Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valaki, akinek külföld...

Van itt valaki, akinek külföldi nőtől/férfitől lett gyermeke? Lenne pár kérdésem

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan kisbabám lesz a külföldi páromtól. Kint élek nála Spanyolországban, és érdekelne pár dolog.


A következő kérdéseim lennének:

-Ti hogyan választottatok nevet?

-Milyen nyelven beszéltetek a babátokhoz? És végül milyen/hány nyelven beszél a gyereketek?

-Elintéztétek a kettős állampolgárságot a kicsinek?

-Összeházasodtatok a gyermeketek apjával/anyjával a szülés előtt?

-A szüleitek hogyan viselték, hogy félvér gyermeketek születik?


Elsősorban azoktól várok válaszokat, akiknek van tapasztalata. Előre is köszönöm! :)


2018. máj. 2. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szinten Spanyolorszag, parom latin-amerikai, 2 gyerekunk van. Eleg sokmindent lehet meselni errol, ha gondolod irj priviben :)
2018. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

1, Olyan nevet akartunk valasztani, amit Magyarorszagon es az USAban is ki tudnak mondani, igy lett a lanyunk Rebecca és a kisfiunk Oliver.

2, En csak magyarul, apuka angolul. Kislanyunk mindket nyelven elboldogul, de azert az angol jobban megy neki. Oliver meg csak 3 honapos szoval o nem beszel meg.

3, nem

4, Igen

5, Anyukammal nem tartom a kapcsolatot, apukam es az ocsem pedig nagyon kedvelik a ferjemet es egyaltalan nem zavarta oket, hogy nem magyar lesz a gyerekeim apja, igy orultek a gyerekeknek is.

2018. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az en ferjem olasz, es Olaszorszagban elunk.

1.A fiunk olasz nevet kapott, a lanyunk magyart.

2.En magyarul beszelek a gyerekekkel, a ferjem olaszul.Mindket nyelven ertenek es beszelnek termeszetesen.

3.Juniusra van idopontunk a kovetsegre, akkor fogjuk anyakonyvezni oket, igy ketttos allampolgarok lesznek.

4.Mi osszehazasodtunk meg mielott belefogtunk a babaprojektbe.

5.Bocs, de nekem fura ez a kerdes😀...Mit szoltak volna?Nem az Marsrol jott, csak nem magyar.

2018. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, szintén Spanyolországból! :)


Ugyan nekem még a pocakomban van, de már megvannak az elképzelések.


1. A párom muszlim, én nem, de én mindenképpen muszlim nevekhez ragaszkodtam, persze azért olyat szavaztunk meg amik Európában sem hangzik furcsának.

2. Ha megszületik a párom arabul, én magyarul, a spanyolt majd a környezetében összeszedi, az angolt majd az iskolában (esetleg magán tanárral).

3. Az állampolgárságon még vacilálunk, mivel a párom simán megkaphatja a spanyolt, és ez alapján lehetne is spanyol, vagy kivárjuk az egy évet születése után, hogy kérvényezni tudjuk, vagy marad az én és a párom állampolgársága. Majd még eldöntjük addig.

4. Szeretném, ha a szüleim részt tudnának venni az esküvőn, ez sajnos a baba születése előtt nem lehetséges.

5. Nem volt problémájuk, sőt örültek, hogy végre lesz unoka, mert ő lesz az első. A szüleim nagyon nyitottak, és mégiscsak a szüleim, fontos nekik a boldogságom.

2018. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ZoltanAnglia ***** válasza:
0%
A ferjed a jelek szerint nem spanyol?. ..merthogy felvrr gyerekrol beszelsz?
2018. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nem született meg a baba, de azért válaszolok :)

Olyan nevet választottunk amit mindenhol ki tudnak mondani.

Én magyarul, a férjem németül fog hozzá beszélni. Mivel Németországban élünk a német biztos jobban fog neki menni, de számomra fontos hogy magyarul is megtanuljon majd.

Az állampolgársággal nincs problémánk, mivel uniós országban élünk. Bár "sose lehet tudni mi lesz" alapon szerintem előnyösebb ha német lesz.

Igen, összeházasodtunk.

A szüleim jól fogadták, nem volt vele problémájuk. Ismerték már előtte a páromat, így nem érte őket meglepetés mikor megtudták.

2018. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!