Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már, hogy a világ...

Éreztétek már, hogy a világ legrosszabb gyereke a tietek?

Figyelt kérdés
18 hónapos a fiam és teljesen kifordult magából,csapkod,karmol és harap.Reggel már hisztivel kezdi a napot és ez megy egész nap.Ha játszik és valami nem sikerül bedühödik és hisztizik.Már mindent kipróbáltam és állom a sarat,de elkeseredtem, hogy lesz ez másképp?És még mielőtt valaki azt írná, hogy ezt látja otthon...nem látja,mert nem kiabálunk egymással és nem verekszünk.Jó a kapcsolatunk a férjemmel.Valaki adhatna tanácsot,mert kezdek becsavarodni és már úgy vagyok vele, hogy nem lesz következő gyerek,mert elvette a kedvem az első.
2010. aug. 22. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
sokat segíteni nem tudok, csak annyit, hogy a hisztijét hagyd figyelmen kívűl ( de ezt biztosan te is tudod ), és ezt az időszakot túl kell élni és át kell vészelni.
2010. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Tartsd mindig szem előtt, hogy a gyerekeknek rendkívül érzékenyek a receptoraik: mindent (meta)kommunikációs jelet fognak a maguk viszonyítási rendszerében. Bár szépen bántok egymással, de lehet, hogy nem mondtok ki mindent egymásnak (akár a gyerekvállalással és-neveléssel kapcsolatos aggályokat és véleményeket, akár mást...). A félelmeidet is ki kellene mondanod, mert amíg nem nézel velük szembe, maradnak és a fiad ezt mind érzi. Sőt, át is éli. Sokkal nagyobb gyerekeknél is igaz az, hogy nem a gyereknek van problémája egyedül, ezért ha szélsőséges esetben (a tiéd nem az, nyugodj meg) szakemberre van szükség, akkor céltalan oda egyedül a gyereket elzavarni, a kezelésnek a szülőkkel együtt van értelme.

Amikor magadban mindent helyre tudtál tenni, boldogan fogtok majd nekivágni a következőnek a pároddal.

2010. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat ez eleg szornyu lehet. Megertem ha elkeseredsz. Nekem soha nem volt ilyen tapasztalatom a ket gyerekemmel, de en kifogtam ket angyali kolykot, nem az en erdemem...


Muszaly megertetned vele, hogy nem viselkedhet ugy ahogy viselkedik. Nem haraphat meg es karmolhat, stb. En megfognam a kezet szeliden de hatarozottan es azt mondanam neki, hogy nem szabad. Szerintem fontos, hogy nyugodt maradj, akkor is ha lehetetlennek tunik az elso pillanatban.


masok azt mondjak , egyszeruen figyelmen kivul kell hagyni a dolgot, de szerintem nincs anya aki az ilyen hisztot ignoralni tudja.

2010. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én leszek az együttérző.... :)

az én fiam is detto ugyanez...már úgy kel, hogy hisztizik, ha nem az van amit ő akar hisztizik, ill., ha valamit akar, azt azonnal vagy hisztizik...ha valami nem sikerül neki, pl egy kockát a másikra tenni, már hajítja is el, dühében dobálja a játékait. Hihetetlen okos, másfél éves kora óta beszél, ma már szinte tökéletesen, mondókázik, énekeket tud, megérti, hogy ezt és ezt nem szabad és mindig el is magyarázom miért, ennek ellenére 1 mp alatt robban. Tegnap kisétáltunk a búcsúba, amiért nem mentünk rögtön az egyik hintához, lefeküdt a földre és üvöltött....azt hittem elsüllyedek, persze felvettem, tereltem, magyaráztam, de közben egész úton hazafelé azon töprengtem, hogy vajon ez átmeneti, vagy mit is ronthattam el....egyébként meg bújós, csupa szív kisfiú, nem értem miért csinálja ezt.

Mi jövőre tervezzük a testvér, picit én is félek, de pl. a barátnőm kisfia, akkor "javult" meg mikor a kistresója megszületett. nem szaladt el, szépen ment a babakocsi mellett, mert megértette, hogy a tesóra vigyázni kell stb. én is ebben bízom, közben meg rettegek, hogy mi lesz ha féltékeny lesz, és nem bírom kordában tartani.

Szóval megoldást nem tudok, de nem vagy egyedül!az én fiam egyébként 20 hónapos múlt, de ez már így megy egy ideje.

2010. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Óóó, hát persze, hogy érezzük, szinte naponta. :) Igaz, még csak 9 hónapos, de egy igazi kis ördögfióka. Tudja, hogy a virágot bántani nem szabad, mégis amint nem figyelek, már megy is tépkedi, aztán rászólok, hogy nem szabad, mert az fáj a virágnak, csak tépi tovább, rászólok még mindig normál hangon még egyszer, semmi foganatja, aztán már morcosan mondom neki, hogy ha nem hagyja abba, akkor dá-dá lesz a kicsi kezére és már mutatja is a kezecskéjével, hogy dá-dá, és újabb fél pillanat múlva már megint tépi a virágot.

Amúgy meg szétpakol, mindenhol feláll, a héten rájött, hogy oldalazva is tud közlekedni, fél percig nem lehet már egyedül hagyni, mert nem bír a fenekén megülni. Nyaraláskor az étteremben ő szórakoztatta a vendégsereget, már szinte égett a fejem miatta. A pancsolóban "megvert" egy nála jóval nagyobb kisfiút, mert az elvette a játékát. Aludni nem akar, jóformán napközben sem. Ha valami nem úgy van, ahogy azt az okos kis fejében elgondolta, akkor morog, összeráncolja a szemöldökét, vagy hangosan kiabál, hogy neeeeeeeee.

Amúgy meg ugyanolyan akaratos, makacs, önfejű, akkor is nekem van igazam, mint az apja, na meg az anyja, így aztán három dudás egy csárdában.... :)

Szóval én megértelek totál, nálunk az néha beválik, hogy haragosan nézek rá, nem szólok semmit, egy darabig még "mondja a magáét", aztán elfogadja, hogy anya a főnök.

2010. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!