Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig szokás hónapokban...

Mennyi ideig szokás hónapokban számolni a gyerek korát?

Figyelt kérdés
A falra mászok tőle, amikor ilyeneket hallok, hogy 26 hónapos... Miért nem mindegy itt már? Miért nem elég, hogy 2 éves?? Mennyi idős korig számolgatják ezt? Ha meg tőlem megkérdezik, mondjam én is, hogy 635 hónapos vagyok? :DDD
2018. máj. 2. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

1 éves korig.

Talán azért addig mert akkor a fejlödési ugrások óriásiak. Egy 2 hós vagy egy 6 hós baba között oriási a külömbség. Aztán lelassul a fejlödés, és elég félévekben beszélni.

2018. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem 2 éves korig. Van még 15 és 18 hónapos oltás, illetve ruhaméret is 18-24 hónaposan megadott. Tehát addig belefér, hiszen elfogadotten megjelenik több fórumon is.
2018. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
2 éves korig maximum.
2018. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Három éves korig azaz 36 hónapos korig. Ennek tudományos okai vannak, fejlődési szakaszok, orvosi státuszok. 15 éve gyerek kórházban dolgozom, ha egy gyereknek gyógyszer adagot számolunk ki, akkor egy 30 hónapos nem ugyanannyit kap mint egy 26 hónapos.

Kérdező lehet hogy falra mászól tőle, de hivatalosan 36 hónap a határ. Most az, hogy anyuka a játszótéren mondja hogy 35 hónapos a gyereke, tényleg nevetségesnek hangzik, de ha én beadok egy injekciót, akkor igenis fontos hogy 35 hónapos.

2018. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Én 11 hónapos korig. Akkor már azt mondtam hónap végén lesz 1 éves, amúgy is 28-án született. Talán 15-16 hónapos kora körül, ha néha még hónapban mondtam. Most 2,5 éves (és 2 hónapja is ennyi volt, nem harminc x hónapos)

De szerintem minél kisebb a gyerek, annál jobban számít 1-2 hónap is.

De nekem nem bántja a fülem, ha valakinek a gyereke 31 hónapos pl. Talán ez volt a legnagyobb, amit hónapban olvastam itt.

2018. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem 2 éves korig. A 23 hónapos az utolsó, utána már 2 év de a 26 hónapost pl. még nem hallottam mint kormegjelölést.
2018. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy a 4-es írja, 36 hónapos korig, de nem mindegy a fórum. Leginkább orvosnál, szakrendelésnél van szerepe. Nem ugyanaz az elvárt egy kereken kettő évestől, mint egy majdnem 3 évestől.

Játszótéren 2 éves a lányom. Rehabilitáción (gyógytorna) 29 hónapos, mert ott számít.

De ha játszótéren találkozunk egy másik 2 évessel és láthatóan óriási különbség van a gyerekek között (akár magasságban, akár mozgásban, beszédben), automatikusan jön a pontosítás az anyukák részéről.

2018. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Èn bölcsődèben dolgozom, amìg bölcsődès hònapokban kell beìrnunk a koràt a fejlődèsi ès a csoport naplòba is. Van 39 hònaposom is.

Egyèbkènt èn 18 hònaos korukig mondtam hònapokban a sajàt gyerekeim koràt.

2018. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Kb. 2-2.5 éves korukig használtam a hónapokat is. De azért egyéves kortól én már inkább az egyéves, másféléves, kétéves, kétésféléves kifejezést használom, ha tehetem. Van, amikor ennél pontosabban kell meghatározni a kort még egy két év fölötti kisgyerek esetében is, olyankor a hónapot is mondom hozzá. De ritka már két év fölött, hogy nem fejezi ki elég pontosan a gyerek korát, ha csak évet, fél évet mondasz
2018. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, kinek mondom, mi a téma.

Ha csak egy ismerős megállít minket, és kérdi, milyen idős, akkor 1 éves koráig hónapokban mondom, utána fél években, majd években. Ha a doki, védőnő kérdi, akkor 3 éves korig hónapokban mondom.

De mondtam már barátnak is hónapokban, amikor pl. kérdezte, mikor lett szobatiszta. Itt hiába mondtam volna, hogy 2 evesen, ha az egyik gyerekem 25 hónaposan, a másik 35.

L

2018. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!