Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kisbabánál mikor alakul...

Egy kisbabánál mikor alakul ki a kötődés?

Figyelt kérdés

Azt hittem, minden újszülött azonnal kötődik az édesanyjához, illat, érzés, hang, stb alapján, és mindig az anya az, aki a legjobban meg tudja nyugatatni.

Pár napja itt volt nálunk egy három hetes baba, sírt, sírt, az anyukája sétált vele, adott neki enni, stb, nem nyugodott meg a baba, aztán egy idő után letette az ágyra, és megkért, hogy figyeljek rá, amíg kiszalad. Simogattam a baba pocakjat és susogtam neki, és két perc alatt elaludt. Ezek szerint még mindegy neki, hogy ki van ott vele? Vagy nincs összefüggés és csak kifáradt?


2018. ápr. 28. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kotodes kialakul. Lehet fajt a pocakja es mar kifaradt a sirasban. A baba amugy erzi anya lelkiallapotat igy lehet mar csak azert sirt mert ezt erezte az anyjan is. Egymast gerjeszto folyamatok ezek. Tobb tenyezos.

Ha az anyuka nem extrem modon elhanyagolo a kicsivel akkor a baba kotodik.

2018. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elso 1000 napban alakul ki igazan a kotodes.

Nekem is volt olyan a fiammal hogy mar annyira kimerult voltam hogy hiaba imadom rajongasig egyszeruen mar nem birtam turelemmel a sirast hasfajast stb, igy o is csak ezt erezte hogy nyugos vagyok. Mas meg nem volt az, hamarabb megnyugodott. En is fujtam kettot negnyugodtam pihentem, utana mar o se sirt nalam, hamar megnyugodott nalam is.

2018. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dr. Keresztes Zoltán előadásán elmondottak alapján 5-6 napos korban kezdődik a kötődés. Amit leírtál tényleg többtényezős. Lehet ha az anya csinálja ugyanezt arra is ugyanígy elalszik. Fájhat ott a hasa, mikor kicsit jobban lett elaludt mert elfáradt. Egy kiadós sírás még az én 7 hónaposomat is kimeríti, nem még egy ilyen picit.
2018. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztos csak véletlen volt :)
2018. ápr. 29. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!