Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kicsi déli, vagy az északi,...

A kicsi déli, vagy az északi, sötétebb szoba legyen gyerekszoba?

Figyelt kérdés

Van egy északi hálószobánk és egy kb. 10m2-es dolgozószoba ami dél felé néz, de a bejárati ajtó mellett van az ajtaja, a másik szoba hátul van az első gyerek szobája mellett. Melyikbe tennétek be a babát?

Költözni nem fogunk, végig ez maradna a szobája - hacsak később nem akar cserélni vagy nem akarnak összeköltözni.

Lehet most kellene a naposabb szoba, utána meglátjuk?


2018. máj. 4. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Legyen az amelyik közelebb van a ti szobátokhoz ,de amit leírtál ezek alapján én az északi szobát választanám.
2018. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem úgy is a nagyobb szobába fog átvándorolni ha nagyobb lesz.

A kicsit meghagynám pl.gardróbnak

2018. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyétek sorra az előnyt és a hátrányt. A déli esetén a nagyot nem zavarná a baba sírása, szerintem ez is egy szempont. A bejárati ajtó pedig a babát nem zavarná, mert nagyon mélyen tudnak aludni, ha fel is ébrednek, akkor sem a zaj miatt, hanem a természet valamelyik "hívó" szavára :-) Viszont a déli egyértelműen túl meleg tud lenni nyáron, télen viszont jót tesz, mert télen egy éjszaki szobának könnyen barlang hangulata van. Én a vidámabb déli szobára szavazok, egy babának elegendő. A nagy északiból lehet játszószobát csinálni.
2018. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Északi - nyáron a déli túl meleg, és az utóbbi években ez már nem is csak a nyárra, hanem a tavaszra meg az őszre is érvényes. Amúgy is kell majd neki a hely, jobb a nagyobb szoba, meg azt írod, az a testvére mellett van, az is jó.
2018. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A másik lenne a mi hálószobánk, szóval semmiképp se leszünk közvetlenül mellette, a nagyobbat nem fogjuk átköltöztetni. Amíg kicsi úgyis vele fogok aludni, a naggyal is egy szobában voltam.


Arra én is gondoltam, hogy nagyként biztos a nagyobb szobát választja, mit fogja érdekelni, hogy északi. Amíg kicsi esetleg elfér a kicsiben, de később mindenképp jobb lenne, ha a gyerekek egymás mellett lennének hátul. Csak hát az egy elég sötét szoba, a szomszéd fala is közel van.

2018. máj. 4. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
En a delit valasztanam, foleg azert mert az eszaki szornyu tud lenni. A lakas amit most berlunk, teljesen eszaki fekvesu, borzaszto lehangolo, hogy soha nem sut be a nap... foleg telen es tavasszal amikor olyan jo lenne neha. Sotet is a lakas, ezaltal joval hamarabb villanyt kell gyujtani mint a deli fekvesueknel. Nem tudom Magyarorszagon letezik-e kizarolag eszaki fekvesu lakas, itt kulfoldon nagyon sok van sajnos. Ok, nyaron jo, de az evbol az csak 3-4 honap ami meleg. Szerintem egy gyerekszobanak is jobb hangulata van, ha besut a nap.
2018. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Teljesen északi nem tudom, de a mienk pesti polgári lakás, csak a gang felőli rész déli, ott a konyha is, de gyakorlatilag az év jelentős részében azok is sötétek a másik épület takarásának köszönhetően. A 2 szoba viszont északi, elég lehangoló.
2020. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!