Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek, hogy büszkék...

Mikor éreztétek, hogy büszkék vagytok a gyereke (i) dre, mikor hatott meg titeket egy-egy tette?

Figyelt kérdés
Ma a kisfiam kikotyogta, hogy a suliban anyák napjára készülnek és a segítségemet kérte, hogy megtanulja a verset amit kapott. Nagy nehezen megtanultuk ketten, mikor felmondta elkezdtem sírni :)) nemrég volt kisbaba, most pedig nekem mondja csupa szeretettel a kis versét. Nekem ez egyben volt büszkeség és meghatódottság is.
2018. ápr. 27. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első naptól kezdve minden kedvességére sírással tudnék reagálni.
2018. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok ilyen van. Ha valami tőlem tanult jó dolgot elsüt másoknál, amire nem is gondoltam volna, hogy figyel, az nagyon megható, jó érzés, hogy hatással vagyok rá.


Ha valami olyat csinál, amit sosem gondoltam volna mert nem tanítottam, akkor is. Legutóbb kérés nélkül vitt egy széket egy csoporttársának, aki nem tudott leülni. Ez hatalmas dolog egy 3 évestől, tőle meg pláne.


Vagy mikor kiáll az akaratáért idegenekkel szemben. Ezt biztosan nem tőlem látta(sajnos), mégis benne van.


Amikor úgy érzem olyan irányba tart, mint amilyenbe szeretnèm, olyankor vagyok büszke.

2018. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Egyik amikor játszotéren még kevésbé birt mászni, lehuppant a földre, sirt, én pedig neki álltam biztatni, sebaj, segitek, azért is megcsináljuk, aztán átnéztem volna a csuszdahoz is, elindultam es ahogy elfordultam, felmászott és egyedül megcsinálta:) együtt örültünk! :)kicsit olyan erzesem lett, mintha egy hatalmas hőstett vált volna valora egy kis ország kicsi játszoterén a szürke hétköznapokban


Vagy pl van egy hazudos szomszedunk, pletykás, illegalisan élnek, nagy fia van, akit az akkori kétévesem kicselezett. Anyukával epp beszelgettem, a fia nem engedte fára maszni a gyerekem, igy ő elkezdte a labdajat rugdosni amit szinten nem adott oda, de a labda miatt leugrott a fárol a nagyfiu es egyből odaszaladt a gyerekem a fához/fára. Anyuka is észrevette a szitut:) rengetegszer képes másokat az irigységükre alapozva kijatszani. Mint pl amikor rugóshintazni akart de ültek rajta, nekiallt a kislany lapátjával játszani, aki erre sipákolva otthagyta a hintát es a gyerekem el is foglalta azt. Vagy amikor elakartak tőle játekot venni gyorsan elboritott egy jatszon levő kisebb betoncsövet(ami kb ugy billegett mint a keljfeljancsi), es mindenki rámozdult arra a "játékra" es az övé már nem volt érdekes nem vették el.


Olyan termeszetességgel old meg eltereléssel helyzeteket hogy nem is erti én minek örülok amikor negdicserem hogy megvédte a játékát 2 évesen.


Ilyesmik töltenek el büszkeséggel

2018. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legutóbbi akkor volt, amikor egy SNI-s ovis csoporttársát úgy gondolta "megszelidíteni", hogy visz neki virágot.

3 évesen szerintem nagy szó, hogy nem agresszióval vág vissza, hanem kedveskedéssel.

2018. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szocializált. A bölcsiben cumit adott a kisgyereknek, gondozonak előre nyitott ajtot amikor ki akart menni, utközben falevelet adott másoknak, márciusi ünnepi lovasrendezvényre előre szedett füvet magátol a lovaknak, stb amiket kihagytam mert nem gondoltam volna hogy azt hiszik egy két évesről
2018. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*hogy rosszindulatu.

Mert nem az.

2018. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
A legelső pillanattól kezdve büszkék vagyunk rá. Az első nagy feladata a születése volt büszkék vagyunk rá,hogy bátran végigcsinálta nem adta fel sikeresen kibújt. ☺
2018. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!