Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második babánál tényleg...

A második babánál tényleg később alakul ki (az anya részéről) az érzelmi kötődés?

Figyelt kérdés
Második Babámat várom, és nem szeretném, ha nem, vagy csak később alakulna ki a kötődés iránta.
2008. dec. 10. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 és fél éves volt a nagyobb ,mikor megszületett a pici, és eleinte nem ugyanúgy szerettem a picit, mint a nagyot, de persze nagyon szerettem őt is, csak amíg kicsi, és csak szopik meg alszik, nem sok kontaktusom volt vele.Aztán 1-2 hónap múlva már sokkal többet volt ébren, mosolygott is, és nem tudom hogy mikor, de mostanra "szerelmes" vagyok belé szinte, meg persze a nővérébe is...Nem lehet összemérni őket, de biztos Te is így leszel vele, és mindkettőt ugyanannyira fogod imádni.
2008. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Válaszoltam nemrég egy hasonló kérdésre,és le lettem pontozva,mert azt írtam,hogy a 2.-kal később alakult ki a kötődésem.Jaj,most megnyugodtam,hogy nem én vagyok rossz anya.

Nekem csak akkor alakult ki a kötődés amikor elősször rámmosolygott.Addig furcsa volt,hogy nem tudok komunikálni vele.Talán azért mert megszoktam,hogy a nagyobb érti amit mondok,és látom a reakciókat az arcán.Nekem is furcsa volt,nem igazán tudom ezt hova tenni azóta sem,de az biztos,hogy nem tudtam ugyan úgy kötődni hozzá.Kb 2 hónapig tartott.Most már minden rendben van,egyformán kötődöm mind a kettőhöz.

2008. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
en is ettol felek!! igaz meg nem vagyok a masodikkal terhes de tervezzuk a babat ugy hogy barmikor megeshet hogy mar a piocimba van:) de a lanyomat egyenesen imadomm! szerelmes vagyok bele:) es pont a baratnomtol kerdeztem neki 3 gyereke van,hogy egyforman lehet oket szeretni vagy en nem tudom!
2008. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
14 hónap korkülönbség lesz a két Pici között. Jó hamar jött a második :) Remélem nem leszek "hideg" hozzá! A kisfiamat rajongásig és még annál is jobban szeretem!!! Nem tudom, hogy lehet-e valakit ennyire szeretni, mint ahogyan Őt... De a másodikat is nagyon várom, csak Rá kevesebb idő jut. Esténként szoktam csak "beszélgetni" hozzá, amikor a kisfiam elaludt.
2008. dec. 10. 20:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Láttam már olyat, hogy valaki éppen a legkisebb gyerekét szerette a legjobban a 3 közül. Biztos, hogy sokat számít a gyerekek egyénisége is, ami már az elején kezd látszani. De én is attól félek, hogy nem tudom, tudnék-e majd még egy babát annyira szeretni, mint Őt...
2008. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszoló vagyok. Még egyszer ugyanazt tudom mondani Neked is és a többieknek is, amit eddig, hogy a másodikat is ugyanannyira fogod imádni, mint az elsőt, csak az elején lassabban következik be ez az érzés.De mikor többet lehet majd vele kommunikálni, akkorra már azt veszed észre, hogy ugyanúgy rajongsz majd a piciért is , mint a nagyobbért.hogy szinte akkorára nőtt a szeretet benned mindkettejük iránt, amekkorát el sem tudtál képzelni előtte...
2008. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!