén magas volt a vérnyomásom (egyébként otthon nem, csak a kórházban, úgyhogy inkább fehérköpeny fóbia volt az), de mivel hosszra is jóval kisebb volt az átlagnál, nem volt egyáltalán sovány, és a későbbiekben is egyenletesen fejlődött (tehát nem evett kettő helyett, és nem volt drasztikus a súlynövekedése az első hetekben), valószínűleg csak a genetika játszott közre. Én 156 cm 46 kiló vagyok, a kislányom nemsokára 2 éves, mostanra már látszik, hogy egy az egyben örökölte az én alkatomat, alacsony és vékony (de nem sovány). 9,3 kiló, 78 centi, tehát most is 8-10 centivel és 2-3 kilóval kisebb a kortársainál, én is egész gyerekkoromban kisebb voltam a koromhoz képest.


Semmilyen lemaradása nem volt soha, mindent csinált szépen időben. 4 hósan forgott hasra, majdnem 6 hósan vissza, 7,5 hónaposan felült, 8 hónaposan mászott, kicsivel 13 hónapos kora előtt kezdett járni. Most már egész szépen beszél, épp kezd rövidke mondatokat alkotni. Egyébként anno én is olvasgattam azért erről, azt találtam több helyen, hogy a dysmatur babák nagyon gyorsan utolérik súlyban a kortársaikat, és a későbbiekben nem szokott velük gond lenni.

2017. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 37+6 napon született 2240 grammal és 46 centivel. Egy hónapig bent voltam a kórházba mert hogy kicsi a baba. Kaptam értágítókat hogy több tápanyag jusson neki. A méhlepénnyel nem volt semmi gond. Most lesz 6 hónapos szépen fejlődik, eddig mindent időbe csinált. :) Az orvosom mondta hogy nagyobb babát természetesúton meg se tudtam volna szülni.
2017. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!