Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érzi úgy valaki, hogy az ő...

Érzi úgy valaki, hogy az ő gyereke állandóan célpont lesz?

Figyelt kérdés
Óvodás kora óta, vagy iskolásként az ő gyerekét a többiek állandóan piszkálják, vagy kiközösítik? Szerintetek mi az oka? Hogy próbáltok ezen változtatni?
2018. ápr. 15. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván az az oka hogy látják rajta hogy félénk ezért könnyű célpont, mert nem tudja megvédeni magát, nincs sok barátja stb. Lehet hogy te is ezt a képet erősíted benne, akár tudat alatt.

Ezt csak úgy tudod kezelni hogy az önbizalmát építed, ha súlyosabb a helyzet pszichológushoz is lehet vinni, vagy vannak ilyen önbizalom növelő csoportos foglalkozások gyerekeknek.

2018. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ezek lehetnek az okai:


-félénk (bár én úgy látom, hogy ez ritkán ok)

-agresszív (akár passzív agresszív)

-beképzelt (folyamatosan azt hallja otthon, hogy ő milyen tökéletes)

-koravén vagy esetleg le van maradva a kortársaival


Ha komolyan érdekel az oka próbáld meg objektíven megnézni a gyereked! Esetleg vidd el pszichólogushoz hátha tud adni valamilyen konkrét nevelési javaslatot!

2018. ápr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem célpontnak érzem, hanem hogy félreértik.


Pl első ovis napon körbeültették a gyerekeket, egy bábbal játszott az ovonő, sorban forditotta mindenki felé, szia hogy hivnak mi a jeled kérdéssel. Amikor a gyerekem elotti kisgyerek volt soron, a báb viszont a kezén ugy állt mintha a gyerekemre nezne, a gyerekem elkezdett a bábnak örömteli mosollyal valaszolni, mire az ovonő lecseszte, hogy nem te vagy soron (a gyerekem azt sem tudta még mi az hogy sorban haladni),ne beszéljen bele, nem őt kérdezte. Ugy megszeppent a gyerekem, hogy amikor rá került a sor, akkormár alig mert válaszolni is.de beleszolni ugye nem tudtam hogy nem tolakodni akart a gyerekem hanem csak azt hitte ránez a báb. Ilyenkor utolag kizárolag a pozitiv oldalt erősitem benne, azaz arrol beszélgetunk milyen cuki volt a báb, milyen ügyesen bemutatkozott, szoval NEM a csalodast melyitem el benne, es nem arra emlékeztetem.


Másik hogy feltűnt, hogy meg sem vedi magát. Pl orroltam egyszer valamiert rá, de kesőbb rájöttem nem is a gyerek volt, de egy árva szot sem mondott. Áll és néz.


Elkezdtem tanitani, hogy mondd hangosan nem én voltam, vagy véletlen volt, nem szándékos, hangosan! Es ha bármi történik pl hallom hogy leesik valami a szobában, megkérdezem, véletlen volt vagy szándekos? Még olyan őszintén elmondja, hogy véletlen vagy ellenkezo esetben szandekos mert mérges vagyok, olyankor megbeszéljuk miert mérges.


Az önvédelem ugy néz ki nem ösztönös, tanitani kell azt hogy kiálljon magáért.

Az en gyerekemet még arra is tanitanom kellett hogy szoljon hogy éhes, mert nem szol.

2018. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!