Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy anya az első pillanattól...

Egy anya az első pillanattól fogva szereti és szépnek látja a babáját, amikor megszületik, vagy kell hozzá egy kis idő?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez anyafüggő. Szépnek láttam a fiam az első pillanattól, és szerettem is, de nekem kellett kb. 6 hét hozzá, hogy kialakuljanak azok az igazi elsöprő anyai érzések. Mikor a húga született, már azonnal jöttek az érzések. Tudom, hogy van aki már az első gyereknél is az első pillanattól érzi, néha van is lelkiismeretfurdalásom miatta, de ez van.

Megkérdezhetem, hogy te ki vagy a történetben?

2018. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Én már az Uh gyönyörűnek láttam. És ez most sem változott.Számomra a fiaim tökéletesek.
2018. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én nem. Nagyon meggyötört kinézete volt és teljesen idegennek éreztem az elején. Idővel jött az anyai érzés.
2018. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén? Nagyon csúnyának gondoltam. Vörös volt és puffadt.

Kb 1 hét volt, mire megtetszett, és kb 2 hét, mire elkezdtem érezni azt az anyai szeretetet.

2018. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem pár nap kellett, hogy elmúljon a nyomasztó érzés, hogy felelős lettem érte. Ott egy gyönyörű baba (akkor még érzelmi kötődés nélkül) és rám bízták. Valakik azt gondolják, hogy én erre képes leszek és el tudom látni. Aztán nem is tudom, mikor, de már azt vettem észre, hogy egyértelmű lett számomra, hogy az a baba az enyém, a legszebb, akit láttam, és csak rám van szüksége, pontosan arra, amit én nyújtani tudok neki. Ezután gyorsan jött a rajongás is az első büfi, az első mozdulatai láttán.
2018. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Első pillanattól szépnek láttam őket. De az igazi szeretethez idő kellett. Pár hét.
2018. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A lányom tetszett akkor, később kezdett el úgy kinézni, mint egy öreg bácsi (5-6 hónaposan) a fiam viszont olyan volt, mint egy béka.

A szeretethez idő kellett, az elején mindketten nagyon idegenek voltak nekem

2018. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Fiammal kellett pár hét. Minden nagyon új volt. Lányommal 2mp se telt el és már imádtam.
2018. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez emberfüggő , szerintem attól is függ , hogy valaki mennyit várt a babára, hogy mikor szült.

Én pl. 34 évesen szültem , ekkor már 15 éve legalább nagyon vágytam rá, emellett abban az elmúlt 15 évben újszülöttekel dolgoztam kórházban, tehát nekem nem volt gond az ellátása sem, császárral született, így gyönyörű volt egyből. Első látásra szerelem volt. Minden téren.

2018. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Én az első pillanattól szerettem de egy ideig még fokozódott ez az érzés. :)

Nekem nem volt pici meg ráncos meg békaszerű a babám, formás husis baba volt kisimult pofival. Mégsem láttam szépnek csak irtó cukinak. Szerintem az újszülött babák nem szépek, én esztétikai szépséget nem találok bennük. Később persze ez változott, ahogy nagyobb lett picit, már nem csak imádom de szépnek is látom :D

2018. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!