Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párod nem akar gyereket...

Ha a párod nem akar gyereket (a férfi), de te nőként igen, akkor is érdemes családot alapítani?

Figyelt kérdés
olyan szitura gondolok, ahol bár a pasi nem akar, de a nő kérlelése eléri, hogy mégis legyen gyerek.

#nokind
2018. ápr. 22. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyereket mindkét félnek akarnia kell, nem csak a nőnek.Stabil párkapcsolat kell, és megfelelő körülmények a gyerek felneveléséhez. Hiába aranyos egy kisbaba, de nem játékszer.
2018. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ilyen kapcsolatok mennek jó eséllyel tönkre
2018. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Erre még gondolni sem szabad
2018. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes. Egy kisbaba nagyon sok gonddal jár, nem csak örömmel. Baromi fárasztó az első pár év és nagy szükség van rá, hogy a szülők támogassák egymást. Ha a férfi nem akarta a babát csak kikényszerítette a nő nem valószínű, hogy túl megértő és támogató lesz, nyűgnek fogja érezni az egészet. Persze biztosan vannak üdítő kivételek de erre én biztosan nem alapoznék.

Én is hamarabb szerettem volna gyereket, mint a férjem de elfogadtam, hogy ő még nem áll készen. Akkor vágtunk bele amikor már ő is vágyott rá, hogy gyerekünk legyen és nagyon örülök, hogy nem eröltettem a dolgot.

2018. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és olyan nem lehet, hogy ha majd meglátja a gyereket, átfordul benne valami, és mégis örülni fog neki?
2018. ápr. 22. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekhez még két ember kell, egy felnőtt férfi nem mondhatja, hogy "csak rábeszélték", de nem számított rá, hogy tényleg gyerek lesz belőle.

Annyiban érdemes, hogy lesz egy gyereked (ebből kisbaba csak max. másfél-két évig), aki egy életre szólóan összeköt, de hogy utána mi lesz veletek - elmenekül, mert minden megváltozik, vagy megszereti és példás apa lesz, vagy egy veszekedésnél a gyerek előtt a fejedhez vágja, hogy ő nem is akarta - , azt nem tudhatod.

2018. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Sokszor előfordul, hogy a kicsit aztán elfogadja az apa és szereti, de az a babának szól és nem a nőnek, aki rákényszerített egy "becsúszott" terhességgel egy babát. Ilyenkor általában a tisztelet és szeretet a nő felé halványul, ha együtt is maradnak a gyerek érdekében, instabil és langyos kapcsolat lesz.


Figyu, én házasságban élek. A férjemnek van egy felnőtt fia és van egy közös 3 évesünk. Én szeretnék még gyereket, mert 36 évesen még belefér, de ő idősebb nálam és már nem szeretne a kora miatt, mert ugye fel is kell nevelni. Ezt én tiszteletben tartom.


Ha csak együtt élnénk és nem lenne közös gyerek, de én szeretnék ő meg nem, ez ahogy kiderülne, én szakítanék, mivel én akarok, nem mondok le az anyaságról. Akkor keresek egy olyat, aki akar. Ilyen történt már az életemben a férjem előtt. A férjemmel 32 évesen találkoztam, és már az elején közöltem vele, hogy én már 32 vagyok, nincs időm évekig várni meg tervezni, szóval, ha nem akar, akkor hagyjuk egymást. Ő akkor akart, így lett egy.

2018. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem alapoznék ilyen helyzetre, jó eséllyel csak gyerektartást látsz majd, de nem az apukát.
2018. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ez ilyen kamaszlányos romantikus utópia hogy a férfi, aki nem akarta a gyereket majd meglátja az újszülött babát és beleszeret és attól fogva mindenki happy lesz örökre.

Na ez a valóságban úgy szokott kinézni hogy a pasi vagy már terhesen elhagyja a nőt valami fiatalabb kedvéért, aki 5-10 évig még biztos nem fog gyereket akarni, vagy szülés után hagyja el, mert nem akar éjszakázni/babasírást hallgatni és szaros pelenkákat pakolni stb. otthon.

2018. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem érdemes másra ráerőltetni a vágyainkat. Úgy gondolom, hogy aki így tesz, valójában sem nem szereti, sem nem tiszteli a másik embert.
2018. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!