Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babalátogatás. Komatál....

Babalátogatás. Komatál. Szokás most ez? Szívesen sütök, főzök. Nálunk hagyomány, hogy a kismamáknak madártejet viszünk, és 1-2 napra sülteket, köretet az ajándékok mellé. Nálatok szokás ez? Illetve szívesen vennétek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 26. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem vagyunk egyformák, én kifejezetten kértem, hogy ne jöjjön senki az első pár hétben. Szükségem volt a pihenésre, nyugira, kínlódtam a szopival, szóval én nem vettem volna jó néven semmit az égvilágon. Ha meg van beszélve, hogy mész, akkor viszont tök jó, ha a huszonhatodik body meg kiscipő helyett inkább kaját visztek :)
2018. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk nem szokás, és ennek nagyon örülök, mert utálom a madártejet.

Kérdezd meg az anyukát, minek örülne. (persze azt is jó lenne tudni, milyen kapcsolatban vagytok.)

2018. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
A madártejet nem fogadnám örömmel. Egyből kipattogzott a babám bőre, ha tejet ittam. Max rizstej, ha az újdonsült anyuka szereti, bár én örültem, hogy éltem, nem hiányzott volna a nyakamra egy hadseregre való kaja. Sütnék neki sütit, vinnék pár szebb, 62-es babaruhát, valami kis csörgőt, ott lennék max egy órát, és ennyi. És mindezt persze a szülés után legalább egy héttel.
2018. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ugyan nem szokás, de szerintem nagyon kedves gesztus, én örültem volna neki.
2018. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A párom legjobb barátainál bővül a család 1-1 kisfiúval. Már vettünk 68-as babaruhát, olyat aminek keze és lába is van, meg olyat is aminek nincsen. Játékot egyenlőre nem néztem.

A komatál azért szokás nálunk, mert így könnyítünk a kismamán a gyermekágyi időszak alatt, hogy főzni 1-2 napig ne kelljen. 4. héten tervezem, hogy megyünk, ha a kismamának az már belefér. Nagyon szeretem a babákat és szeretnék kitenni magamért :)

2018. ápr. 26. 15:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a kismamát, hogy mikor lehet látogatóba menni és ha szívesen fogadja, akkor mit szeretne enni.

Különbözőek vagyunk, nem mindenki örül a sok látogatónak, főleg az első hetekben.


Nem tudom, hogy ki vagy a történetben, de én pl. örültem, ha hoztak anyám és anyósom kaját, legalább azzal nem kellett foglalkozni. De persze nekem is vannak olyan személyek, hogy habár szeretem őket és jóban vagyok velük, mégsem akartam volna őket az első hetekben, inkább egy kicsit később.


A madártej már nem feltétlen jó, mert tehéntej van benne és attól fájhat a baba pocakja. Ezért is kérdezd meg a szülőket.

2018. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Az a legnagyobb baj a komatállal, hogy már nem úgy érkezünk, mint régen. Értem Ezalatt a rengeteg allergiát vagy érzékenységet.

Én például nem bírom a vegetát. Úgy megfájdul tőle a hasam, hogy fetrengek. Anyám és az anyósom is azzal főz. + a szoptatás alatt sem lehet akármit enni. Legalábbis az elején.

Gesztusnak jó. Inkább ajánld fel, hogy vigyázol pár órát a tesóra (ha van). Vagy bevásárolni elmész.

2018. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Én nagyon szívesen vettem volna ételt, mert nem volt kedvem sütni főzni.. Így is anyukám segített ebben, amíg a gátsebem már nem fájt.

De van, aki kényes erre, válogatós vagy épp valamilyen diétája, ételérzékenysége van. Szóval én rákérdeznék a helyedben.

2018. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Én pl. csak anyuéktól szeretek kaját elfogadni, mástól kifejezetten nem! Inkább gyümölcsöt, üdítőt vinnék, és egy kis sütit.
2018. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

A komatál nevéből adódóan is max. rokonok között szokás.

A párod barátainak vinni, tehát még csak nem is a tieidnek, erősen túlzásnak hangzik. Tolakodó.


Ha mindenképpen sütni, főzni akarsz, kérdezz rá, ne meglepetésnek szánd!


Mi pár hétig rendeltük a kaját, tehát még akár jól is jöhetett volna, ha valaki főz ránk, de nem lett volna belőle köszönet.

2018. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!